• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz do MOBA/FPS za +/- 200 PLN
#1
Cześć. Jestem graczem wieczorowym, od czasu do czasu ze znajomymi w jakieś MOBA albo FPS. Zastanawiam się nad Mionix Avior 7000 lub którąs z Zowie. Ewentualnie czy nie poczuję różnicy jako casualowy gracz jak wezmę coś tańszego, np. CM Storm Alcor?

I drugie pytanie czy warto kupić podkładkę do powyższych myszek? Obecnie używam albo jakiejś starej i taniej albo po prostu korzystam z blatu biurka. Co polecacie z najtańszych jeśli warto zakupić (wolę zainwestować w mysz więcej)?

-----
jaką obecnie myszkę używasz: A4TECH (budżetowa)
jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: nie wiem
czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): średnia
czułość w Windows: 6/11
czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): -
ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): -
w co grasz (podaj tytuły gier): HotS, LoL, CS:GO, Battlefield 4
jaką masz obecnie podkładkę: budżetowa
ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): nigdy nie miałem, nie wiem
twój budżet: +/- 200 PLN
jaki chwyt stosujesz: różnie, ale raczej finger grip
jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce: 1+2+2
jesteś lewo czy prawo ręczny/a? prawo
jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 19 cm
jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 2 cm
czy chcesz zmienić swój chwyt?: chyba nie
czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: chyba tak
czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? nie
uwagi (np. co do wyglądu myszki): schludna, czarna, bez fajerwerek większych
-----
Odpowiedz
#2
jeżeli grasz dosyć rzadko, to nie sądzę, żeby był sens kupowania czegoś ponad Cm Alcor ;)
Odpowiedz
#3
@Hya, dziękuję za odpowiedź. Coś tam staram się pykać wieczorami jak kobieta nie pogoni. ;-)

Udało mi się dziś złapać na Alledrogo nową Mionix Avior 7000 za 190 PLN z przesyłką i jako, że była jedna sztuka i wyszło niewiele drożej niż za CM Alcor to nie mogłem się powstrzymać.

Jak wypada pojedynek Mionix Avior 7000 vs Zowie FK1/2?
Jaka podkładka pod Aviora?
Odpowiedz
#4
to teraz może być zazdrosna o drugą myszkę ^^

za 190 zł to b.dobra oferta. I FK i Avior to bardzo dobre myszki i ciężko powiedzieć, że jedna jest lepsza od drugiej, trzeba kierować się kształtem i wziąć po uwagę za i przeciw obu modeli.
W sumie każda dobra - http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...podkladek/ wybieraj do woli :)
Odpowiedz
#5
@Hya, dzięki za pomoc! Link ekstra, nie trafiłem tam wcześniej!
Odpowiedz
#6
Cześć,

Mam już Mionix Avior 7000. Obecnie testuję sobie bez podkładki (drewniany blat stołu) i mam pewien problem. Co kilka minut wskaźnik mi się zawiesza w miejscu i nie mogę nim poruszyć (przyciski działają, komputer działa). Dopiero jak wcisnę przycisk odpowiedzialny za zwiększenie DPI, wtedy wskaźnik rusza.

Czego to może być wina? Blatu stołu i może podkładka rozwiąże problem czy np. sterowniki (mam aktualne pobrane ze strony Mionix) albo jakaś wada myszki?

Dodam, że na tym samym blacie jakiś stary A4TECH działa bez zarzutu.
Odpowiedz
#7
Najlepiej sprawdzić działanie na kartce papieru. U mnie przy zowie ec-a (ten sam sensor co mionix) na śliskim biurku w ogóle nie odczytuje ruchu, na podkładce działa bezproblemowo. To chyba specyfika tego sensora.
Odpowiedz
#8
U nas mało który 3310 działa na drewnianym blacie.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.