• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
roznica w drogich i tanich myszkach
#11
@up
Ja tylko wyraziłem subiektywną opinie na temat dwóch myszy, które posiadałem i które odpowiadają tematowi. Teorię sam znałem temu zdecydowałem się na zakup droższej myszy, aby przetestować czy faktycznie droższa mysz, z lepszym sensorem i innymi parametrami będzie dawała lepsze efekty niż prosta, tania konstrukcja. W moim przypadku tak nie było. Przy żadnej czynności wykonywanej na komputerze nie zauważyłem przewagi jednej myszy nad drugą, czy to w grach, programach czy w codziennym użytkowaniu. Być może miałem dobraną złą podkładkę do myszy i dlatego nie potrafiłem zauważyć różnicy, ciężko mi powiedzieć. Teraz jedynie pozostaje mi poczekać czy SS Rival wytrzyma 5 lat, tak jak wytrzymał pięciokrotnie tańszy Modecom.

Przy tych snajperach, to zapomniałeś, że przede wszystkim decyduje człowiek, jego refleks itp. Jeśli o sprzęcie mówimy, to także dochodzi łącze internetowe, monitor itp. Jeśli jako człowiek zawodzisz, to możesz nie odczuć różnicy w sprzęcie. Podobnie jest jeśli drugi snajper ma lepszy monitor czy lepsze łącze - być może temu tej różnicy nie zauważyłem.

Testu nie wykonam, bo tak jak wyżej napisałem, modecomu już nie posiadam.
Odpowiedz
#12
@up
Nikt tutaj nie mówi że nie możesz wyrażać swojej opini... Jeśli odczułeś jakąś obraze to uwierz że nie miałem tego na celu... Respektuje każdą wypowiedź...

Tak jak pisałem jedni czują drudzy nie... jedni potrzebują drudzy nie.. Dlatego istnieją biurowe gamingowe przewodowe i bezprzewodowe... Tanie i drogie

Przy snajperach nie zapomniałem gdyż zakładam że oboje mają celowniki tam gdzie trzeba i pisząc że w tym samym czasie chcą oddać strzał mam na myśli to że w tym momencie np ktoś wziałby ich 2 myszki i nacisnąłby za pomocą linijki (napierając na środek) przycisk strzału (nie trzeba tu monitora itd) dochodzi do tego lag serwera ale cóż po kilkunastu próbach można odliczyć ten błąd spowodowany przez ping
Odpowiedz
#13
@up
Nie no skąd, nie widzę potrzeby obrażania się o takie sprawy :)

Czyli zakładasz hipotetyczną sytuację w której dwie osoby widzą się dokładnie w tym samym czasie, mają identyczny refleks, ping i oddają równoczesny strzał. Czy taka sytuacja powinna decydować o przepłacaniu za mysz dla 99% graczy? W mojej ocenie nie, bo wystarczy, że masz słabszy internet czy refleks i zanim zauważysz snajpera padniesz. Temu też nie widzę na razie sensu zmiany monitora o lepszym odświeżaniu, mniejszym input lagu etc. Jeśli obecny ulegnie degradacji to wówczas przeanalizuje wszystkie za i przeciw.
Odpowiedz
#14
@up
Wygrana zależy od wielu czynników w tym przypadku :
Mysz Gamingowa 1ms vs 8ms (odświeżanie)
Sensor...
Szybkość reakcji człowieka i jego receptorów
Szybkość komputera procesora/grafiki/ramu
Monitor...
Łącze...
Klawiatura...

Nie zawsze co droższe = lepsze lecz w opisanym przez mnie przypadku mamy wygraną myszy gamingowej (jest do tego dostosowana)
Sensor (Znowu mysz gamingowa jest precyzyjniejsza jeśli chodzi o dokładność pikselową i różnice max speed...)
Monitor (droższe = lepsze? niezupełnie ale sam wiesz już o imput lagu)
Łącze (nawet światłowody mogą zawodzić wystarczy że dostawca coś zrobi z netem i koniec)
Klawiatura (mechanik = jest lepszy do wszystkiego nie tylko do grania ale do pisania i jest wytrzymały jeśli nie wylejemy np kawy na niego )
Na szybkość reakcji człowieka nie można wpłynąć można próbować to jakoś ćwiczyć...
Komputer(RAM,GPU,CPU? = droższe lepsze)... 100fps vs 400 i wszystko jasne

Jeśli grać to na maxa jeśli nie to nie płacić... Ale jeśli sie zdecydujemy daje wygode uczucie satysfakcji i przyjemności z zakupu czegoś ponad norme...

Każdy czynnik wpływa na to kto wygra więc jeśli chociaż w jednym z nich na wstępie będe zwycięzcą to dla mnie warto...
Gamingowa mysz vs normalna? no cóż nie zawsze widać różnice gołym okiem trzeba czasem zapuścić się głebiej... Dziś powinno kupować się uwzględniając to:
Decyzja(gaming/nie-gaming)>Budżet>kształt>sensor>osiągi>przyciski
Odpowiedz
#15
@up
Z ciekawości zrobiłem test mojego Rivala: http://vlep.pl/obrazek/toki9p.png
Może coś z nim/myszką jest nie halo?

Widzisz różnicę pomiędzy 200 a 400 fps? W grach mam po 200 fps i nie podkręcałem ani procesora ani karty graficznej, bo uznałem, że nie ma sensu. To samo tyczy się dokupienia kolejnych 8 GB ram.

Reasumując, to co wyżej napisałeś to jest teoria i w praktyce ma większe lub mniejsze znaczenie. Jeśli znaczenie jest tak małe, że nie widzisz różnicy, to czy czujesz satysfakcje z wydania pieniędzy? No ja osobiście nie.
Odpowiedz
#16
@up
Test max speed został źle zrobiony gdyż po naciśnieciu start powinieneś machać myszką najszybciej jak możesz... 0,32m/s jak na 3310 jest 8x słabsze od standardu albo i więcej...
Precyzja jest ok ale nie wiem czemu wywaliło ci 40%+ smoothness pewnie też za wolne ruchy myszy przy teście...
Pomiędzy 200 a 400 niebardzo ale jeśli w cs go wejdziesz w smoke'a to masz tak zwany fps drop przy 200 masz małą ilość fps które możesz stracić by na monitorze tego nie zauważyć... przy 400 już możesz stracić nawet 300 i jeśli nie masz dobrego monitora to nie zauważysz laga...
Ja nie jestem zawodowcem ani graczem jeśli coś jest dobre/najlepsze na swoje czasy to ja to kupie gdy mam pare groszy... To wybór każdego z nas... Jeślibym gonił za techniką to dziś kupiłbym logitecha 502 lub 303 bo ma pmw3366 na którego jest "hype"... a ja siedze na starym OSMLT 04 w moim intellimous'ie i jestem zadowolony gdyż na te czasy ta mysz była bardzo dobra i dalej jest (według "wyznawców" tej myszy takich jak ja)
Odpowiedz
#17
@up
Ok, mój błąd wynikający z nieznajomości programu. W max speed wyszło 2,3 m/s 36000 punktów i max. 62 punktów.
Smoothness za każdym razem powyżej 20%.

No tak, ale czy dla takiego detalu warto zwiększać zużycie sprzętu i energii? Uznaję zasadę kompromisu i jeśli nie widzę znaczącej różnicy to nie decyduje się na zmianę.
Odpowiedz
#18
@up
Jest też różnica ustawiania dpi które jest natywnie obsługiwane przez sensor... Programowe podwyższanie dpi przez np Suwak w windowsie na 11/11 tracimy możliwość trafienia w dany piksel nawet gdybyśmy bardzo tego chcieli gdyż wygląda to gorzej niż jitter na g502 ustawionym na 12k dpi...
Przykład:
http://imgur.com/AcQ40qA


Myszy normalne do 100zł działają do 1,5m/s lub 2m/s
Gracze używają myszy na różnych szybkościach oraz ustawieniach dpi:
Low sens ruchy do 3/4m/s
Mid sens 1-2m/s
high sens Nie wychodzą powyżej 1m/s

Myszki typu budżetowego np microsoft comfort 3000 osiągają wartości 1m/s oraz 1000dpi oraz nie dają możliwości zmiany. Jednym to wystarcza drugim nie gdyż są przyzwyczajeni do czegoś innego więc to ograniczy ich możliwości...
Programowe interpolowanie wartości lub ich udawanie daje złudne uczucie że mysz jest ok... I tak jak już napisałem mysz trzeba przetestować... Zużycie sprzetu i energii? Zasilacz zawsze bierze prawie tyle samo prądu lecz powinien być dobierany aby jego efektywność była jak największa czyli dopasowywuje się efektywność zasilacza do łącznej mocy pobieranej przez sprzet komputerowy...
Sprzęt się nie zużywa aż tak bardzo jak się o niego dba... Ale ktoś kto kupuje coś tak mocnego chyba ma wystarczająco pieniędzy by płacić za rachunki za prąd... ;p

Do jednego się sprowadza... to tylko teoria... kto co zrobi... ile wyda... co chce osiągnąć... czy chce mieć 300 czy 100 czy 30fps to już jego wybór...
Ten temat powinien być właśnie zbiorem teorii i na końcu wypadałoby napisać:
"Our Opinions May Differ" co znaczy każdy ma własną opinie czy jest różnica w czymkolwiek to już ocenicie sami...
Odpowiedz
#19
to ja tak jeszcze dodam do tematu :) po to robimy ostatnio recenzje tych tanich myszek żeby pokazać różnicę, zarówno w testach syntetycznych jak i subiektywnych właśnie myszek z różnych klas cenowych. Każdy indywidualnie musi się zastanowić czy np. brak jittera, wysoki max speed pomoże mu w polepszeniu swoich umiejętności czy nie. Tak ze swojego punktu widzenia mogę tylko powiedzieć, że przede wszystkim opóźnienie naszego iunternetu ma ogromne znaczenie. Jak grywałem w W3 to na lanach grałem znacznie lepiej niż przez neta, nawet w kafejkach spędzałem więcej czasu bo tam mieli lepsze łącze ;D Ale jak nie miałem ze sobą swojej myszki i podkładki to powiem Ci, że gorzej mi się grało i to dużo gorzej ;)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.