• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dobór myszki, dobór podkładki, dobór klawiatury
#1
    1. Myszka
  • jaką obecnie myszkę używasz: Logitech G600
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: normalnie 1200, do gier 600a
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska/średni
  • czułość w Windows: niska
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): 1200
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): jeśli dobrze mierzę to 6-7cm
  • w co grasz (podaj tytuły gier): Overwatch, CS, WoW, PUBG
  • jaką masz obecnie podkładkę: Steelseries QCK
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): Przy MMO - ok.12, przy fps max 5-6
  • twój budżet: bez ograniczeń (ale interesuje mnie też średnia półka)
  • jaki chwyt stosujesz: clawgrip
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+3+1
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): ok. 20,5cm 
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? ~2 cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: raczej nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: jest chyba zbyt masywna (zbyt długa) i przy chwycie claw nie naciskam w pełni lewego przycisku
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?: niekoniecznie
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): RGB, fajny dizajn, przede wszystkim trwałość
  • 2. Podkładka
    • jaką obecnie używasz myszkę (optyk ,laser, jaki sensor, jakie ślizgacze) - laserowa, teflonowe
    • jaką masz  podkładkę (oraz czy chcesz szybszą/wolniejszą od obecnej)? - SS QCK, szybszą
    • chcesz plastikową, aluminiową, szklaną, materiałową czy hybrydową (materiałowa z uczuciem gry na plastikowej): materiał/ hybryda
    • jaki rozmiar by Cię interesował: standartowy
    • czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy (przy intensywnym użytkowaniu) ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?: nie
    • wolisz szybką/średnio szybką/średnią/raczej wolniejszą/wolną/bardzo wolną(zawodowa pod rtsy)(wybierz którąś opcję)*: szybka/ średnioszybka
    • czy podkładka musi być kupiona w Polsce? nie
    • maksymalna cena za podkładkę? bez ograniczneń
    • uwagi (wygląd, ulubiona firma, grubość, itp.) - brak
    • jeżeli nie masz zielonego pojęcia o podkładkach i powyższe punkty nic Ci nie mówią, to wpisz tu, wtedy dobierzemy coś bazując na naszym doświadczeniu: nie mam zielonego pojecia :)
      3. Klawiatura
      • twój budżet: bez ograniczeń (interesuje mnie też średnia półka cenowa)
      • jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)?
        • jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników – jeżeli nie wiesz, to napisz nam: mechaniczna
        1. czy masz masywne dłonie czy nie? Nie
        2. czy dużo piszesz na klawiaturze? średnio
        3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? tak
      • czy chcesz podświetlenie? tak
      • czy chcesz makra? tak
      • czy chcesz dodatkowe klawisze? tak
      • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? nie
      • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? nie
      • twoje uwagi (wygląd, firma): chciałbym sprzęt trwały.
Odpowiedz
#2
Mysz:
Tutaj jest całkiem spora zagwozdka, producenci pomijają typowe, "wieloprzyciskowe" konstrukcje.
Jeżeli możesz znacznie zredukować ilość potrzebnych przycisków, byłoby wspaniale - omijasz wszelakie paskudztwa jak Razer Naga.
Wstępnie możesz zainteresować się Kone Aimo:
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...kone-aimo/

Bądź Logitechem G502:
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...teus-core/

Jednakże musiałbyś się przerzucić na palmgripa.
Wszystko rozstrzyga się o potrzebę dodatkowych przycisków.

Podkładka:
Jeżeli poszukujesz czegoś szybszego od Qcka, to zdecydowanie możesz nabyć DM Pada:
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...es-dm-pad/

Klawiatura:
Tutaj tak jak w przypadku myszy, dodatkowe klawisze ucinają mnóstwo relatywnie świetnych propozycji.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
Dzięki za odpowiedź, przymierzałem się do G502 i szczerze powiem, że ilość "bajerów" przeszkadzała. G600 którą obecnie posiadam dodatkowe klawisze ma poukładane schludnie. Przeanalizowałem sobie styl gry i stwierdzam, że jestem w stanie zrezygnować z dodatkowych klawiszy, podobnie z klawiaturą, jeżeli będzie opcja z tworzeniem i wykorzystaniem Makro to dodatkowe klawisze nie są konieczne.
Jeżeli możesz to czekam na inne Twoje propozycje, tak jak pisałem dodatkowe przyciski to nie jest priorytet :).
Jeszcze jedna rzecz, przeanalizowałem dokładnie ułożenie ręki na G600, jest to ułożenie bardziej w stronę fingertip (v1).
Odpowiedz
#4
Mysz:
Zastanawia mnie, dlaczego nie możesz złapać G600?
Wymiary: 118x75x41, odpowiadają raczej małej myszy - czyżbyś mocno zaginał paluchy?

Roccat Kone Pure Owl-Eye
> https://www.youtube.com/watch?v=Ck-nXyhRJMA

CM MasterMouse S
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...ermouse-s/
CM poprawił kilka aspektów, przez co nie wszystko w recenzji jest aktualne, tutaj materiał:
> https://www.youtube.com/watch?v=8-b-hVrhjm4

Poleciłem głównie mniejsze myszki, gdyż nie wiem jak odebrałbyś przykładowo Logitecha G403 (gdybyś gdzieś mógł go przymierzyć, byłoby świetnie), który plasuje się w średnich rozmiarem "klikaczach".

Klawiatura:
Całkiem dobrym źródłem do posiłkowania się w tym temacie, będzie ten wątek:
> http://test-gear.pl/forum/showthread.php?tid=3125
Nabędziesz dosyć sporej wiedzy.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#5
ja nie wiem czy ty nei powinieneś spróbować DM1 pro S, pod 1+3+1 i claw gripa to świetna myszka, przy Twojej dłoni powinieneś bez problemu ułożyć dłoń na niej, imo warto spróbowac
Odpowiedz
#6
Gosh.
Nawet nie zauważyłem 1+3+1.
W takim razie, tak jak wyżej DM1 Pro S - 1+3+1 okazuje się obiektywnie najwygodniejszy na symetrycznych myszkach.

Co dwie głowy, to nie jedna.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#7
Dziękuje za sugestie, na pewno posprawdzam jak leżą mi te myszki w ręce. Jestem teraz w pracy ale zrobiłem zdjęcie jak trzymam i jak układa się moja ręka na myszce (jakiś modecom randomowy). 
Problem z G600 jest taki że palec wskazujący naciska na przycisk myszki na początku tego klawisza co po długim czasie używania powoduje deformacje płytki w przycisku. Efekt jest taki, że mam dwuklik zamiast pojedynczego kliknięcia.
Mam nadzieję, że to też coś wniesie do tematu.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#8
W takim razie, DMkę powinieneś chwycić bez problemu :)
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#9
nom, powinno być dobrze
Odpowiedz
#10
Wybór padł na SS Rival 600 - szczególnie że nowa wyrwałem za 260 zł. Potestuje tydzień i napiszę o odczuciach.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.