Snab Euphony AF-100

Spis treści
1. Specyfikacja
2. Jakość wykonania, komfort
3. Gry
4. Muzyka
5. Podsumowanie


1. Specyfikacja

Specyfikacja techniczna słuchawek

 • przewodowe
 • wokół-uszne, zamknięte
 • pasmo przenoszenia: 10 - 43000 Hz
 • impedancja: 64 Ω
 • 2 przetworniki dynamiczne: Ø 42 mm
 • gumowy kabel - 1.3 m lub 3 m
 • wtyk jack 3.5 mm lub 6.3 mm
 • waga: ~295 g (bez kabla)
 • w pudełku znajdują się:
  - słuchawki
  - instrukcja
  - pady z eko-skóry
  - pady z materiału
  - pokrowiec na słuchawki
  - adapter jack 3.5 na 6.3 mm
  - kabel 1.3 m
  - kabel 3 m
 • cena: ~369 zł

2. Jakość wykonania, komfort oraz mikrofon

Z wyglądu Snab AF-100 są niemal wierną kopią popularnych Brainwavz HM5. Czy jest to złe? Na pewno nie tym bardziej, że parę negatywnych elementów konstrukcji z modelu HM5 zostało w Snabach poprawione lub przynajmniej takie sprawia wrażenie.

Pałąk wykonany jest w całości z plastiku - jest bardzo giętki, elastyczny i przy tym wydaje się wytrzymały. Zawdzięcza to swojej specyficznej konstrukcji, która redukuje łatwość jego złamania. Obszyty jest od góry eko-skórą. Pałąk i muszle łączy metalowa płytka, która wydłuża się aż o ~45 mm na stronę. Musimy przyznać, że regulacja chodzi dosyć luźno, ale nie zauważyliśmy, żeby mając słuchawki na głowie same nam się wydłużały. Z czasem jak to będzie - trudno powiedzieć. Na tą chwilę, możemy zapewnić, że bez względu na rozmiar głowy, słuchawki na pewno będą pasować. Sporą zaletą tych Snabów jest dosyć niska waga (jedyne 295g licząc bez kabla). Co wraz z brakiem odczuwalnego ucisku zarówno pod pałąkiem na czubku głowy, jak i w okolicach uszu sprawia, że możemy w nich siedzieć godzinami bez uczucia dyskomfortu. Pod pałąkiem o komfort noszenia dba miękka piankowa poduszeczka pokryta materiałem. Słuchawki w dużym stopniu wygłuszają otoczenie. Na materiałowych padach nie ma problemów z pocącymi się uszami w upalne dni, natomiast na eko-skórkowych mocno się to odczuwa. Dodamy jeszcze, że słuchawki pomimo częstego transportowania w różnych warunkach nie ucierpiały i nie wykazują żadnych negatywnych oznak zużycia. Biorąc do ręki te słuchawki słyszymy jednak jak lekko skrzypią i trzeszczą. Nie ukrywajmy, że materiały z których są zrobione (zwłaszcza plastikowe łączenia muszli) i cała konstrukcja do najtrwalszych nie należy, ale dzięki temu mamy tak niską cenę i wagę tego modelu. Ot, są to słuchawki na które trzeba uważać.

Muszlami możemy poruszać (patrząc na lewą słuchawkę) o ~15° w lewo i w prawo oraz ~90° w pionie. Taki stopień odchylenia w zupełności wystarcza, aby muszle szczelnie przylegały do twarzy. Zawdzięczają to oczywiście również dobrze zbalansowanemu naciskowi na bok głowy. Same muszle są wykonane bez zarzutów (nawet mają ozdobne metalowe wstawki po bokach). Jak już wspomnieliśmy wcześniej jedne pady wykonano z eko-skóry, która jest bardzo miękka i całkiem przyjemna w dotyku (ale w lecie jest w nich gorąco), natomiast drugie są wykonane z materiału, są średnio miękkie i średnio przyjemne, ale mówimy tak tylko mając do porównania np. welury ze słuchawek Fidelio X1. W praktyce i tak wszyscy byli z nich zadowoleni, zwłaszcza w ciepłe dni. Jakość ich wykonania stoi na bardzo wysokim poziomie. Na uwagę zasługuje mechanizm wymiany padów, wystarczy je przekręcić w bok i odczepia się płytka na którą nakładamy pady i z powrotem ją wkręcamy. Banalnie prosty a jakże skuteczny sposób, który mógłby być częściej kopiowany przez innych producentów. Wewnętrzny rozmiar otworu nauszników to ok. 74 mm x 49 mm, a głębokość ~29 do 35 mm (wewnątrz są nachylone kątowo). Pady są bardzo pojemne i uszy komfortowo w nich spoczywają. Osobom noszącym okulary było wygodnie tylko na padach skórkowych.

Kabel ma długość ~1.3 m lub ~3m, rozmiar 5.9 x 2.9 mm (jest podwójny), jest gumowy, dosyć ciężki, miękki i elastyczny. Nie wykazuje również znaczących oznak skręcania się. Jest podpinany do każdej z muszli osobno poprzez wtyk mono jack 3.5 mm. Jego mocowanie wydaje się bardzo pewne i solidne. Pod kątem jakościowym, kabel jest bardzo mocnym punktem w obydwu wersjach długościowych. Bardzo nam się podoba, że jest możliwość wyboru jak długi chcemy mieć kabel, gdyż w warunkach domowych ok. 1.3 m przeważnie wystarczy, a już na turnieje możemy zabrać dłuższy wariant.

 


3. Gry

Do grania nada się praktycznie dowolne źródło, łącznie z układami zintegrowanymi (ALC1150 lub lepsze) na płycie głównej. Jeżeli jednak naszą główną grą nie jest CS to zalecamy użyć czegoś lepszego, co potrafi wyciągnąć więcej basów ze słuchawek niż integra.

cs-go

BF-4

1). Counter-Strike: Global Offensive

Nie dalibyśmy Snabom pierwszeństwa w wyborze słuchawek stricte pod CS'a. Chociaż gra się w nich naprawdę dobrze, to chociażby w tańszych ISK HD9999 pewne rzeczy lepiej się tam sprawdzały. O ile pozycjonowanie jest na najwyższym poziomie - z każdego kierunku bez problemu lokalizujemy dźwięki, co więcej "góra - dół" jest tutaj naprawdę wyjątkowo dobrze przedstawiona, wręcz momentami lepiej niż w HD9999. Tak jednak zauważyliśmy, że określanie odległości dźwięku, jego zmiana, jest mniej czytelna niż w HD'kach. Zdarzały się sytuacje, w których nie mogliśmy na czas określić jak daleko był np. przeciwnik, którego gdzieś na chwilę usłyszeliśmy. Nie mówimy, że za każdym razem będziecie nieprzygotowani i wam zawsze ktoś wyskoczy z za rogu, gdy nie będziecie się tego spodziewać. Nie, po prostu nie zawsze określenie tej odległości jest wystarczająco wyraźne. Scena jest akurat całkiem duża jak na zamknięte słuchawki, na pewno nie będziecie odczuwać jej braku. Doskonale sprawdza się za to separacja i przechodzenie dźwięku miedzy kanałami. Dzięki swojej analityczności nie czuje się natłoku dźwięku i daje się wyłapać nieraz więcej szczegółów. Dzięki swojej barwie, słuchawki pozwalają dobrze skupić się na grze, bez uczucia zmęczenia nawet po kilkunastu godzinach grania. Pomimo, że słuchawki mogłyby lepiej spisywać się przy odzwierciedlaniu odległości dźwięku, to dzięki swoim innym licznym plusom większość osób była bardzo z nich zadowolona podczas gry w CS'a.

2). Battlefield 4

Zdecydowanie jest to model, który pasuje do tej gry idealnie. Różnorodność dźwiękowa, szczegółowość, wierność jest tutaj wszechobecna i na każdym kroku pozwala lepiej wczuć się w grę. Dźwięk przestaje być dodatkiem i na prawdę staje się nieodłącznym elementem tej gry. Jeżeli mielibyśmy znaleźć element, który mógłby być w pewnych sytuacjach lepszy to dociążenie basów, gdy coś wybucha czy strzelamy z czołgu to mogłoby być to bardziej dosadne, da się jednak to poprawić poprzez ciemniejsze źródło lub lekkie podbicie basów. Więc w praktyce, dzięki swojej uniwersalności Snaby doskonale dają się "dostroić" do aktualnych potrzeb. Scena jest naszym zdaniem wystarczająca i nie odczuwa się ścisku i ograniczenia. OK, nie jest to poziom otwartych słuchawek typu Q701, K702 czy AD700x, ale też ciężko oczekiwać tego po zamkniętej konstrukcji. Nie jest to również poziom ISK'ów HD9999, ale tutaj jest na tyle podobnie, że z czystym sumieniem przyznajemy, że w praktyce nie zauważymy znaczącej różnicy. Analityczność pozwala na uzyskanie doskonałej separacji, nie czuje się w ogóle natłoku, zlewania się dźwięków. Z racji na inny charakter samej gry nie odczuwa się gorszego określania odległości danego dźwięku jak miało to miejsce w CS'ie. Krótko mówiąc są to świetne słuchawki do tego typu gier.

3). Assassin's Creed: Origins

Charakterystyka słuchawek rewelacyjnie oddaje wrażenia tej gry. Scena jest odpowiednia i wystarczająca. Czujemy wszechobecną lekkość, dźwięki są przyjemne dla ucha, bardzo wyraźne, barwne i angażujące. Czujemy w grze różnorodność dźwiękową.  Również wielkość sceny bardzo dobrze komponuje się ze światem Assassina. Są to bardzo dobre słuchawki w których spędzicie wiele godzin w pełni ciesząc się tego typu grą.

Ocena 5 osób pod kątem użyteczności Snab AF-100 w poszczególnych grach (w skali od 1 do 5, gdzie 5 to najlepiej) i w klasie cenowej do 400 zł:

 • Counter Strike - 4.4/5
 • Battlefield 4 - 4.5/5
 • AC: Origins - 4.6/5

4. Muzyka

Praktycznie każde źródło sprawdza się dobrze z tymi słuchawkami, jednak im jest ono lepsze tym więcej zyskamy detali w odsłuchu (w basie, ogładzie, precyzji dźwiękowej). Poziom głośności nawet na integrze ALC1150 lub lepszej jest wystarczający. Zalecamy lekko ciemniejsze źródła.

Basy są tym co bardzo nam się spodobało w tym modelu. Nie są przytłaczające, na pewno nie wychodzą na pierwszy plan, ale równocześnie nie dają o sobie zapomnieć. Każde tupnięcie, uderzenie ma swój wydźwięk i czuć w nim moc. Jest szybko, czysto, żywo i energicznie. Co najważniejsze schodzi bardzo nisko i potrafi wywołać przyjemne drgania. Średnica nie jest ani za bardzo wysunięta do przodu, ani odsunięta - zachowano tutaj idealny balans. Praktycznie wszystko z tego zakresu gra bardzo przyjemnie dla ucha i potrafi nas angażować. Cały czas czujemy, że jest lekko i przyjemnie, co jednak z drugiej strony nie zawsze jest pożądane, nieraz chciałoby się, żeby gitara, skrzypce czy wokale nabrały mocniejszej barwy. Jest to jednak trochę czepianie się, tym bardziej, że odpowiednim źródłem można to łatwo modyfikować. To co jeszcze zauważyliśmy, to głównie w utworach klasycznych w partiach tenorowych można zauważyć (przynajmniej tam to najlepiej słychać), że są one trochę przygaszone, zwłaszcza jak tenor wchodzi na wyższe dźwięki. Jednak bez sprzętu porównawczego (tj. Q701) nikt by tego nie zauważył, a biorąc pod uwagę cenę Snabów to nie ma co narzekać. Góra chociaż jest w tych słuchawkach na pierwszym planie, to nie przytłacza pozostałych pasm. Jedynie nadaje jasny, detaliczny, lekki charakter dźwięku temu modelowi. Wychodzi bardzo wysoko, nie czuje się ograniczenia, ale na szczęście nie jest przy tym wszystkim przesadnie jasno. Świetnie wypada separacja oraz przejście dźwięku między pasmami. Scena jest dosyć duża jak na zamkniętą konstrukcję, nigdy nie odczuliśmy w żadnym utworze, że czujemy się przytłoczeni. Pod kątem muzykalności można powiedzieć, że są to niezwykle uniwersalne słuchawki, które pomimo jasnej barwy mają w sobie element "funu" i z przyjemnością słucha się na nich praktycznie wszystkiego.

Ocena 5 osób pod kątem muzykalności Snab AF-100 w poszczególnych gatunkach (w skali od 1 do 5, gdzie 5 to najlepiej i w klasie cenowej do 400 zł:

 • elektroniczna - 4/5
 • klasyczna - 4.5/5
 • metal - 4/5
 • folk - 4.5/5
 • rock - 4.5/5
 • jazz - 4/5
 • pop - 4.5/5
 • rap - 4/5


5. Podsumowanie

Szczerze przyznamy, że słuchawki zachwyciły praktycznie wszystkich testerów i to praktycznie pod każdym względem. Dostajemy dwa rodzaje padów (ich łatwa wymiana to mistrzostwo świata) skórkowe oraz materiałowe (które zalecamy w upalne dni) i obie wersje są naprawdę bardzo wygodne. Słuchawki same z siebie są bardzo lekkie, do tego nie ma nadmiernego nacisku, a pałąk dostosowuje się nawet do największej głowy. Wygoda - pierwsza klasa. Jakość jest nam tak naprawdę ciężko ocenić, bo w rękach słuchawki wydają się dosyć delikatne. Jednak ich konstrukcja wydaje się z kolei bardzo przemyślana i po miesiącu testów - częstym transportowaniu, użytkowaniu przez wiele osób, nic złego im się nie stało. Są dalej takie same jak od nowości. No i dźwięk, w tej klasie cenowej to rewelacja. Lekki, jasny, analityczny, angażujący, przy tym podatny na źródło (ciemniejsze  - jaśniejsze). Snaby sprawdzają się praktycznie w każdym gatunku muzycznym. Można powiedzieć, że są one bardzo uniwersalne i dla osób niezdecydowanych będą genialnym wyborem. W grach również spisują się bardzo dobrze. Chociaż w CS'ie zauważyliśmy pewne ich mankamenty to jednak dla kogoś kto nie jest na zawodowym szczeblu to w 100% wystarczą i zapewnią setki godzin frajdy. Do pozostałych gier - można brać w ciemno!
Reasumując, Snab Euphony AF-100 są zdecydowanie jednymi z najbardziej opłacalnych modeli w swoim przedziale cenowym zarówno dla graczy jak i osób, które słuchają dużo muzyki.

Cena w dniu publikacji – 369 zł. Sprawdź aktualną cenę tutaj.

Ocena
w skali od 1 do 5 (gdzie 5 to najlepiej) i w klasie cenowej do 400 zł (stan na 08.2018)
 • jakość - 3.9
 • komfort - 4.5
 • pozycjonowanie (gry) - 4.4
 • separacja dźwięków (gry) - 4.8
 • brzmienie (gry) - 4.5
 • przestrzenność (gry) - 4.1
 • muzyka - 4.8
 • filmy - 4.8
 • tłumienie otoczenia - 4.6
_

Pytania odnośnie recenzji prosimy zadawać na tym forum.