• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka ok 200zł, finger-claw?
#1
[*]jaką obecnie myszkę używasz: Logitech g500
[*]jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: nie pamiętam
[*]czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): średnia
[*]czułość w Windows: 6
[*]czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): też nie pamiętam
[*]ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): nie gram w fps
[*]w co grasz (podaj tytuły gier): wszelkie strategie, symulacje np. Planet Coaster, Two Point Hospital, CS: Skylines, Wiedźmin 3, Tomb Raidery nowe, Black Desert, Minecraft, ARK
[*]jaką masz obecnie podkładkę: Steelseries szmaciana
[*]ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): wszystkie 3 boczne pod kciukiem
[*]twój budżet: do 250 zł
[*]jaki chwyt stosujesz: najczęściej same lekko ugięte palce ale czasami palmo-claw czyli palce lekko ugięte i tylko górna część śródręcza się opiera
[*]jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
[*]jesteś lewo czy prawo ręczny/a? praworęczna
[*]jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 18,5 cm
[*]jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 2 cm
[*]czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie
[*]czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: chyba tak
[*]co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Jest za długa / dwuklik
[*]czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? tak

Idealna myszka dla mnie to była po prostu mniejsza G500 czyli trzy przyciski pod kciukiem i szybki scroll, ale niestety nie ma takiej. Nawet takiej z trzema albo czterema przyciskami bez szybkiego scrolla ciężko poszukać. Chwilowo siedziałam też na Logitech Triathlon i tak średnio wygodna, wygodniejsza była G700s ale też za duża troszkę. Pomożecie?
Odpowiedz
#2
Hej.

Definitywnie do sprawdzenia:
Roccat Kone Pure Owl-Eye
> https://www.youtube.com/watch?v=Ck-nXyhRJMA
Jedna z najlepszych myszy pod fingera.

Logitech G203
> https://www.youtube.com/watch?v=V4lqxQL1x4U
Jeżeli tylko kształt by Ci się spodobał, to nie ma żadnych sprzeciwów, mysz jest świetna i jej stosunek jakości do ceny.

Ciekawą propozycją wydaje się być Asus Strix Claw:
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...trix-claw/
Dosyć pokaźna waga nie powinna być dla Ciebie problemem.
Na szczególną uwagę zasługują wysublimowane japońskie Omrony D2F-01F, pozwolę sobie przytoczyć post forumowicza Plagocki:
Cytat:Na tle D2FC-F-7N 20M japońskie Omrony D2F-01F są zdecydowanie bardziej chrupkie i posiadają zauważalnie krótszy dystans do aktywacji (D2FC-F-7N muszą pokonać przeszło dwukrotnie dłuższą drogę).
Siła nacisku potrzebna do aktywacji przełącznika jest też nieco niższa - różnica o ile dobrze pamiętam wynosi 10-15g.
D2F-01F są jak mi się przynajmniej wydaje produkowane z wyższą precyzją, z reguły są bardzo jednolite - czego absolutnie nie można powiedzieć o D2FC-F-7N.

Otwarcie przyznaję, że jestem technologicznym hipsterem i moje opinie są wysoce subiektywne.
Model D2FC-F-7N jest mocno zaaranżowany w niemalże każdy projekt myszy, spotkasz je m.in. w Logitechach (również w G500), Razerach i wielu innych myszach.
Może przejść Ci przez myśl, że muszą nie być nazbyt dobre, w końcu pojawił się u Ciebie dwuklik, jednakże wszelakie problemy ze switchami są głównie podyktowane samą konstrukcją myszy.
Również na uwagę zasługują trzy boczne przyciski - nie wybierałem jej pod tym względem, miły dodatek : p

Przerzuciłem przez głowę Razera Basilisk, jednakże jestem pewien, że trzymasz wyprostowane paluchy po zintegrowaniu się ze swoim Logitechem.
Forsuje to problem opisany tutaj: http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...k/#kształt
"Może to stwarzać sytuacje, w których będziemy po prostu zahaczać o prawy przycisk myszki, tym samym blokując go (w grach np. nie wyłączy się nam zoom, gdyż przycisk będzie przytrzymany przez serdecznego palca - jak to nagminnie miało miejscu w przypadku naszego testera :D)."
Wliczyć można relatywnie kiepskie wrażenie scrolla - odpuściłem po tym Basiliska, za duża eskalacja problemów.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
Byłam w sklepie, były tam Kone Pure Owl-Eye, G203 i Basilisk. Najwygodniejsza jest Kone Pure, potem Basilisk (ale ma za głośny scroll) i w ogóle nie leżała mi G203. A jakby zwiększyć cenę za ok 300zł to znalazłaby się jakaś która ma więcej dodatkowych przycisków? Mogą być dwa pod kciuka i dodatkowy pod wskazujący. Asus Strix Claw nawet fajna ale nie było jej tam, jak z żywotnością przełączników u niej?
W sklepie były też Roccat Tyon i SS Rival 500, też dobrze leżały.
Te co by mi pasowały pod względem ilości przycisków to Asus Strix Claw i Corsair Sabre, tylko nigdzie ich nie mogę zobaczyć na żywo. Co powiecie o Sabre? Miał ktoś z nią do czynienia? Jeśli żadna z tych to ewentualnie Kone Pure.
Odpowiedz
#4
Mnogość przycisków często owocuje klockowatością.
Japońskie Omrony szacowane na jeden milion kliknięć, powinny wytrzymać co najmniej dziesięciokrotność założonego cyklu, jednakże tak jak wspomniałem, cały proces zużycia przełączników jest mocno podyktowany konstrukcją - mogą działać nawet dłużej od innych komponentów.
W G500 zastosowano Omrony o żywotności dwudziestu milionów kliknięć, jednakże bardzo często się psują.
Utwierdzić całą tezę można bardzo łatwo podając przykład bratniej konstrukcji, czyli G400, która nie ma problemów z przełącznikami od swojej premiery (siedem lat), mimo iż cykl wynosi "zaledwie" dziesięć milinów, czyli o połowę mniej, niż w przypadku G500.

Roccat dodaje przyjemnie rozbudowany soft, w którym możesz podpiąć daną funkcję pod jakikolwiek przycisk w zależności od programu jakiego właśnie używasz.
Tyon to niestety puszka Pandory, mocno cierpi na wiele dolegliwości technicznych.
Poleciłbym natomiast Kone Aimo:
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...kone-aimo/
Musisz liczyć się z naprawdę sporą wagą.

Sabre natomiast dostępny jest chyba tylko w wersji laserowej, jest to zdecydowanie krok wstecz na drodze technologicznej.
Korzystniejszym wyborem jest M65 na PMW3360, niestety ergonomia może być bardzo słaba, ze względu na dodatkowy przycisk i sam kształt.

Reasumując:
Sprawdź Kone Aimo, jeżeli jej wady nie będą Ci obce, to w zasadzie warto.
W drugiej dłoni wciąż trzymałbym Kone Pure Owl-Eye i egzotyka - Asus Strix Claw.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#5
W mojej G500 były przełączniki na 5mln, przed końcem gwarancji wystąpił dwuklik i oddałam ją na gwarancję. To było chyba ponad rok temu. Teraz znów wystąpił dwuklik, rozkręciłam go i są to Omrony na 5 mln.
Czytałam recenzje o Asusie i raczej rolka by mi nie pasowała, w Roccacie Kone Pure wszystko ładnie się klikało i kręciło :)
Aimo też "mierzyłam" i jest trochę za duża :).
Co do Sabre to widzę optyki https://www.ceneo.pl/44199620 .
Odpowiedz
#6
Wybacz za wprowadzenie Cię w błąd, powinienem zrobić research, gdyż z pamięci popłynąłem na Logitechu G500s, który dostał porządny upgrade.
Wersja optyczna Sabre bazuje na Avago S3988 i PMW3310, w porównaniu do PMW3360 cena rzędu dwustu złotych wydaje się być słabą inwestycją.
Dzięki za link, sklepy nie dają jasno do zrozumienia, którą wersję mają dostępną.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#7
Wczoraj dotarła do mnie Roccat Pure Kone Owl-Eye. Przyciski są głośniejsze, trochę mi brakuje po bokach bardziej przyczepnego materiału :) Strasznie widać ślady od palców. Ogólnie super myszka, rolka bardzo fajna, przyzwyczaję się do niej :). Tylko nie działa mi Roccat Talk, nie włącza się w ogóle.
Odpowiedz
#8
Super, cieszę się.
Użytkujesz Windowsa 10?
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#9
Tak, mam windowsa 10.
Odpowiedz
#10
Jak z innymi funkcjami?
Software działa poprawnie, czy crashuje?
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.