Steelseries QcK

Spis treści:
1. Specyfikacja
2. Jakość wykonania (powierzchnia, podatność na zabrudzenia i ciecz)
3. Przyczepność
4. Gładkość ruchów
5. Szybkość
6. Kontrola i zachowanie sensorów
7. Podsumowanie

1. Specyfikacja

 • rozmiar: szerokość: 320 mm x wysokość: 270 mm x grubość: 2mm
 • cena: ok. 35zł
 • kolor - czarny
 • powierzchnia - materiałowa, lekko szorstka
 • podkładka dostępna jest w różnych rozmiarach, różnych grubościach
 • możliwość kupienia podkładki z różnymi nadrukami na powierzchni

qck main1

zowie zestawienie

2. Jakość wykonania (powierzchnia, podatność na zabrudzenia i ciecz)

 • Brak obszytych boków. Podczas użytkowania podkładki boki z czasem zaczynają się wystrzępiać.
 • Ciężko utrzymać podkładkę w czystości. Można powiedzieć, że sama przyciąga cały brud z otoczenia. Ze względu na swoją powierzchnie, trudno jest ją oczyścić.
 • Bardzo szybko wchłania pot. W takim miejscu widać od razu różnicę podczas ruchów myszką. Myszka zaczyna zwalniać w mokrym miejscu.
 • Podkładka może potrzebować ok. tygodnia na pełne wyprostowanie się
 • Przy normalnym użytkowaniu podkładka powinna wytrzymać kilka miesięcy zachowując jej najlepsze właściwości.

porownanie
qck side2
zowie powierzchnia

3. Przyczepność

Od spodu pokryta gumą zapewniającą bardzo dobrą przyczepność. Nie ma żadnych problemów ze stabilnością podkładki nawet podczas gwałtownych ruchów - pewnie trzyma się podłoża.
zowie dol

4. Gładkość ruchów

Podkładka jest stosunkowo twarda. Osoby, które podczas trzymania myszki dociskają ją do podłoża nie powinny mieć z QcK problemów. Podczas wyboru grubości warto zaznaczyć, ze w QcK-ach - im grubsza podkładka, tym taki docisk może powodować większy opór.
Podkładka posiada lekko szorstką powierzchnię która powoduje, że podczas ruchów myszką z "pozycji 0" odczuwamy lekki opór. Nie powoduje wrażenia "przyklejania się" myszki do powierzchni. Można jednak odnieść wrażenie, że ślizg nie jest do końca jednolity.
qck nacisk

qck side1

5. Szybkość

Najlepiej, pokazuje to nasze zestawienie. Podkładka jest stosunkowo wolna, wyraźnie czuć tarcie powierzchni pod ślizgaczami. Szybkość w dużej mierze zależy od wielkości ślizgaczy w naszej myszce, im większa ich powierzchnia tym szybkość spada. Czuć jak podkładka stawia nam średni opór podczas ruchów.

qck side3

6.Kontrola i zachowanie sensorów

Szorstka powierzchnia zapewnia ciągłe wyczucie miejsca w którym nasza myszka się znajduje. Łatwo ją zatrzymać i kontrolować. Nie mamy odczucia, że mysz ślizga się dalej niż tego chcemy. Podczas ruchów napotykamy ciągły jednolity opór, który co dla niektórych może być za duży, innym ułatwia to kontrole.

LOD - sensory osiągały swoje standardowe wartości.

Jittering - Laser dopiero przy 2000dpi zaczynał mieć problemy, optyki w "swoich" wartościach chodzą bez problemu - A3090 i 3050 lepiej działają poniżej 1200dpi, sensor A3080 w modelu który posiadam (Ktec9500+) na wszystkich czułościach działał dobrze.

qck jitter

qck roll

7. Podsumowanie

Steelseries QcK jest niestety średniej jakości podkładka, szybkość z "łapania" brudu i strzępiące się boki sprawiają, że podkładka nie jest na pewno na lata. Spora jej podatność na ciecz może być problemem dla osób cierpiących na potliwość rąk. Podkładka ma za to kilka sporych atutów. Po pierwsze, jest dostępna w różnych wersjach graficznych (co będzie sporym plusem dla fanów różnych gier z których znajdziemy grafię na powierzchni podkładki) . Po drugie, jest ona zdecydowanie dla osób, które preferują wolniejsze powierzchnie. Po trzecie, podkładka zapewnia sporą kontrolę podczas ruchów naszej myszki. Trzeba tylko pamiętać, że ciągły opór jaki czujemy podczas ruchów może być dla niektórym osób uciążliwy i "hamować" nasz ruchy. Praktycznie wszystkie sensory radzą sobie bardzo dobrze na podkładce (w przypadku wielokolorowych powierzchni może się to jednak zmienić, przed wyborem takiej, radzę się upewnić czy nasza myszka będzie normalnie na niej działać).
Steelseries QcK jest dla wszystkich tych, co poszukują podkładki stosunkowo wolnej, ale zapewniającej sporą kontrolę i mogących dopasować do własnych potrzeb rozmiar, grubość i grafikę na podkładce (tą sama powierzchnie znajdziemy w: qck+, qck mass, qck mini, qck heavy).
qck end

6 Comments on “Steelseries QcK”

 1. Zakupiłem ową podkładkę po przeczytaniu Waszej recenzji. Pierwsze spostrzeżenia: guma na spodzie różni się od gumy podkładki z recenzji, pudełko też inne, wyraz steel jest pogrubiony na podkładce i na pudełku (u Was jest pogrubione series), w środku były naklejki. W ślizgu jak dla mnie jest ciut szybsza od genesis m12 steel (praktycznie nowej, używanej z 4 razy), co jest trochę dziwne bo podkładka była polcecana jako wolna.

  guma:
  http://obrazki.elektroda.pl/7573538800_1494519127.jpg
  pudełko:
  http://obrazki.elektroda.pl/7506432200_1494519261.jpg
  logo:
  http://obrazki.elektroda.pl/8502799600_1494519222.jpg

  1. hmm masz wersję qck+ ale i tak to dziwne co piszesz… pamiętaj, że nowa podkładka zawsze jest szybka bo włókna nie są jeszcze ułożone, dopiero gdzieś po ok tyg użytkowania trzeba oceniać

   możliwe, że coś zmienili w między czasie.. z tym pogrubieniem też dziwna sprawa… cholera wie, może teraz tak jest ;/

 2. Czy qck+ i qck mini różnią się tylko wielkością powierzchni od testowanej powyżej wersji?Mass i heavy to mają inną grubość a to może robić dużą różnicę.Macie jakieś informacje jak trwałe są wersje z nadrukami?Zauważyłem, że to jedyna opcja bez gwarancji.

    1. Już zamówiłem wersję + z nadrukiem 🙂 W prezencie kupiłem pod Avago 9500 (Revoltec).Jeśli da się otworzyć bez niszczenia opakowania to przetestuję przed wręczeniem moją Gilę na tej podkładce.Chyba te myszki nie powinny mieć problemu, prawda?Sobie zamówiłem Tesoro Aegis X2, no to w tym pzypadku nie mam co pytać, bo musi chodzić 🙂

Dodaj komentarz