• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz + podkładka
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: Zowie Ec1 Evo
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 450
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska
  • czułość w Windows: standard
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): -
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): -
  • w co grasz (podaj tytuły gier): CS:GO
  • jaką masz obecnie podkładkę: razer goliathus control alpha
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): bocznych nie używam
  • twój budżet: 300zł
  • jaki chwyt stosujesz: palm grip
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1):-
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a?: prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku):-
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)?-
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?:nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?:raczej nie
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: wszystko jak najbardziej okej
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?: tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki):-


Dobór podkładki
  • jaką obecnie używasz myszkę (optyk ,laser, jaki sensor, jakie ślizgacze):-
  • jaką masz  podkładkę (oraz czy chcesz szybszą/wolniejszą od obecnej)?:razer goliathus control alpha
  • chcesz plastikową, aluminiową, szklaną, materiałową czy hybrydową (materiałowa z uczuciem gry na plastikowej):nie
  • jaki rozmiar by Cię interesował:444mm x 355mm x 4,3mm może być większa
  • czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy (przy intensywnym użytkowaniu) ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?:raczej nie
  • wolisz szybką/średnio szybką/średnią/raczej wolniejszą/wolną/bardzo wolną(zawodowa pod rtsy)(wybierz którąś opcję)*:raczej wolną
  • czy podkładka musi być kupiona w Polsce?:tak
  • maksymalna cena za podkładkę?:150zł
  • uwagi (wygląd, ulubiona firma, grubość, itp.):-
Witam proszę o pomoc w doborze myszki i podkładki.
Aktualny zestaw Zowie Ec1 Evo i goliathus control  bardzo mi odpowiada ale już myszka odmówiła posłuszeństwa i szukam czegoś nowego :)
Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
naturalną odpowiedzą byłoby żeby popatrzył na ec1-b lecz ze względu na stosunek cena/możliwości/jakość słabo to wygląda. no chyba że nową udałoby ci sie w cenie 200zł wyrwać. podotykaj w sklepie logitecha g403
Odpowiedz
#3
Tak jak wyżej, zowie ma w tej chwili bardzo słaby stosunek ceny do jakości i możliwości, a na rynku jest już kilka solidnych alternatyw dla serii EC. Jeśli nie masz nic przeciwko myszy o trochę innym (ale podobnym) kształcie, to warte uwagi będą na przykład: Cougar Revenger S, CM Storm MM530 i Genesis Xenon 750.
Pierwsza z nich, ze wszystkich wymienionych, będzie najlepsza jakościowo, zbliżona kształtem i rozmiarem do Zowie EC1.
Druga będzie zauważalnie mniejsza od EC1, jej głównymi wadami są gumowe boki, które mają dość głębokie wytłoczenia, co będzie przekładać się na gorszy komfort oraz niezbyt dobrej jakości ślizgacze.
Trzecia - xenon 750 jest praktycznie kopią kształtu myszek Zowie z serii EC, rozmiarem trochę bliżej wersji EC2-a. Sporo osób narzeka na niezbyt wysoką ogólną jakość tej myszy, choć sam mając z nią krótki kontakt nie zauważyłem żadnych większych mankamentów. Jej wyróżnikiem jest przede wszystkim świetny stosunek ceny do możliwości na tle myszek Zowie - ma lepszy sensor od wersji EC-a, podobnej klasy co EC-b, pod kątem ogólnej jakości moim zdaniem nie będzie gorsza od obu i kosztuje 2 razy mniej.
Wszystkie trzy mają recenzję na stronie:
http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...evenger-s/
http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...use-mm530/
http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...xenon-750/

Co do podkładek - Twój razer goliathus to na pewno wersja control? tzn. ma taką bardzo grubą fakturę. Jeżeli tak i chcesz coś podobnego, to jedyną sensowną alternatywą będzie Natec Genesis M22. Jeżeli chciałbyś zwykłą, gładką, typowo szmacianą powierzchnię, to na pierwszym miejscu warto wziąć pod uwagę DM PADa głównie ze względu na dobrą jakość przy bardzo niskiej cenie.
Odpowiedz
#4
Dzięki za odpowiedź.

Podkładka to napewno wersja control, bardziej chodzi mi o to aby była dobra pod nową myszkę, nie musi być taka sama faktura.

Przeglądnąłem myszki podane przez was i którąś napewno wybiore.
Chciałem jeszcze zapytać o rival 310, z tego co wyczytałem pod mój chwyt będzie okej i ma dość dobre opinie. Powiecie mi coś o niej?

Dzięki i pozdro :)
Odpowiedz
#5
Rival 310 jest jak najbardziej okej, ta sama klasa co wspomniany Logitech g403 i Cougar Revenger S. W jej przypadku zwróciłbym uwagę na silikonowe boki, które są dość specyficzne - miękkie i niezbyt chwytliwe, jeśli dłoń mocno ci się spoci. R310 ma też inne proporcje, niż myszka zowie - najwyższy punkt myszy jest bliżej tyłu, przez co w dłoni wydaje się większa, z tego względu Revenger S wydawał mi się bardziej bezpieczną opcją.
Zupełnie zapomniałem o Rivalu 600, którego można od niedawna dostać w cenie poniżej 300 zł. Jakościowo nie będzie gorsza, niż powyższe, ale przede wszystkim pod kątem kształtu i rozmiaru będzie bliżej Zowie EC1, niż Cougar i R310. Moim zdaniem r600 ma też lepszą ergonomię, niż Zowie EC.

Z dużych, ergonomicznych myszy wart uwagi może być jeszcze Microsoft Pro Intellimouse (wersja na sensorze paw3389), niestety na razie jest dostępna wyłącznie na rynku azjatyckim i nie wiadomo, czy i kiedy trafi do Polski.

Przy wyborze między Revengerem S, Rivalem 310, Rivalem 600 i G403 kierowałbym się wyłącznie preferencją co do kształtu, więc jeśli masz możliwość je przymierzyć, to na twoim miejscu poszedłbym do jakiegoś większego marketu typu RTV euro AGD czy Saturn i sprawdził jak ci leżą w dłoni (Revengera akurat nie znajdziesz w sklepach stacjonarnych, ale pozostałe 3 bardzo często są wystawiane).

Gdybyś chciał dać szansę myszom symetrycznym, to najciekawszymi opcjami będą Sensei 310 i Dreammachines DM1 FPS - obie mają dość podobny kształt, Sensei będzie trochę większa i cięższa.
Z nadchodzących myszy ciekawymi opcjami mogą być jeszcze Sensei Pro: https://www.overclock.net/forum/attachme...1546907172
i glorious odin: https://www.pcgamingrace.com/blogs/news/odin-is-coming

Wszystkie wymienione myszy mają (lub będą miały) komponenty (sensor, przełączniki itp) bardzo podobnej klasy.

Co do podkładki, miałem kiedyś kontakt z tym Goliathusem Control i sugerowałbym wybrać zwykłą, gładką powierzchnię jak DM PAD, która będzie znacznie przyjemniejsza w użytkowaniu.
Odpowiedz
#6
Za 200 zł możesz mieć pakiet mysz + podkładka od DM , model myszki to DM1 Pro S z bardzo dobrym sensorem pixart 3360, a kształt zbliżony do zowie fk1 , za to podkadka to DM Pad L - sprzęt razem dobrze pracuje ;)

https://sklep.hard-pc.pl/p8894,mysz-drea...pad-l.html
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.