• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poszukiwania myszy ciąg dalszy
#1
Hej ponownie,
minęło z 5 miesięcy i chyba jestem w punkcie, w którym byłem ostatnio :P. Przez ten czas przez moje ręce przeszło kilka myszek, niestety, do każdej z nich było jakieś 'ale' i chyba nie potrafię osiąść z jednym gryzoniem w łapie, bo co chwilę znajduje jakieś mankamenty, które w mniejszym lub większym stopniu irytują mnie na tyle, że rezygnuje z ich używania. Możliwe, że nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, bo będę w stanie zaznaczyć co mi nie pasowało w konkretnych myszkach i może ktoś będzie znał coś, co będzie mogło mi odpowiadać. Najważniejszym punktem jest chyba to, że mysz musi być asymetryczna, bo obcowałem z nimi już tyle lat, że jakakolwiek niewyprofilowana (lub zbyt delikatnie wyprofilowana) mysz sprawia u mnie duży dyskomfort. Dwie pierwsze myszy z zestawienia poniżej sprawiły również, że dołączyłem do grona wielbicieli lekkich myszek (jeszcze rok temu uwielbiałem myszy mające 150~ g - Kone Aimo i G602).

Co ostatnio miałem w rękach i co mi nie pasowało:
- Model D: Niestety, ale mimo tego, że lubię raczej duże myszki, to garb w Model D sprawia, że dłoń osuwa mi się w dolną część myszy i zaczynam chwytać ją jako jakąś dziwną hybrydę palma i fingertipa, jednocześnie szorując nadgarstkiem po podkładce. Ogólnie to była mysz, z którą wytrzymałem zdecydowanie najdłużej, chociaż osobiście przy ogromnym hype'ie na nią byłem troszkę zawiedziony. Nie chcę grać sensorowego purysty, ale przez te kilka modeli, które miałem ostatnio w rękach i które miały 3389, to jednak (być może placebo) czuję różnicę w porównaniu do 3360, które nie wydaje mi się tak bardzo płynne jak pierwszy wymieniony sensor. Przy okazji, nie wiem czy to kwestia konkretnego egzemplarza, ale lewy przycisk czasem się zachowuje jakby kompletnie nie reagował na naciśnięcie (ciężko mi stwierdzić czy być może naciskam zbyt 'płytko' przez dziwny chwyt czy te przełączniki nie są po prostu zbyt wybitne).

- Roccat Kone Pure Ultra: Trzyma mi się ją perfekcyjnie, chociaż w tym wypadku, już zdecydowanie bardziej odczuwałem potliwość dłoni. Sensor wydawał mi się bardziej responsywny od 3360, wymieniłem ślizgacze na corepada i to też mocno poprawiło feeling myszy. Kółko jest genialne, ale przyciski okazały się kompletnym nieporozumieniem przy grach, w których trzeba dużo i szybko klikać i są zdecydowanie za miękkie.

-  DM4 Evo: Kupiłem ja przed Modelem D i została jako zapas. Ogólnie najbardziej nie leży mi plastik, z którego jest wykonana (wydaje mi się jakby 'tani', to samo odczucie co przy DA Essential) i zbyt mało jak dla mnie asymetryczny kształt. Mimo, że rozmiarowo podobna do Roccata, to tutaj odczuwałem zdecydowanie bardziej szorowanie małym i serdecznym palcem po podkładce. 

- DM6 Holey: Była w sumie ok, albo nawet więcej niż ok, chociaż miała bardzo twarde przyciski (chyba aż za bardzo). Okazało się jednak, że nawet po krótkim użytkowaniu, przez jej wyprofilowanie (być może twarde przyciski również dołożyły cegiełkę) odczuwałem dosyć irytujący ból na środku dłoni, więc po prostu odpadła. Przy żadnej innej myszy czegoś takiego nie doświadczyłem.

- DA Essential: Byłem mega zdziwiony jak mysz leżała mi w dłoni, ale plastik, z którego była zrobiona kompletnie ją dyskwalifikował. Bardzo krótko i dosyć dawno jej używałem, więc nie przypominam sobie niczego więcej. 


TLDR: Jaka inna mysz na rynku poza wymienionymi powyżej, spełniająca wymagania: asymetryczność, lekkość, najlepiej 3389 bądź podobny, z dosyć responsywnymi/chrupkimi przyciskami i niebędąca zbyt mała do palma jest warta sprawdzenia?

Budżet: Hard to say, wolałbym uniknąć wydawania 500+ PLN za mysz i ograniczyłbym się raczej do tych okolic 300 PLN.
  • jaką obecnie myszkę używasz: Model D, Roccat Kone Pure Ultra
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 800
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): średnia
  • czułość w Windows: Domyślna, 10 (po środku)
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): -
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): -
  • w co grasz (podaj tytuły gier): LoL, RDR2, różnego rodzaju managery
  • jaką masz obecnie podkładkę: SPC Gear Endorphy Cordura Speed
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): 3
  • twój budżet: 300+ zł
  • jaki chwyt stosujesz: palm/fingertip
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? Prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 19.5 cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 2 cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: Nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Nie
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Rozmiar/profil? Czasem nieresponsywny lewy przycisk.
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? Tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): -
Odpowiedz
#2
kurde, to tak trochę wyczerpałeś dostępne opcje :P

a powiedz mi czemu nie nakleisz np. na DM4 takich pasków antyślizgowych, na ali dużo tego sprzedają, typu zrób to sam i do wszystkich modeli pasują
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz
#3
Nie załamuj mnie :C.
Gdyby tylko taki Kone Pure Ultra, ale z normalnymi przyciskami, a nie takim miękkim czymś. W ogóle nie wiem czy kwestia niefarta czy co jest grane, ale mam wrażenie, ze po niecałym miesiącu jest już dwuklik na lewym przycisku.

Co do tych pasków, to szczerze powiedziawszy nigdy tego nie widziałem, no i powiedzmy sobie, że DM4 i tak nie jest jakimś moim turbo pierwszym wyborem jeżeli chodzi o mysz z dostępnego arsenału :P.

A Model D- jest efektywnie dużo mniejszy od zwykłego D? Może po prostu to by wystarczyło i miałbym trochę pewniejszy chwyt tej myszy, chociaż czasami nieresponsywny lewy przycisk mnie martwi. Widziałem też, że ostatnio jest hype na XTRFY M42, aleeee jest symetryczna i nie wiem czy nie byłaby delikatnie za mała :P.
Odpowiedz
#4
To prosta sprawa wymienić przełaczniki ^^ zamów z aliexpress Huano Blue Shell idź do byle serwisu rtv agd i CI za 20 zł wlutują

Model D- jest zauważalnie mniejsza, chyba ostatnie co możesz jeszcze spróbować

jak pisałeś, ze symetryki nie pasują to M42 moze Ci raczej nie podejść, jest mniejsza od model d-
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz
#5
W sumie, nawet o tym nie pomyślałem żeby wymienić przełączniki w Roccacie :P.

Wczoraj właśnie stwierdziłem, że M42 jest dużo mniejsza, symetryczna i mimo peanów na jej temat to szanse na to, że mi siądzie są wątpliwe i miałem już zamawiać Model D-, ale... stwierdziłem, że zrobię jeszcze mały krok w bok i zamówiłem M4 :P. Z tego co czytałem na temat M4 to pewnie będzie hit or miss, ale w najgorszym wypadku poleci zwrot i wtedy spróbuje D-.
Odpowiedz
#6
Zamiast D- która jest ultra mała , spróbuj sharkoon light 2 200 albo większa to g volves skoll , kształt ec od zowie jak chyba najwygodniejszy z jakim się spotkałem
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#7
Czytając twój opis i to co ci nie pasuje można zauważyć że twój chwyt nieświadomie/samoistnie przechodzi chyba bardziej w fingera. Robisz dużo mikro-ruchów myszką? Chodzi mi o aspekt kiedy celujesz myszką samymi palcami bez dodatkowych ruchów cała ręka?
Odpowiedz
#8
Amok napisał(a): spróbuj sharkoon light 2 200 albo większa to g volves skoll

Jeżeli M4 nie siądzie, to will do, szczególnie Sharkoon wydaje mi się fajną propozycją z opcją wymiany górnej klapki obudowy na tą bez dziurek. Skoll ma trochę minusa za 3360, ale za to w tej szarawej wersji od razu jakoś przychodzi mi na myśl m90/m100, kozacko :D.

FreeQ napisał(a): Czytając twój opis i to co ci nie pasuje można zauważyć że twój chwyt nieświadomie/samoistnie przechodzi chyba bardziej w fingera. Robisz dużo mikro-ruchów myszką? Chodzi mi o aspekt kiedy celujesz myszką samymi palcami bez dodatkowych ruchów cała ręka?

Muszę przyznać, że może to być prawda. Ostatnio zacząłem na to zwracać uwagę i faktycznie, jak świadomie łapię myszkę to ląduje w palmie, natomiast im dalej w las i dłużej gram to przy wspomnianych przez Ciebie mikroruchach i dokladnym celowaniu przeistacza się to w fingertipa. Tłumaczyłoby to między innymi dlaczego Model D wydaje mi się be, mimo, że początkowe położenie dłoni na myszce i palmowanie jest mega wygodne, a potem jak zaczynam fingertipować to po prostu jest już trochę za duża żeby to ogarnąć. W Roccacie jest ok, bo jest trochę mniejszy i na to nie narzekam. Możliwe, że ma na to wpływ waga myszki - z myszek oscylujących w okolicach 150~ gramów i używaniu ich ładnych kilka lat przeszedłem nagle na 60-70, więc masa zredukowana o połowę może mieć wpływ na mój chwyt. Przed chwilą wyciągnąłem G602 z szuflady i owszem - palm grip jest na niej bajeczny, ale jak spróbuje robić fingertip to praktycznie nie jestem w stanie dokładnie przesuwać jej samymi opuszkami, nawet z DM4 jest podobnie - za bardzo już przyzwyczaiłem się do 60-70 g w myszce.

Kurde, to chyba nie jestem już palmowcem :c.
Odpowiedz
#9
To może wiele wyjaśniać. I teraz taka mała uwaga, tak palm jest najwygodniejszym chwytem i nie ma co do tego wątpliwości. Cala dłoń osiada na myszy i daje poczucie relaksu. Jednocześnie palm daje najmniejszą kontrolę w ruchach wertykalnych a tym bardziej, właśnie w mikro-ruchach. Minusem fingera są bardziej napięte mieście dloni, co za tym idzie szybkiej męcząca się dłoń(nie ma co oczywiście wyolbrzymiać ale jednak jakiś wpływ jest). Pytanie brzmi czy mysz ma służyć do pracy czy do grania i poprawiania aima... odpowiedz jest prosta :). Bym szukał mniejszej myszy i symetrycznej z podbitym tyłkiem i tutaj się sklaniam w stronę albo wlasnie Roccat Kone Ultra, Roccat Burst czy właśnie https://www.test-gear.pl/testy-i-recenzj...xtrfy-m42/

Wygoda może nie być lepsza(i pewno tak będzie bo ich nie dasz rady palmowac) ale zwróć uwagę czy nie bedzie lepszych osiągnięć w aimie.

Jako że twoja dłoń ma 19.5 cm to może nawet Endgame XM1 by lepiej pasował albo coś pokroju Zowie S2(ale tutaj cena nie równa się jakość no i oczywiście waga).

Prawda jest taka ze wygoda nie zawsze(a śmiem twierdzić że nawet rzadko kiedy) idzie w parze z precyzją.
Odpowiedz
#10
Kone Pure Ultra leży mi na biurku i kształt mi odpowiada, tylko czekam aż przyjdą blue shelle z chin :P.
Zobaczymy jeszcze jak mi będzie leżało M4, jeżeli będzie dobrze, to nie ma co szukać dalej - w końcu nawet w polecanych jest i w palmie i w fingertip/claw. Jeżeli znowu będzie coś nie tak, to może faktycznie spróbowanie M42 może mieć sens, tak samo sensownie wygląda wcześniej wspomniany Sharkoon.

Właściwie to podrzuciłeś dosyć cenną uwagę - bo faktycznie w trakcie pracy za wszelką cenę staram się palmować mysz, a w trakcie gry podświadomie fingertipuje, więc może nawet Model D nie będzie do końca stracony i nie wyląduje w szufladzie, tylko po prostu będę go używać do pracy.
W najgorszym wypadku zrobię sobię jakiś stojak i będę miał 10 myszek na wystawie :P.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
3 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.