• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka do 300 zł. Potrzebuję profesjonalnej porady.
#1
Hej,
Czas na wymianę obecnej myszki. Padł przycisk na rolce, scroll wariuje przy przewijaniu, co kilka miesięcy pojawia się dwuklik na bocznym przycisku. W ogóle chciałbym spróbować innego kształtu. Jest tu wiele osób znających się na rzeczy, więc chętnie zasięgnę waszej opinii.


Ankieta:
-obecna mysz: CM Xornet II
-ustawione 2000 DPI
-czułość w FPS-ach to 4%. W innych gatunkach różnie i na wyczucie (ale zazwyczaj więcej)
-czułość w Windows 10 bez zmian
-pełny obrót 360° to ok. 24,5cm.
-obecnie gram głównie w FPS-y, ale generalnie to we wszystko
-podkładka: A4Tech X7 Gaming
-używam wszystkich przycisków jakie są dostępne (dodatkowym przypisuję różne funkcje/skróty)
-budżet: 300 zł
-chwyt na obecnym Xornecie to chyba fingero-palm (fingertip v2 z waszego poradnika)
Palce albo leżą prawie całkowicie na głównych przyciskach, albo są lekko ugięte; kciuk przylega do boku myszy i leży na podkładce; oprócz palców na myszy opiera się górna część śródręcza (reszta nie ma kontaktu); tył dłoni na podkładce.
-ustawienie palców standardowe (1+2+2)
-jestem praworęczny, dłoń do zgięcia to ok. 19 cm, palec wskazujący ok. 2 cm
-mogę spróbować nieco zmienić chwyt, ale raczej nie na clawa
-inny zakres dpi w nowej myszce jest dla mnie akceptowalny
-zakupy najchętniej zrobiłbym na Amazon.de (mam kupony zniżkowe), ale może być też sklep w PL


Uwagi:
  • Lewy przycisk myszy nie może się ciężko wciskać: na co dzień dość dużo klikam i piszę, i nie chcę przeciążać palca wskazującego (kiedyś już lekko bolał). Obecny Xornet II bardzo mi pod tym względem pasuje, bo siła nacisku nie jest duża. Rozważę nieco sztywniejsze przyciski, ale nie o wiele.
  • Najlepiej, żeby nowa myszka nie była cięższa niż obecna (ok. 88g).
  • Musi posiadać przynajmniej jeden przycisk na górze (ten od "dpi"). Idealne byłyby dwa, ale z polecanych modeli chyba tylko Kone Pure Ultra je ma.
  • Mysz musi mieć sterowniki w których będę mógł: przypisać przyciskom różne klawisze/funkcje/skróty, zapisać chociaż kilka profili, wyłączyć/zmienić podświetlenie
  • Chciałbym w miarę komfortowo korzystać z obu bocznych przycisków. W Xornecie (przy moim chwycie) drugi jest za daleko wysunięty w przód i muszę do niego sięgać, co nie jest przyjemne.
Odpowiedz
#2
Jak Fingero palm, to spróbuj glorious model D minus (-)
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#3
Pomniejsze myszy wyprofilowane dla "palm-gripa", winny sprawdzić się dla Twojego chwytu.
"Fingertip V1" wymaga myszy chwytnych, wariacja z "palm-gripem" ma pewną kompatybilność z myszami ergonomicznymi.
Wymieniony Model D- zatem może być odpowiedni, choć zastanawiać może, jak bardzo przyzwyczaił Cię Xornet do kształtu 1+2+1+1.

Mimo wszystko, Kone Pure Ultra wciąż zachęca, przyciski główne wydadzą Ci się jednak mniej "responsywne":
> https://bit.ly/3pqM4Qg

Niedługo pojawią się również recenzje modelu MM720, który jest następcą Xorneta, koło ratunkowe gdyby jednak klasyczny kształt Ci nie odpowiadał.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#4
Wcześniej nie brałem Gloriousa D- pod uwagę, ale teraz się nim poważnie zainteresuję. Nie wiem tylko czy mimo wszystko D- nie okaże się nieco za duży do mojego fingero-palma.  Na papierze moja ręka może i jest średniej wielkości, ale palców długich to raczej nie mam.

Dużo pewnie będzie zależało od kształtu. Mam dwie stare biurowe myszki od Logitecha: BX110 (ok.11.2cm) i RX250 (ok. 11,5cm). Mimo tak niewielkiej różnicy, kiedy chwytam RX-a od razu czuję większą długość i wyraźny podłużny kształt.

Nie sądzę żeby Xornet odzwyczaił mnie od układu 1+2+2, bo palce serdeczny i mały trzymam na podkładce (nie korzystam z tej "półeczki"). Bardzie mnie martwi, że przyzwyczaił mnie do małych/krótszych myszy. Wspomniany wyżej RX250 już wydaje mi się wystarczających rozmiarów, a jakimś gigantem jeżeli chodzi o długość to nie jest. Ale jak pisałem, może D- będzie dobrze wyprofilowany i świetnie się sprawdzi.

Za to nad Kone Pure Ultra zastanawiałem się wcześniej i nadal ją rozważam.
Odpowiedz
#5
Czytnąć możesz oczywiście recenzję:
> https://www.test-gear.pl/testy-i-recenzj...-d-oraz-d/
"Im mniejsza dłoń tym bardziej w stronę palmo-fingera, im większa dłoń tym robi się fingero-claw grip."
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#6
XeXu, Amok, dzięki za pomoc.
Odpowiedz
#7
to masz jeszcze CM MM710, który mógłby CI przypasować
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz
#8
Odświeżam temat, bo jest u mnie właśnie Kone Pure Ultra.

Sama mysz ma sporo plusów. Całkiem przyjemna w dotyku, ma świetny scroll, dobre przyciski na górze. Jest fajnie wykonana, nic nie trzeszczy i nie lata w środku. Pozytywnie zaskoczyły mnie główne przyciski: spodziewałem się większej twardości i takiego sobie kliku, a tu wciskają się (jak dla mnie) przyjemnie i co ważne dość lekko (na czym mi zależało). Oprogramowanie i podświetlenie też bardzo fajne. No i ta niska waga, dzięki której myszkę elegancko się prowadzi.

No ale jednak chwyt jest jak dla mnie taki sobie. Jestem przyzwyczajony do trzymania kciuka na podkładce, a w Kone Pure jest wgłębienie na ten palec. Dlatego kontrola jest mniej pewna, a boczne przyciski są dla mnie nieco za wysoko (często z nich korzystam). Nawet z kciukiem umieszczonym w dedykowanym mu miejscu myszka wciąż nie leży mi jakoś dobrze w dłoni. Nie jest oczywiście bardzo źle, ale nie czuję, żeby to było to :(

Tak więc niestety myszka pójdzie na sprzedaż. Wielu osobom kształt Kone Pure pasuje, i one będą bardzo zadowolone.

(01-31-2021, 03:40 PM)Hya napisał(a): to masz jeszcze CM MM710, który mógłby CI przypasować

No właśnie, zastanawiam się nad tym gryzoniem. Mam teraz kupować Model D- (którego z różnych względów nie kupiłem najpierw), ale on też jest profilowany i obawiam się powtórki.

Co myślicie?
Odpowiedz
#9
Nie ma opcji palmowac MM710. Albo czysty Claw, albo im większa dłoń to w stronę fingera. Moim zdaniem fingero-palm odpada. Co nie zmienia faktu że MM710 pod claw jest świetny.
Odpowiedz
#10
Wygodnie palmować MM710 to może nie, ale znośmy firgertip v2 chyba byłby tam do zrobienia.

W każdym razie zamówiłem Model D-, zobaczymy co ta mysz pokaże.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.