Roccat Kave XTD 5.1 Analog

Spis treści
1. Specyfikacja
2. Jakość wykonania i komfort
3. Gry
4. Muzyka
5. Podsumowanie


1. Specyfikacja

Specyfikacja techniczna słuchawek

 • przewodowe
 • wokół-uszne, zamknięte
 • prawdziwe 5.1 (po 3 przetworniki na słuchawkę)
 • pasmo przenoszenia: 20 - 20000 Hz
 • ciśnienie akustyczne (SPL): 115 dB
 • impedancja: 32 Ω
 • 4 przetworniki: Ø 40 mm
 • 2 przetwornik odpowiedzialny za wibracje: Ø 30 mm (20 - 100 Hz)
 • kabel: gumowy o długości 3 m
 • wtyk: x4 jack 3.5 mm, x1 USB
 • waga: ~355 g
Specyfikacja techniczna mikrofonu

 • typ: jednokierunkowy
 • pasmo przenoszenia: 10 - 10000 Hz
 • czułość: -32±2 dB
 • elastyczne składane ramię mikrofonu o dł. 15 cm
 • w pudełku znajdują się:
  - słuchawki
  - instrukcja, nalepki
  - stojak na pilota
 • cena: 400 zł

UWAGA: aby móc w pełni korzystać ze wszystkich zalet słuchawek konieczne jest posiadanie karty dźwiękowej obsługującej układ 5.1 (potrzebne są wejścia na trzy kanały: przód, tył, środek/sub). W przypadku osób posiadających jedynie wejście słuchawkowe, Kavy działają w standardowym trybie stereo.

UWAGA: w sklepach dostępna jest ciągle starsza wersja Kave'ów 5.1 (kosztuje ok. 350 zł) posiadająca wiele wad, które w obecnej wersji zostały poprawione. Chcąc kupić recenzowany model koniecznie zwróćcie uwagę, czy są sprzedawane z dopiskiem "Analog".

2. Jakość wykonania i komfort

Chociaż słuchawki wykonano niemal w całości z plastiku, to sprawia on wrażenie wysokiej jakości. Tworzywo z którego wykonano pałąk, w dotyku jest twarde i matowe, natomiast muszle są pokryte jakby gumo-podobną, miękką powłoką (na której mogą pozostawać ślady palców). Poziom spasowania, łączenia oraz wszelkie wykończenia są perfekcyjne - uważamy, że cena słuchawek jest w pełni uzasadniona. Dodatkowo na muszlach znajdziemy logo producenta oraz w miejscu wpinania mikrofonu, lampkę sygnalizującą podpięcie słuchawek pod USB. Jest jednak newralgiczne miejsce w konstrukcji - łączenie pałąka z muszlami, które niestety jest bardzo podatne na uszkodzenia, przez co ze słuchawkami należy obchodzić się dosyć delikatnie.

Pałąk jest dosyć elastyczny, co gwarantuje, że nie będziemy odczuwać żadnego nieprzyjemnego ucisku na głowie, a przy tym szczelnie dociska muszle do uszu. Pod nim znajduje się miękka gąbka, która doskonale amortyzuje ewentualny ucisk na czubku głowy. Pomimo stosunkowo dużej wagi słuchawek, nikt nie skarżył się (nawet po wielu godzinach ich noszenia), aby nam one ciążyły lub powodowały zmęczenie i chęć ich ściągnięcia. Osoby o dużych głowach powinny być dodatkowo zadowolone z regulacji długości pałąka, gdyż dostępne jest aż 14 pozycji, czyli możemy wydłużyć go nawet o ok. 4.5 cm na każdą słuchawkę. Zamknięta konstrukcja gwarantuje bardzo dobre tłumienie dźwięków otoczenia.

Dzięki poruszającym się w czterech kierunkach muszlom raczej każdy idealnie dopasuje je do kształtu swojej głowy. O komfort naszych uszów "dbają" miękkie, skórzane nauszniki. Są one dosyć specyficzne, gdyż zamiast standardowego otworu, posiadają wycięcia (w rozmiarze 41 x 58 mm) w które niejako wkładamy ucho tak, że małżowinę od skóry głowy odgradza część skórzana nausznika. W środku są dosyć pojemne (łącznie ok. 65 mm szerokości) i dzięki ustawionym pod kątem głośnikom nasze uszy nie powinny o nic ocierać. Oczywiście w przypadku osób o wielkich uszach mogą wystąpić problemy z wygodą. To co nas zaskoczyło to fakt, że nawet w upalne dni słuchawki nie powodowały potliwości uszu. Ogólnie rzecz mówiąc są to jedne z najwygodniejszych słuchawek jakie kiedykolwiek testowaliśmy.

Kabel ma długość 3 metrów i średnicę 3.7 mm. Jest gumowy i dosyć miękki. Zaletą jego jest to, że się nie skręca. Patrząc obiektywnie, to zastosowalibyśmy jakieś jego wzmocnienie przy wylocie ze słuchawki, gdyż miejsce to może okazać się podatne na uszkodzenia. Zakończony jest czterema wtykami jack 3.5 mm (podpinamy je pod kanały; tył, przód, subwoofer oraz mikrofon) oraz USB zasilającym słuchawki. Dodatkowo, mniej więcej w połowie przewodu znajduje się pilot do regulacji dźwięków.

MIKROFON i PILOT
Mikrofon znajduje się na lewej muszli i jest odpinany. Możemy nim poruszać o 360º. Posiada ramię o długość 15 cm, które jest raczej sztywne. Na końcu tego ramienia znajduje się lampka sygnalizująca o tym czy jest on włączony czy wyłączony (wtedy się świeci). Pod kątem przesyłanego dźwięku nie jest on na najwyższym poziomie, ale do komunikacji internetowej w zupełności wystarcza. Plusem jest to, że nie jest na tyle czuły, aby zbierał niechciane dźwięki z otoczenia.
Dzięki pilotowi możemy włączyć lub wyłączyć mikrofon. Jest również opcja przełączania miedzy trybem "game' a "movie", która jednak nie daje, żadnego zauważalnego efektu. Ciekawostką jest możliwość sterowania głośnością każdego z kanałów. Możemy ustawiać poziom tej głośności w skali od 0 do 8 dla przodu, tyłu, centrum oraz subwoofera. Trzeba jednak pamiętać, że główną kontrolą nad każdym z kanałów sprawuje nasza karta dźwiękowa i to tam w pierwszej kolejności trzeba dokonywać wszelkich zmian. W komplecie dostajemy niewielki stojak, który podtrzymuje pilota, zapewniając w ten sposób łatwiejszy dostęp do jego funkcji.


3. Gry

Testowane na kartach; ODAC+O2, Asus: Essence i U3 - w trybie stereo, SB: ZxR i Z oraz integra ALC898 - w trybie 5.1. O dziwo nawet na integrze słuchawki bardzo dobrze pozycjonują, niemniej różnice w dźwięku były zauważalne na korzyść produktów Creativa, czyli zalecamy dokupić do nich lepsze jakości kartę dźwiękowa. Tryb stereo nie brzmi dobrze, bez względu na kartę. Pamiętajcie, że trzeba poświęcić trochę czasu na ustawienie słuchawek pod własne potrzeby - dopiero dobrze skonfigurowane pokazują co potrafią (w przypadku integry trzeba jeszcze ustawić tryb 5.1 w opcjach dźwięku w Windowsie).

cs-go

BF-4

witcher 3

 

 

1.Counter-Strike: Global Offensive

Słuchawki są absolutnym "killerem" pod CS'a. Tak precyzyjnego i wyrazistego pozycjonowania naprawdę ciężko doszukać się w innych słuchawkach jakie do tej pory testowaliśmy - gra się na nich łatwiej niż chociażby na AKG Q701. Jak coś jest z przodu lub z tyłu, to nie ma opcji, abyśmy tego nie rozpoznali. Na standardowych słuchawkach stereo też oczywiście to usłyszymy, lecz określenie takiej pozycji w dużej mierze opiera się na wyczuciu i nieraz zdarzy się, że nie jesteśmy na 100% pewni pozycji przeciwnika lub potrzebujemy na to kilku sekund, aby się "zorientować w terenie". Na Kavach dzięki trzem głośniczkom w słuchawce, dokładnie słyszymy z którego kanału dochodzi dźwięk i nie ma momentu w którym musimy pomyśleć skąd padł strzał lub ktoś nadchodzi - wszystkie kierunki, ich lokalizacja staje się dla nas niezwykle naturalna i łatwa. Jak wiadomo, zyskane nawet pół sekundy w ten sposób może zapewnić nam fraga, a nie przeciwnikowi. Korzystając ze standardowych słuchawek, przejście dźwięku jest płynniejsze, w Kavach można wyczuć moment gdy dźwięk przechodzi między głośniczkami - podczas gry okazuje się to jednak atutem, gdyż przekłada się to znowu na lepsze pozycjonowanie. Często spotyka się z twierdzeniem, że słuchawki 5.1 słabo przedstawiają dźwięk pod lub nad nami - otóż na pewno nie w Kavach, gdyż nie zauważyliśmy, abyśmy mieli z tym jakiekolwiek problemy. Do tego scena wydaje się średnich rozmiarów (jak na zamknięte słuchawki jest naprawdę duża), pod CS'a jest w pełni wystarczająca, gdyż nie powoduje uczucia ciasnoty czy zamknięcia w małym pudełku. Pod kątem brzmienia, również niczego poważnego nie zarzucimy słuchawkom, gdyż w zależności od preferencji możemy ustawić je albo pod płaskie, równe brzmienie podkreślające kroki, albo mocne i ciężkie, bardziej rozrywkowe.

2. Battlefield 4

W tej grze nie wykorzystamy największej zalety słuchawek, czyli rewelacyjnego pozycjonowania, gdyż znacznie rzadziej liczy się ono w takim stopniu jak w CSie. Oczywiście, gdy znajdziemy się w sytuacji, w której gdzieś w pobliżu nas biegnie jakiś żołnierz to określimy jego położenie bez problemu. W BF4 dużo większą frajdę podczas grania zapewnia możliwość oddania przez słuchawki ogromu map i reprodukcja odgłosów walki. Szczerze powiedziawszy pod tym względem słuchawki nas nie "porwały", ale też w żadnym stopniu nie powodowały zmęczenia lub potrzeby ich ściągnięcia. Z jednej strony możemy odczuć natłok dźwięków z drugiej strony jesteśmy lepiej świadomi naszego otoczenia. Odgłosy wybuchów, broni, ogólnie akcji nie brzmią zbyt porywająco i ujmująco, brakuje im pewnej naturalności, nie jest to poziom jaki zapewniają powiedzmy Fidelio X1 czy Q701, czy nawet tańsze HMC631, niemniej to co dostajemy wystarczy, aby cieszyć się z rozgrywki. Po prostu dźwięk schodzi jakby na dalszy plan. Warto tu jednak wspomnieć o możliwości ustawienia wibracji w słuchawkach - gdyż w dużej mierze, dzięki temu możemy realnie odczuć na sobie wszelkie wybuchy i strzały, co dodaje pewnej mocy takim dźwiękom. To w dużym stopniu podnosi poziom frajdy z grania w BF'a. To co się nam bardzo podoba to duża scena, zapewniająca świetne poczucie otwartego świata (w porównaniu do QH-90 które mają ją dosyć małą, to fakt ten potrafił przesądzić, że lepiej nam się grało w Kavach). Ogólnie rzecz mówiąc dla osób, które od czasu do czasu grają w tego typu gry, słuchawki powinny w zupełności wystarczyć.

3. Wiedźmin 3

Gra się dosyć przyjemnie, świat nie wydaje się zamknięty, ograniczony, jest raczej dużo przestrzeni wokół nas. Do tego, rewelacyjne pozycjonowanie słuchawek przekłada się na bardzo naturalny i wciągający odbiór kierunków skąd dobiega dany dźwięk, co z kolei pozwala lepiej wczuć się w rozgrywkę. Na pewno trochę brakuje lepszej reprodukcji dźwięków i pewnej ich lekkości, które mogłyby poprawić i urealnić np. dźwięk szumu fal, czy wiatru. Niemniej, po wielu godzinach spędzonych z Geraltem, chciało się po prostu grać dalej... .


4. Muzyka

Pod Kave'y nie potrzeba niczego więcej jak karty np. SB Z, aby osiągnąć maksimum tego co mogą nam dźwiękowo zaprezentować. Słuchawki są dosyć podatne na regulacje w equalizerze, dzięki czemu możemy choć trochę dostroić je do swoich potrzeb. Nie będziemy ukrywać, że o zakupie tych słuchawek nie powinny decydować potrzeby ukierunkowane głównie na odsłuch muzyczny. Ten element radzimy traktować w przypadku Kave'ów jedynie jako dodatek. W celu podniesienia przyjemności z odsłuchu mocno radzimy używać słuchawek w trybie 5.1, gdyż wszystko brzmi trochę czyściej i wyraźniej, w trybie stereo dźwięki są jakby lekko stłumione.

Nie trudno się domyślić, że nie są to słuchawki muzykalne, ani detaliczne i raczej nigdy takimi nie miały być. Ogólnie ich barwę można określić jako lekko ciepłą z dominacją średnicy - do tego stopnia, że góra i dół zdają się momentami nie istnieć (zależy od utworu), nawet jakby razem scalać. Można powiedzieć, że najprzyjemniej się słucha kawałków z dużą ilością m.in. wokalu, gitary, skrzypiec, aby jak najmniej było przechodzenia między wszystkimi pasmami. Dół jest raczej płytki, słabo kontrolowany i nieraz dudniący - w kawałkach w których gra on główną rolę przydaje się opcja przenikania niskich częstotliwości, w celu jego, nazwijmy to stonowania. Wbrew pozorom, nie jest nieprzyjemny dla ucha, gdyż w połączeniu z lekkimi wibracjami jakie możemy ustawić może nawet dawać małą przyjemność. Góra jest raczej mocno okrojona, mówiąc w przenośni jest to coś na zasadach budynku 100 piętrowego, w którym maksymalnie możemy wyjść na 60-te. Plusem jest to, że nigdy, w żadnym utworze muzyka nie "kłuje" w uszy. Na pochwałę zasługuje stereofonia (pozycjonowanie instrumentów) oraz scena, które są w jak najlepszym porządku i mogą się podobać. Jakkolwiek by nasz opis nie brzmiał, to musimy jeszcze dodać, że nawet przesiadając się ze znacznie droższych lub stricte muzycznych słuchawek, o dziwo nie odczuwaliśmy żadnego odrzucenia, zmęczenia czy niesmaku w trakcie odsłuchów na Kave'ach. Dla osób, które korzystają jedynie z nagrań na YouTubie lub okazjonalnie słuchają muzyki, to takie słuchawki w zupełności wystarczą.


WIBRACJE

Słuchawki posiadają specyficzną funkcję jaką są wibracje. Ich poziom natężenia ustawiamy w panelu sterowania naszej karty dźwiękowej, poprzez regulację basów. W praktyce można ustawić je do takiego stopnia, że z początku baliśmy się, że eksplodują albo słuchawki, albo nasza głowa (która po kilku minutach, z takimi ustawieniami, każdego z nas bolała) :D. Zalecamy korzystać z wibracji w niewielkim stopniu (jedynie lekkie drgania), gdyż w takim stanie mogą dostarczać sporo frajdy i przy tym nie męczyć. Przykładowe ustawienia, aby wywołać wibracje na kartach dźwiękowych Creativa możecie zobaczyć tutaj >klik<.


5. Podsumowanie

Do recenzji i testów modelu Roccat Kave 5.1 Analog podchodziliśmy z dużym dystansem. Posiadając spore doświadczenie ze słuchawkami typowo gaming'owymi zakładaliśmy, że poza specyficznym wyglądem, niczym innym pozytywnie nas nie zaskoczą. W końcu nieraz doświadczyliśmy tego, że standardowe "muzyczne" słuchawki sprawują się w grach lepiej, a na dodatek są tańsze. Jakże byliśmy mile zaskoczeni kiedy okazało się, że wszystkie powyższe obawy okazały się kompletnie niesłuszne. Trzy głośniczki na słuchawkę, co przekłada się na realne 5.1 (przypominamy, że do ich obsługi potrzebna jest karta dźwiękowa obsługująca taki format), sprawdzają się w grach rewelacyjnie, jak nigdzie pozycjonowanie jest perfekcyjne. Komfort stoi na najwyższym poziomie - naprawdę ciężko znaleźć tak wygodne słuchawki o zamkniętej konstrukcji. Jakość prezentuje się również bardzo dobrze,  pomimo, że w całości są wykonane z plastiku. Są to słuchawki zdecydowanie dla osób, dla których gry są najważniejsze, a muzyka stanowi jedynie dodatek. Na koniec należy jeszcze wspomnieć o takich dodatkach jak wibracje oraz bardzo rozbudowany pilot sterujący dźwiękiem, które znacznie podwyższają funkcjonalność tego modelu.
Jeżeli można nazwać jakieś słuchawki "dla graczy" to z pewnością Kave'y można zaliczyć do tego grona, gdyż w ich przypadku takie określenie nabiera prawdziwego sensu.

Cena w dniu publikacji – 400 zł. Sprawdź aktualną cenę tutaj.

Ocena
w skali od 1 do 5 (gdzie 5 to najlepiej) i w klasie cenowej do 400 zł
 • jakość - 3.3
 • komfort - 4.6
 • pozycjonowanie (gry) - 5 !!!
 • separacja dźwięków (gry) - 4.5
 • brzmienie (gry) - 4
 • przestrzenność (gry) - 4.4
 • muzyka - 2
 • filmy - 4
 • tłumienie otoczenia - 3.6
 • mikrofon - 3
 -
rekomendacjaTG2wyroznienieTG-PL

38 Comments on “Roccat Kave XTD 5.1 Analog”

 1. Jak słuchawki działałyby z kartą dźwiękową zintegrowaną z płytą główną AsRock Z170 Gaming K4 Fatal1ty? Dałoby odpalić to 5.1 i uzyskać dobrą jakość dźwięku, czy powinienem dokupić kartę dźwiękową lub szukać innych słuchawek?

 2. Mam pytanie. Otóż w komputerze mam wejścia tylko na micro (różowe), słuchawki (zielone) i wejście liniowe (niebieskie). Jeżeli kupiłbym zewnętrzną kartę dźwiękową wszystko byłoby ok? Jeżeli można, prosiłbym o link do jakiejś karty zewnętrznej na której bez problemu pograłbym sobie na tych oto słuchawkach ;D z góry dziękuję ^^

 3. Napisano, że wykonanie słuchawek jest na dobrym poziomie. Polecam sprawdzić Brainy lub Beyerdynamic w tym segmencie cenowym – to jest wykonanie na poziomie. Warto zwrócić uwagę na jack, który wg mnie daje od razu rzeczowy obraz. Te w Kave to zwykłe china made za kilka centów.

 4. A więc zakupiłem te słuchawki i powiem szczerze do CS GO są bardzo dobre w sytuacjach 1v1 nieocenione jednak jest coś dziwnego… Dokładnie chodzi mi o wiatr w nich słychać go jakby ktoś dmuchał w rurkę a nie wiał wiatr. Jest też możliwość że ja coś źle ustawiłem na moim Xonarze DG albo po prostu te słuchawki nie lubią się z Asusem :D.

  Gdyby ktoś miał plan dlaczego tak się dzieje to z chęcią przyjmę każdą pomoc 🙂

   1. Podobne wrażenia ja miałem – opisałem to zresztą poniżej. Niestety wiele dźwięków w tych słuchawkach ma takie brzmienie i to mnie do nich głównie zniechęciło. Być może faktycznie z xonarami które grają jasno się nie mogą zgrać. Szkoda, że je dzisiaj oddałem bo właśnie kupiłem nową kartę muzyczną z wbudowanym wzmacniaczem do słuchawek AIM SC808 i mogłem na niej je przetestować, bym miał porównanie….

     1. to podeślijcie swój egzemplarz to potestuje 😉 obiecuje że oddam :>

      Btw. Aima kupuje z zmodyfikowanego z opampami 2x LME49720 + LM4562NA więc brzmienie będzie bardziej naturalne i zrównoważone w miejsce jasnego. Oczywiście oryginalne opampy dostane i będę mógł w każdej chwili sprawdzić oryginalny config karty :>

      Jak będę miał chwilę to może zrobię jeszcze jeden myk i kupie te słuchawki ponownie do samych testów ale szczerze to na 99% nie ma co się spodziewać dobrego odwzorowania dźwięku w tego typu słuchawkach, zresztą ich zadaniem jest pozycjonowanie anie super granie.

     2. oni nigdy super nie zagrają, po prostu lepiej im dać jakiekolwiek ciemniejsze źródło (np. wszelkie creativy), aby przynajmniej były znośne podczas odsłuchów 🙂

 5. veni, vidi ale nie vici :> tzn. kupiłem, testowałem i przegrałem :>

  Testowałem z kartą muzyczną Asus XONAR D2/PM (7.1), a więc wyższa półka, dlatego nie ma mowy o pogorszeniu jakości dźwięków przez samą kartę. Słuch też mam nie najgorszy, za audiofila się nie uznaje ale coś niecoś już przetestowałem w słuchawkach i głośnikach więc jakieś porównanie mam.

  Do rzeczy. Wg mnie słuchawki są słabe.

  Muza – spodziewałem się, że będzie źle, ale nie ma tragedii, powiedziałbym, że całkiem OK chociaż muzyka ze względu na słabiutki bass gra beznamiętnie, a do tego momentami zbyt jasno. No ale nie do muzy one są wiec mniejsza z tym.

  Filmy – tutaj mocne rozczarowanie, dźwięki beznamiętne, pozbawione naturalności i momentami kłują w uszy. Podkreślam, że testowałem na filmach nieskompresowanych tzn. w bluray jak i skompresowanych ale w dobrej jakości. Na przemian porównywałem z HD555 i muszę z przykrością stwierdzić, że Kave męczą z minuty na minutę. Filmy mające super ścieżkę dźwiękową jak np. Gravitacja zostały przez Kave dosłownie wykastrowane. Owszem pozycjonowanie w stosunku do HD555 jest znacznie lepsze, jednak dźwięki wydobywające się z Kavów są nienaturalne i nieprzyjemne co zabija przyjemność ze “słuchaniu” filmów. W innych filmach podobnie, niby wszystko ok, ale moim zdaniem nienaturalność i brak basów jest zbyt dotkliwe i pozycjonowaniem tego nie nadrobią.

  Gry – tutaj także muszę ponarzekać. W grach starszych (np. Ut 2004) dźwięki wydobywające się z Kavów to czysta tortura dla ucha. W nowszych grach obsługujących dźwięk 3D w tym 5.1 (np. Metro, Soma, Wiedzmin 3, Alien Isolation) jest lepiej ale nadal czuć wykastrowanie z basów i nienaturalność w dźwiękach. Pozycjonowanie w tych grach jest super to fakt, ale np. w Metro zauważyłem, że jak się patrzy bezpośrednio w kierunku dźwięku to słychać go głośno i wyraźnie, a jak się delikatnie obróci w lewo lub prawo od kierunku dźwięku to staje się on drastycznie (nieproporcjonalnie do obrotu) przytłumiony (tzn. jest głośny wyraźny dźwięk i nagle parę milimetrów w bok przechodzi drastycznie w przytłumiony). Przyznam, że w innych grach nie chciało mi się tego już sprawdzać, ale spodziewam się podobnego efektu. Nie mniej jednak pozycjonowanie jest lepsze niż w HD555 tak samo jak w filmach ale co z tego jak dźwięk jest słaby i nienaturalny. Szczególnie rozczarowały mnie dźwięki z gry Alien Isolation gdzie są one naprawdę na najwyższym poziomie ale w Kavach nie robią takiego wrażenia jak powinny, wręcz kłuły w uszy. Nie wiem jak grają w CSie bo nie gram w tą grę, być może tam one sprawdzają się najlepiej ze względu na to, że najważniejsze jest pozycjonowanie ale w pozostałych grach gdzie jest ono mniej ważne przegrywają z dobrymi słuchawkami stereo.

  Wygoda – słuchawki niby leżą dobrze ale moim zdaniem za bardzo uciskają głowę. Do tego pady nie są tak komfortowe jak welurowe. Po dłuższym używaniu czułem dyskomfort i przesiadka na HD555 sprawiała dużą ulgę.
  Nie wiem czy tak jest ze wszystkimi słuchawkami z zamkniętą obudową ale dokuczała mi w nich jeszcze jedna rzecz, tzn. szum i szczątkowe zniekształcone dźwięki z otoczenia np. szum mojego komputera, czy odgłosy z podwórka – brzmiały jakby docierały z metalowej rury, niby niewiele ale dokuczało i męczyło.

  Jakość – tutaj faktycznie słuchawki solidne i bardzo dobrze wykonane. Materiały wydają się najwyższej jakości ale gumowane powierzchnie i te błyszczące z czasem nie będą już tak ładne …

  Nie wiem, czy wygrzewanie słuchawek przez np. 2 dni by tutaj wiele zmieniło patrząc na to co oferują w chwili obecnej.

  Reasumując, słuchawki spakowałem i odsyłam, dziękując za ustawę o możliwości zwrotu do 14 dni 🙂 Dla kogoś, kto nie przywiązuje wagi do jakości dźwięku i przynajmniej przyzwoitego basu mogą być OK. Dla mnie zdecydowanie nie – zostaje przy HD 555.

  1. eee w komplecie nie ma i być nie powinno żadnej płytki ;p z tym słyszeniem inaczej po obróceniu się to możesz to regulować na pilocie tymi pokrętłami. Każde słuchawki zamknięte tak tłumią jak to opisujesz, nie każdy odczuwa to jako minus ;). Powiem Ci, ze jak na zamknięte to wyjątkowo lekko dociskają, może masz dużą głowę dlatego. W sumie dobrze zauważyłeś, że te słuchawki mają pozycjonować przede wszystkim i to robią ;). A odnośnie kłucia to też zależy od karty do jakiej podpinasz, my woleliśmy dźwięk z creativów z racji, ze jakby zabarwia trochę dźwięk, dzięki temu naszym zdaniem staje się przyjemniejszy w odbiorze na tych kavach, naturalności im nie potrzeba ;p. Basy to akurat mają, jak dobrze ustawisz, może nie jakieś spektakularne, ale jak sobie jeszcze lekkie wibracje ustawisz do jest całkiem fajnie ;). W sumie to może powinniśmy lepiej zaznaczyć, że są one raczej do hardcorowego grania 😛

   1. ee faktycznie 😀 myślałem że tam jest płytka bo jakiś sztywny kartonik ale nie otwierałem właśnie ze względu na ewentualny zwrot 😛

    Co do testów słuchawek to należy pamiętać, że to zawsze jest mocno subiektywne odczucia i każdy ma inne więc co by nie było wątpliwości – do recki nie mam zastrzeżeń :> Do tego właśnie są karty muzyczne i karty muzyczne – Kave z moją kartą wypadły bardzo średnio. Ale to dość ciekawe doświadczenie i warto było się pokusić o zakup i potestować :>

    Dziwie się, że basów Wam nie brakowało, ja miałem ustawione na full w EQ nawet nieco podciągłem i też go prawie nie było – szczególnie to było odczuwalne w filmach.

    P.S. Co do głowy to raczej mam standardową przy wzroście 190 cm :>

 6. Ok mam te słuchawki ale mam problem z zainstalowaniem softu do nich – przy instalacji wyskakuje na początku komunikat “please connect roccat kave xtd” – słuchawki podłączone prawidłowo, ale chyba się nie zgrywają z softem i moją kartą Asus XONAR D2/PM.
  Moje pytanie, czy ten soft jest potrzebny aby w pełni korzystać ze słuchawek czy są tam tylko jakieś bajery które nie wpływają na funkcjonalność?

   1. Faktycznie, w prawdzie do zestawu jest dołączona jakaś płytka z softem, a że nie mam odtwarzacza to nie wiem co tam jest. Wszedłem więc na ich stronę i ściągnąłem soft do wersji Digital myśląc, że do Analoga też będzie pasować, co skutkowało wywalaniem komunikatu przy instalacji. Dzięki.

 7. Witam,

  Mam takie pytanie do doświadczonych kolegów i panów redaktorów 🙂 Czy te słuchawki mają jakiegoś konkurenta w systemie wielogłośnikowym 5.1? Kiedyś czytałem o słuchawkach z wieloma głośnikami ale nigdy nie miałem styczności no i cena odstraszała. Może ktoś z Was ma doświadczenie z takimi słuchawkami rozpatrując je tylko pod kątem gier?

  Pozdro

  1. W międzyczasie znalazłem ogłoszenie na alledrogo o sprzedaży tych słuchawek w opisie gościu pisze że słuchawki praktycznie nowe niedawno kupione i jest ich już drugim właścicielem więc coś się nie “mogą przyjąć” – daje do myślenia 😉 tak czy inaczej nadal jestem nimi mocno zainteresowane ze względu na to, że potrzebuje ich do ut 2004. Obecnie mam HD 555 i są świetne, szczególnie do muzyki, ale pozycjonowanie mimo, że jest dobre to jednak mam wrażenie, że nie tak dobre jakbym chciał -słychać dobrze dźwięki ale określenie dokładnego miejsca już jest trudniejsze.

     1. To jeszcze jedno pytanie.

      Napisaliście “UWAGA: w sklepach dostępna jest ciągle starsza wersja Kave’ów 5.1 (kosztuje ok. 350 zł) posiadająca wiele wad, które w obecnej wersji zostały poprawione. Chcąc kupić recenzowany model koniecznie zwróćcie uwagę, czy są sprzedawane z dopiskiem “Analog”.”

      Co takiego zostało poprawione w wersji analog?

 8. Mam te słuchawki od dwóch miesięcy. Wszystko, co napisaliście w recenzji zgadza się z moimi odczuciami. W CS słuchawki są niesamowite. Nie wiedziałem, że pozycjowanie może być tak dobre. W BF4 trochę gorzej. Ale to dlatego, że pozycjowanie w tej grze jest gorsze. Bo np. na Golmudzie w trybie DM nie słyszałem lepszego pozycjowania kroków niż na Roccat Kave XTD 5.1 Analog. Dokładnie można określić kierunek i piętro. Gdy jest sieczka, to na żadnych słuchawkach pozycjonowanie nie działa. Ja używam je z Xonarem D2. Mam różne słuchawki: Steelsieries V2, Pioneery A1000, CAL-e. Ale do grania te są najlepsze. Do muzyki tylko w sytuacjach awaryjnych.

     1. Mogę siedzieć cały dzień i ich nie zdejmować, jednak dla dziewczyn te słuchawki najwyraźniej są niewygodne.

      Game/movie mode zmienia w moim odczuciu lekko głębię odtwarzania, ale tylko, gdy nagranie obsługuje 5.1. Przy takich zwykłych empetrójkach czy nagraniach na YT dźwięk słychać tylko na głośniczkach frontowych, także nota bene można regulować głośność dwoma pokrętłami. 😉

      Dobrze, że Roccat nie dostał fioła na punkcie rgb, jak Razer czy Corsair (chociaż Strafem czy K70-tką bym nie pogardził ;D ).

      Mikrofon Zalmana za 2 dyszki to przy tym pałąku niebo a ziemia. Podkleję go sobie na taśmę i będzie cacy.

     2. Mają jednak problem z tłumieniem dźwięków z zewnątrz. Szum z mojego kompa i z ulicy słychać lepiej, niż bez nich ;D

Dodaj komentarz