• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy gryzoń
#1
Witam. Z góry dziękuję za pomoc.


Dobór myszki – im więcej danych tym łatwiej nam dopasować dla Ciebie myszkę
  • jaką obecnie myszkę używasz: R.A.T. 7
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 1600
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): średnia
  • czułość w Windows: 6
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): 1600
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps):4-8 cm
  • w co grasz (podaj tytuły gier):fps (CS: GO, Payday itp.), World of Tanks, World of Warships, Heroes of the Storm, DayZ i wiele innych
  • jaką masz obecnie podkładkę:jakiś badziew z supermarketu
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne):5, czyli używam bocznych
  • twój budżet: 200 - 300 PLN
  • jaki chwyt stosujesz:palm/fingerpalm
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1):1/3/1
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku):19 cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 2 cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: chciałbym zmniejszyć DPI dla większej precyzji ale potrzebuje do tego większą podkładkę
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: zaczęły pojawiać się dwukliki + ogólne zużycie. No i doczytałem ostatnio, że sensor jest słaby
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? Raczej tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): chcę mysz profilowaną, z możliwością instalowania sterowników i programowania makr. Z wstępnego rozeznania tematu wybrałem Razer Deathadder Chroma i Steelseries Rival (warto kupić droższy model 300?), ale chętnie wysłucham innych propozycji.
Dobór podkładki
  • jeżeli nie masz zielonego pojęcia o podkładkach i powyższe punkty nic Ci nie mówią, to wpisz tu, wtedy dobierzemy coś bazując na naszym doświadczeniu: nie znam się kompletnie na podkładkach, ale mam kilka wytycznych:
  • maks ok 30*40cm
  • chciałbym, żeby wytrzymała co najmniej rok, dwa
  • materiałowa
  • cena +/- 50 PLN
Odpowiedz
#2
w tym co grasz to z sensorem tragedii nei ma :P

Imo to wybrałbym na twoim miejscu RIvala, tylko pamietaj, ze sterowniki to ma mocno podstawowe i zaawansowanych makr tam nie zrobisz ;P Jak chcesz pożadne makra to wez np. Cougar 550M albo A4tech AL90 i dokup sobie tam te Core ;p w tym co grasz Ci wystarczy ;)

Ewentualnie za 350 zł masz Kone XTD Optical jedyną jej wadę jest to że waży chyba ze 120 g


podkładkę Natec M11 Logo
Odpowiedz
#3
Mimo wszystko jednak uważam, że sensor jest ważniejszy i jakieś podstawowe makra powinny wystarczyć. A z podanych przez Ciebie myszek chyba Rival ma najlepszy. Mam rację? No i czy warto dopłacać do wersji 300? Podkładka rozumiem chodzi o tą?
Odpowiedz
#4
Nie warto dopłacać do wersji 300. Kup zwykłego w xkom za 190 zł na Allegro masz :)
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#5
Znalazłem jeszcze Nateca M12 jeżeli chodzi o podkładkę. Podobno jest to ulepszona wersja M11. Co o tym sądzicie?
Odpowiedz
#6
W styczniu będziemy wiedzieć czy M12 to to samo co M11 czy nie ;)
Odpowiedz
#7
Znalazłem 2 wersje Rivala z 2 różnymi sensorami.
http://www.ceneo.pl/35655627#tab=spec
http://www.ceneo.pl/26942690#tab=spec

Czym one się różnią i który jest lepszy?
Odpowiedz
#8
To sa te same. Lepszy czarny bo biały jest śliski :)
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#9
a może Zowie EC ??
Odpowiedz
#10
(01-01-2016, 09:56 PM)Amok napisał(a): To sa te same. Lepszy czarny bo biały jest śliski :)

Dzięki za wyjaśnienie :).

(01-02-2016, 01:07 AM)VeeKing napisał(a): a może Zowie EC ??

Zowie nie, bo chcę sterowniki do myszki i makra.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.