• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka fingertip oraz podkładka
#1
Hej, proszę o pomoc w kupieniu nowej myszki a także podkładki do niej. Nie znam się kompletnie na myszkach, chciałem kupić Rival 110 ale słyszałem różne opinie więc postanowiłem założyć tutaj temat.

  • jaką obecnie myszkę używasz: Od kilkunastu lat korzystam (już drugi raz z tej samej myszki) z myszy - Trust https://www.trust.com/en/product/15862-c...ouse-black  Bardzo dobrze mi się z nią pracuje i gra. Niestety po kilku latach myszka zaczyna delikatnie szwankować, a poza tym do gier (gram czasem w CS GO) mimo wszystko przydałaby się lepsza myszka, niż taka zwyczajna.
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 800 :p
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): raczej średnia, to zależy od gry, w granicach 30-50%
  • czułość w Windows: 50%, 6/11 z zaznaczeniem opcji zwieksz precyzje. bez niej mysz nie chodzi plynnie i wolniej, wtedy musze na 7/11 ustawic
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): nie wiem
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps):  ok 3,5-4cm, ale nigdy nie robię tego na raz, bo niewygodnie tak daleko odchylać rękę - przesuwam o 180 stopni, podnosze myszke i przestawiam na poprzednia pozycje i znow przesuwam, czyli dwa razy 2cm   , dla porównania - aby przejechać ze środka ekranu do boku przesuwam myszkę o ok 1,5 - 2cm
  • w co grasz (podaj tytuły gier): World of Warcraft, Overwatch, Heroes of the Storm, Warcraft 3, Starcraft, Diablo, Counter Strike, The Settlers - głównie mmorpg, rtsy i czasem fpsy
  • jaką masz obecnie podkładkę: nie posiadam
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): dwa podstawowe i kółko pośrodku
  • twój budżet: najlepiej tak do 300zł
  • jaki chwyt stosujesz: kiedyś bardziej claw, a teraz fingertip z lekkim clawem. patrząc na porównania i obrazki na stronce test gear to najbardziej zbliżony to fingertip ver 1. z tym, że palce są delikatnie wyżej podniesione niż na obrazku i między nimi a myszką jest ciut więcej przestrzeni. czasami dotykam górną częścią dłoni do myszki, ale bardzo rzadko, z reguły nie dotykam. również nie dotykam nadgarstkiem, jest on za myszką kilka cm (ale to moze dlatego ze mam mala myszke). dotykam zatem tylko piecioma palcami.
    kciuk na boku, palec wskazujacy na przycisku blizej lewego boku, srodkowy pod kolkiem ciut po prawo lub na kolku, serdeczny na przycisku blizej prawego boku, ostatni na symetrycznie do kciuka - na prawym boku myszki. trzy srodkowe palce sa troche pochylone w prawo pod kątem, toteż nie klikam srodkowa czescia opuszkow palcow tylko bardziej prawymi czesciami palcow.
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): jak wyżej, 1+3+1 https://i.imgur.com/vGIaO8d.jpg zdjecie z wytartej myszki :P klikam jak widac na samych koncach przyciskow, gdybym przyciskal na poczatku u gory to wtedy mialbym chwyt palm
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? prawo, myszke nie trzymam prosto a skierowaną w stronę laptopa, tak bardziej na godzinę 11
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): ok 18cm, ale czytalem ze lepiej mierzyc od palca do srodka katu prostego wzgledem kciuka, wtedy 11,5cm
    • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? ok 2,2 cm
    • czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie
    • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: nie wiem za bardzo na czym to polega
    • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: raczej nic nie zmienić, tylko większą dokładność - mam czasem problem z wyczuciem i trafieniem w konkretny punkt przy szybszych ruchach, mysz czasem sie przesuwa 1cm za daleko albo za blisko
    • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? nie
    • uwagi (np. co do wyglądu myszki): raczej nie mam, najlepiej chyba by była symetryczna
  • jaką obecnie używasz myszkę (optyk ,laser, jaki sensor, jakie ślizgacze) optyczna
  • jaką masz  podkładkę (oraz czy chcesz szybszą/wolniejszą od obecnej)? nie mam
  • chcesz plastikową, aluminiową, szklaną, materiałową czy hybrydową (materiałowa z uczuciem gry na plastikowej): nie wiem, pewnie materiałową, obecnie nie używam bo po biurku dość ładnie mi się myszka ślizga
  • jaki rozmiar by Cię interesował: nie wiem, trzymam z reguły myszkę 4cm od krawędzi biurka, nadgarstek na krawędzi, więc na szerokosc tak do 20cm wystarczy chyba
  • czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy (przy intensywnym użytkowaniu) ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?: ok
  • wolisz szybką/średnio szybką/średnią/raczej wolniejszą/wolną/bardzo wolną(zawodowa pod rtsy)(wybierz którąś opcję)*: taką, by pasowała pod czułość/szybkość myszki jak wyżej - przesuwam myszke maksymalnie 2-3 centrymetry w lewo lub w prawo
  • czy podkładka musi być kupiona w Polsce? nie
  • maksymalna cena za podkładkę? przy kilkuletnim użytkowaniu - raczej do 200 zł
  • uwagi (wygląd, ulubiona firma, grubość, itp.) brak
  • jeżeli nie masz zielonego pojęcia o podkładkach i powyższe punkty nic Ci nie mówią, to wpisz tu, wtedy dobierzemy coś bazując na naszym doświadczeniu: nie mam pojęcia
Odpowiedz
#2
CM MasterMouse S
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...ermouse-s/

DM3 Mini
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje.../dm3-mini/

Co do podkładki, możesz zakupić DM Pada:
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...es-dm-pad/
Będzie bardo dobrym odniesieniem w przyszłości.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
Dodałbym jeszcze logitecha g102/203 i cougara surpassion.
Mastermouse S będzie z tych 4 najgorszy pod względem jakości, surpassion jest opcją ergonomiczną, powinna być najwygodniejsza z całego zestawienia, logitech g102 lub 203 (obydwie to ta sama mysz sprzedawana pod różnymi oznaczeniami) jest najlepsza w stosunku cena/jakość, ma boczne przyciski, ale będzie raczej najmniej wygodna z całego zestawienia, a DM3 mini ma stosunkowo twarde przyciski główne, poza tym powinna lepiej leżeć od logitecha, ma najlepszy dostępny sensor, bardzo przyjemny materiał wierzchni i można ją czasem wyrwać za stówkę.
Odpowiedz
#4
jak ty głównie w rtsy grasz to imo g pro by Ci siadła dobrze
Odpowiedz
#5
dzieki za odp. mysle nad cougar ale ona nie jest symetryczna, a to chyba raczej bedzie mi przeszkadzac? szczerze mowiac to myszka nie musi miec jakichs super ilosci dpi czy masy przyciskow. najwazniejsze aby byla wygodna i miala w miare delikatne przyciski, nie jakies bardzo twarde i grube

a co powiecie o myszkach rival 110 i zowie za13?

z okladek slyszalem dobre opinie o SteelSeries QCK+ i Genesis M12 Midi
Odpowiedz
#6
zoiwie ma raczej twarde przyciski, rival 110 bardzo miękkie ;p

możesz zaczekać na G Pro wireless jeszcze
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.