• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz do 200 zł
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: CM MasterMouse S
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: Software mi nie działa, ale coś koło 500-800.
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): Zależy od gry, przeważnie średnia/niska.
  • czułość w Windows: 6/11.
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): -
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): -
  • w co grasz (podaj tytuły gier): CS:GO, głównie FPS'y.
  • jaką masz obecnie podkładkę: A4Tech X7-500MP.
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): Wystarczą mi główne 3: LPM, PPM, Scroll. Boczne przeszkadzają, nie używam ich w ogóle.
  • twój budżet: 200 zł max.
  • jaki chwyt stosujesz: Claw Grip.
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? Prawo ręczny.
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 19/20 cm.
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 2 cm.
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: Nie.
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Tak.
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Dłoń się poci, myszka się bardzo szybko brudzi, scroll skrzypi, dużo razy zdarza się, że przypadkowo kliknę boczne przyciski. Podświetlenie nie działa, tak samo z siebie przestało działać.
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? Nie musi.
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): Najlepiej jakiś gumowany, miły w dotyku materiał, żeby się dłoń nie pociła, dobry sensor. W tym moim CM'ie sensor był bardzo dobry, ale parę rzeczy mi nie odpowiada w tej myszce. Żeby była WYGODNA. Dobrze by było, aby nie była za lekka. Waga mojej poprzedniej (A4Tech) bardzo mi odpowiadała, ale trochę kształt nie odpowiadał (mały palec źle leżał na myszce).

    Tak odbiegając od tematu: Dziś z szafy jeszcze odkopałem moją starą, nie działającą A4Tech A90. Podłączyłem ją pod usb, może coś akurat by zadziałało. Myszka zadziałała na 3 sec, podświetlenie się włączyło i zgasła. Minęło parę sekund i zaśmierdziało taką spalenizną. Wiecie może czego to wina? Może dlatego mi podświetlenie nie działa w aktualnej myszce? 

    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi! :)


Odpowiedz
#2
Przymierzałeś coś we własnym zakresie?
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
Niestety nie. Jestem bardziej nastawiony na kupno myszki przez internet. Dziś wyszukałem parę myszek pod moją dłoń i w oko najbardziej mi wpadły: DM1 PRO S Mate oraz Mionix Avior 7000. Szczerze to ten mój MasterMouse S byłby ok, gdyby nie skrzypiący scroll oraz śliski plastik. Roccat Kiro też jest ok, ale sensor jak dla mnie mógłby być lepszy jak za tą cenę. Czy może nie będzie różnicy? Bardzo podobają mi się budowy myszek firmy Roccat :) Roccat Lua bardzo mi się podoba, ale będzie chyba za lekki. Kolega ma myszkę Mad Catz Rat 3, dla mnie bardzo wygodna. Preferuję właśnie takie płaskie przyciski.
Odpowiedz
#4
DM3 Mini
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje.../dm3-mini/

Wygląda na to, iż lubisz małe myszki, szczególnie symetryki.

Avior jest ciężko dostępny, z kolei DM1 może wydać się dosyć szeroka.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#5
Myszkę muszę czuć w ręce. Teraz porównałem tego mojego A4Techa z CM Mastermouse S i a4tech mi o wiele bardziej odpowiada. Mimo, że jest przystosowana pod palm gripa to clawem na spokojnie ją łapie. Może to w czymś pomoże - załączam zdjęcia jak trzymam myszkę, zarówno jedną jak i drugą. A4techa najwygodniej trzyma mi się pół clawem/palmem. Na zdjęciach widać, że a4tech jest trochę większy od CM'a. Lepiej mi się go trzyma, pewnie przez to, że myszka ta jest bardziej płaska. DM3 mini do płaskich chyba nie należy, choć może to tylko przez zdjęcie tak wygląda. A4tech spełniałby swoje zadanie na spokojnie, gdyby nie ten sensor. Jest zauważalna różnica pomiędzy przesiadką z a4techa na CM'a. Poza tym materiał z jakiego jest zrobiona myszka mi dużo bardziej odpowiada (mowa o a4techu). Ślizgacze są o wiele lepsze, w końcu metalowe.Czy lubię małe myszki?
Lubię małe/średnie. Duże myszki raczej odpadają. A może trafił mi się taki wadliwy egzemplarz mojego cm'a? Bo to niemożliwe, żeby droższa myszka była (dla mnie) gorsza od tej tańszej. Przepraszam, że jestem trochę wybredny :D
Odpowiedz
#6
Dm3 mini ma chyba w najwyższym punkcie 3.6cm wiec raczej należy do płaskich :)
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#7
DM3 w sumie mi się podoba, choć nie wiem, czy nie będzie za lekka. Pokrycie ma dobre, bo z tego co czytałem to jest to jakaś guma/matowe tworzywo. A ten Mionix Avior 7000 jest dostępny na Amazonie za 40$, warto brać czy może lepiej DM3 Mini? A może coś innego, co by mi przypadło do gustu?
Odpowiedz
#8
Cougar Revenger S jest podobny pod względem kształtu do twojego a4techa, w mniejszym rozmiarze i lepszej jakości. Spełnia też chyba wszystkie wymienione przez ciebie kryteria. Jeżeli zamawianie z za granicy wchodzi w grę, to na amazonie stoi za ok. 180 zł.
Alternatywnie Ventus X Optical, który będzie większy od revengera S, zblizony do a4techa a90, choć ma trochę inne proporcje (niższy i trochę dłuższy).
Odpowiedz
#9
Rzeczywiście, Cougar to praktycznie ten sam kształt co ma a90. Obawiam się jednak, że jego powierzchnia nie będzie mi odpowiadać. Wygląda to na taki materiał jak w Mastermouse S, coś a la utwardzana guma, chyba że się mylę.
Ventus X ma ciekawy design, nawet mi się podoba. Choć nie wiem, czy te dziury mnie nie będą wkurzać.

Dla mnie must have w myszce to: Gumowa/matowa powierzchnia, w miarę dobry sensor, żeby myszka dobrze leżała w dłoni. Najlepiej żeby należała do tych płaskich myszek. 

Teraz przypomniało mi się o zdjęciach.. przepraszam Was :D

Zdjęcia: https://imgur.com/a/0LkUN

Rozmiar najlepiej coś pomiędzy tym a4techem a mastermouse s, mniejsze lub większe raczej nie wchodzą w grę.
Odpowiedz
#10
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...evenger-s/

Zainteresuj się tym Cougarem, rzeczywiście może być ewenementem dla Ciebie.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.