• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka do 300 zł. Potrzebuję profesjonalnej porady.
#11
Mam już u siebie Model D-, ale to niestety nie to :( Jakoś nie leży mi dobrze w dłoni. Nie wiem czy to wina kształtu, ale wydaje mi się nieco za duża i nie mogę jej jakoś pewnie złapać. Może to przez to, że grzbiet jest przesunięty w przód? Nie wiem. Wszystko inne natomiast na plus: super kabel, świetne przyciski główne i boczne, bardzo dobra rolka, piękne podświetlenie, lekki klik.

Wyżej narzekałem nieco na kształt Kone Pure Ulta, ale o dziwo na tej myszy mam zauważalnie lepszą precyzję ruchów (od Xorneta II też). To wgłębienie na kciuka jednak robi robotę. Ciągle jednak jest kilka zastrzeżeń co do kształtu i umieszczenia bocznych przycisków.

Co teraz? Iść w MM710? Czytam, że mysz fajna, ale nieco wycofany kursor przeszkadza graczom high sens, którzy sporo używają nadgarstka. Plus ma szeroki i wysoki tył, co może przeszkadzać nawet fingertipowcom. No i cienkie ślizgacze, które mają haczyczyć o podkładkę.
Odpowiedz
#12
Może jakiś viper mini albo xtrfy m42? Bo widzę ze preferujesz mniejsze myszki
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#13
Viper Mini stracił wiele przez pojawienie się M42, która oferuje lepsze komponenty (optyczny enkoder zamiast bardziej awaryjnego mechanicznego, minusem są nieoptyczne mikro-przełączniki Omron w M42), bardzo zbliżony kształt z podstawowym panelem, brak problemów z przyciskami głównymi oraz rolką, a przede wszystkim PMW3389 w miejsce problematycznego pod względem parametru LOD, PMW3359.
Ponarzekać można na przeciętne wykonanie, niemniej podczas korzystania nie będzie ono kłopotliwe.

X42 wydaje się być nawet owocniejszym wyborem od MM710, poniekąd dostajesz mysz z podobnym kształtem wykorzystując drugi panel, a lepsze komponenty.
Zawsze można powrócić do korzeni, nabywając MM720. Niestety, dystrybucja tego modelu w kraju, kuleje.

Pokusić można się również o spróbowanie modelu Burst Core, który wzorowany jest na klasycznym modelu Microsoftu - WMO 1.1A.
Nawet nie po to, by mysz zatrzymać, ale po prostu wypróbować - wyższy "bump" oraz ogólnie, bardziej rozlazła mysz od M42.
Model Burst Pro, jest już znacznie droższy, różnice to przede wszystkim: giętki przewód oraz PMW3389 czyli brak problematycznego parametru LOD.
Optyczne mikro-przełączniki są zaletą, ale wydać mogą Ci się dziwaczne, gdy pierwszy raz będziesz mysz użytkować.
Mechaniczny enkoder - meh, ale jak na Roccata przystało, "feeling" rolki jest bardzo dobry, brak dziur, bardzo dobra jakość wykonania i odlewów, dobre ślizgacze.

Sam posiadam "zmodowaną" WMO 1.1A, dłoń 20CM - "palmo-finger" jest narzucany, przyjemniej korzysta się "palm-gripa" oraz "claw-gripa", natomiast ja poruszam myszą całą ręką, a więc jest to pośredni powód dla którego wymienione chwyty są przystępniejsze.
Liczyć musisz się z tym, że pomniejszych myszy jest w cholerę, a przez to, że użytkowałeś model Xornet, to trochę zachwiałeś szablon i żadnego modelu nie można być pewnym;)
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#14
Ja od siebie też sugeruje Xtrfy M42, imo najlepszy model jaki od dawna się ukazał wśród małych myszek. Sam fanem małych myszek nie jestem, ale nawet mi się spodobał. Nasz kolega od vipera mini z recenzji (ten co ją tak wychwalał i zawyżał recenzję haha) właśnie kupił m42 ;D
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz
#15
+1 :)
Odpowiedz
#16
Viper Mini? Muszę jeszcze poczytać o niej, choć opinie są mieszane. Burst Core mógłbym przetestować, ale chyba tylko tyle bo podobno ma twardy klik. MM720 teraz już nie wykluczam, bo po doświadczeniach z Modelem D- i Kone Pure Ultra jej kształt nie wydaje mi się już taki zły :) Ale brak jakiegokolwiek przycisku na wierzchu mocno mnie odrzuca (już jeden jest dla mnie kompromisem).

Xtrfy M42? Niestety odpada, bo nie ma oprogramowania do zmiany funkcji przycisków. Nie wiem kto wpadł na pomysł, że brak softu to dobry pomysł :/

A jeżeli poszlibyśmy bardziej w stronę czystego fingertipa? Bo zauważyłem, że często przełączam się na niego jeżeli mam sięgnąć gdzieś dalej na ekranie. Natomiast finger v2 stosuję jak scrolluję strony lub wykonuję ruchy na niewielkiej przestrzeni.

Faktycznie preferuję mniejsze myszki, takie które można dobrze chwycić i kontrolować nadgarstkiem. Jeżeli miałbym się przyzwyczaić do jakiegoś chwytu to na pewno bliżej mi do czystego fingera, niż do clawgripa lub palma i ruszania przedramieniem.
Odpowiedz
#17
mój drugi typ dla Ciebie to MM710, no chyba, że przełkniesz bolączki vipera mini - https://www.test-gear.pl/testy-i-recenzj...iper-mini/ ;) Są dwie wersje vipera mini europejska i chińska ;). Na chinską mniej ludzie narzekają, ale o gwarancji raczej zapomnij ;)
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz
#18
Pod fingera chyba jeszcze stara i dobra rodzina Logitech G203, G102, G305 i G Pro.

MM710 czy Rurst Core bez problemu będziesz mógł "palcowac" ale potrzeba trochę większej dłoni. U mnie 18,5 i MM710 układał się naturalnie w agresywnego Claw. Chociaż to mój naturalny chwyt. :)
Odpowiedz
#19
Kolej na Vipera Mini z polskiej dystrybucji.

W końcu dobry kształt. Właśnie o takie podparcie górnej części śródręcza mi chodziło. Przejście w bardziej klasycznego fingertipa też działa całkiem sprawnie. Co ciekawe, myszka nie jest dla mnie mała. Po Xornecie wydaje mi się średnia.

Gryzoń jest dobrze wykonany i sprawia wrażenie solidnego.

Główne przyciski nie klikają się znowu tak lekko (a w sumie mogłyby) jak wszyscy to przedstawiali, ale też nie za mocno. Nie miałem też wrażenia, że mają jakiś inny feeling bo są optyczne. Ale może to tylko mój model.

Stopnie w rolce dość słabo wyczuwalne, ale mi to za bardzo nie przeszkadza (palec mniej męczy się przy częstym i długim przewijaniu).

Niestety będzie robiony zwrot z dwóch powodów. Po pierwsze wysoki LOD, który jest wyższy niż mi się wydawało. Po drugie boczne przyciski. Recenzja na test-gearze nie kłamała: wciskają naprawdę ciężko. Przeszkadza mi to nie tylko w grze (mniejsza kontrola), ale nawet przy przeglądaniu internetu. Żałuję, bo kształt całkiem dobry.

Jestem już chyba przyzwyczajony do małych myszek. Przed Xornetem miałem Spawna, więc prawie 9 lat przeklikałem na tym kształcie i na takich wymiarach. No i widać to teraz w moich preferencjach.
Odpowiedz
#20
Chyba czas na MM720;)
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.