• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie co do akceleracji G203/G Pro lub ewentualnie "zamiennik"
#11
@ThiZ Czy to ten słynny Thiz z forum PCLab do nas zawitał? :D
Odpowiedz
#12
Haha, czy słynny to nie wiem... ;)

Jak widać - kiedyś ja doradzałem, dziś pytam innych :D A tak serio, to skończyła mi się zajawka z myszkami jakoś przy moich ostatnich postach na labie, jak dobrze pamiętam to okolice 2014. Człowiek zaczął bardziej doceniać pieniądz, gdy wszedł w dorosłość, tak to nazwijmy :P i gry też tak porzucił.

Orientujecie się czy gdzieś dałoby radę wymacać tego Coolermastera? Porównywał ktoś z Was G203 do G Pro? Słyszałem różne opinie, mówiące że albo taki sam feeling, albo... o dziwo fajniejszy w G203 :P

Aa, Roccat Kone chyba do dostania stacjonarnie gdzieś, by też zrobić przymiarkę, nie? I z chęcią też obczaję jakieś szczegółowe zdjęcia przy ZA13 :D XeXu liczę na Ciebie! I jak porównałbyś klik tej myszki do ZA13? Potrzebuję właśnie takiego twardego, wyczuwalnego switcha jaki jest w Zowie. Idealny do "pestkowania" ;d
Odpowiedz
#13
(06-22-2018, 02:56 PM)ThiZ napisał(a): Taaa, tylko tak by mi się nie chciało wymieniać baterii, że to szok ;)

Edit2:
No i też teraz pytanie, który sensor lepszy feelingiem, czy ten z G203 czy z Gpro.
Bateria ma ponoć trzymać 250 godzin, a wymiana zajmuje pewnie z 10 sekund, więc wystarczy kupić opakowanie 4 baterii i mieć spokój na ok. rok.

Co do feelingu, to nie jest to żadna mistyczna, lub subiektywna cecha, tylko całokształt wszystkich elementów składających się na opóźnienie bądź zniekształcenie ruchu kursora przez sensor. Sensor w g pro jest na tyle dobry, że jakikolwiek upgrade któregoś z parametrów byłby raczej niemożliwy do zauważenia przez użytkownika, a potencjalna różnica względem g203 byłaby raczej na korzyść g pro. Zresztą pmw3366 z założenia miał być high-endowym sensorem, a MERCURY w g203 jest sensorem budżetowym. Mimo wszystko z tego co czytałem większość osób mających do czynienia z obydwoma modelami nie widziała żadnej zauważalnej różnicy, a patrząc na wyniki testów syntetycznych jakiekolwiek różnice nie powinny mieć większego znaczenia.
Odpowiedz
#14
Wiem o co chodzi cesarz, sam kiedyś zwracałem uwagę ludziom na pclabie, że lepiej wziąć mysz lepszą całokształtem dla danej osoby niż tylko sensorem... Ale mówimy tu o dwóch modelach, które różnią się tylko klikiem, kablem i sensorem - gdzie słyszałem skądś opinie, że G203 ma jakoś... przyjemniejszy feelingiem optyk;) I nawet z tego powodu były "teorie spiskowe", że Logitech wypuścił ten nowy FW z 6k dpi, aby trochę zabić G203, gdyż była koniec końców przyjemniejsza od G Pro.

I dlatego się zapytałem czy może ktoś miał styczność z tymi dwoma modelami na raz, aby może jednak dostrzec jakieś lekkie różnice w feelingu na korzyść danego sensora. Skoro jak już się mówi o akceleracjach i w niektórych porównaniach użytkowników overclocka wychodzi, że G203 wykazuje lekką akceleracje pozytywną - mniejszą niż akceleracja negatywna G Pro, to na pewno idzie wyłapać różnice w odczuciach myszki.

No i wiadomo jak to jest z założeniami... DM3 z założenia też miała być precyzyjna, a gubi pixele, Avior 7000 mając 3310 potrafił być całkowicie inną myszką w porównaniu do jakiejkolwiek innej z tym samym serduchem... dopiero beta firmware powodowała, że mionix był grywalny ;)
Odpowiedz
#15
Posiadam Military, poprzedniczkę Owl-Eye, więc w kwestii "feelingu" użytkowania wiele nie mogę powiedzieć :)
KPOE posiada Omrony 50m, Military 10m.
"Potrzebuję właśnie takiego twardego, wyczuwalnego switcha jaki jest w Zowie. Idealny do "pestkowania" ;d" - doskonale rozumiem o co chodzi, dlatego wlutowałem Huano do G400, w miejsce wyeksploatowanych D2FC-F-7N.

"Orientujecie się czy gdzieś dałoby radę wymacać tego Coolermastera?"
Jest dostępny na stronach stacjonarnych sklepów, musiałbyś zapytać.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#16
Cytat: gdzie słyszałem skądś opinie, że G203 ma jakoś... przyjemniejszy feelingiem optyk;)
O różnicach pisałem wyłącznie w kontekście sensora. Jedni piszą że jej nie widzą, inni, że lepszy jest pmw3366, a jeszcze inni, że mercury, więc suma sumarum wychodzi na to, że w praktyce są na podobnym poziomie ( w teorii pmw3366 powinien być lepszy). A nawet jeżeli byłaby akceleracja, to zastanów się, czy jesteś w stanie ją zauważyć w zowie ZA, chociaż może właśnie te odczucia po testach g203 są związane z różnicami względem sensora w myszy od zowie, m.in. dość dużym smoothingiem pmw3310 na tle innych optyków, no i jego akceleracją pozytywną.
Odpowiedz
#17
Click w KPOE jest super. Wyczuwalny, chrupki, nie naciska się przypadkowo ani PPM, ani LPM. Osobiście to są moje ulubione przyciski. Jednak powierzchnia jest fatalna, najgorsza i ogółem Tfuu.

Co do powierzchni, tutaj podlinkuje mój temat, może Ci coś pomoże: http://test-gear.pl/forum/showthread.php?tid=2716
Odpowiedz
#18
(06-22-2018, 04:10 PM)cesarz cyberprzestrzeni napisał(a):
Cytat: gdzie słyszałem skądś opinie, że G203 ma jakoś... przyjemniejszy feelingiem optyk;)
O różnicach pisałem wyłącznie w kontekście sensora. Jedni piszą że jej nie widzą, inni, że lepszy jest pmw3366, a jeszcze inni, że mercury, więc suma sumarum wychodzi na to, że w praktyce są na podobnym poziomie ( w teorii pmw3366 powinien być lepszy). A nawet jeżeli byłaby akceleracja, to zastanów się, czy jesteś w stanie ją zauważyć w zowie ZA, chociaż może właśnie te odczucia po testach g203 są związane z różnicami względem sensora w myszy od zowie, m.in. dość dużym smoothingiem pmw3310 na tle innych optyków, no i jego akceleracją pozytywną.

Może faktycznie tak jest, bo przed ZA13 długi czas siedziałem na Aviorze 7000, który totalnie... zasysał przed wgraniem najnowszego FW + ten kształt to jednak wielka porażka w połączeniu z moją dłonią. Przesiadając się na ZA13 był efekt wow i ostrzejszy feeling zdecydowanie, aż coś z dnia na dzień zaczęło się sypać, ale nie miałem pieniędzy i chęci na zabawy z nowymi myszkami, aż tu po latach znajomy pożyczył na krótki okres G203 ;)

Co jest najśmieszniejsze, najmilej przez swoje całe życie wspominam... A3060, wręcz kochałem jego małą predykcje i feeling - dokładnie mowa o serduchu z pierwszej zowie ec2. Heh.

Co do akceleracji pozytywnej, od ponad roku mam tak tragiczne warunki do grania a od kiedy mam jeszcze monitor z dużą podstawką(CFG73) - to już w ogóle. Używam gdzieś połowy puretraka talenta, jak nie mniej, a co jest najlepsze... on ma już z... 6 lat? Wytarty jak skierwysyn :D Więc to podkreśla jak samo z siebie każdego dnia są inne odczucia z grania XD Totalna loteria! Raz każdy flickshot siada, a raz nawet nie potrafię za nic nacelować na powolnego przeciwnika(mając low sens 1.2 400dpi).

Dla ciekawskich, tak to wygląda w IDLE, a podczas grania z powodu mojej ślepoty stawiam monitor po środku, blisko twarzy i wtedy zdecydowanie mniej miejsca mam na podkładkę... :P Ją też trzeba zmienić[tak nierównomierny poślizg, że o jeju], ale chyba DM pad tutaj będzie grany ;)
https://imgur.com/kjPegrz

A najlepiej by było chyba jakoś pomodzić tego A4techa AK47, albo Logitecha G1, bo ten sam kształt co MX300 a jednak głupio takiego klasyka jakkolwiek ruszać ;) Jakby ktoś był chętny na przyjęcie wyzwania z tymi dwiema myszkami by coś z nich wyciągnąć wsadzając nowe serduchu, scrolle i poprawiając kable to byłbym chyba wniebowzięty :D Sam jestem beztalenciem technicznym w takich sprawach + problemy ze wzrokiem + brak sprzętu do tego i... pomysłu chyba.

Dobra, to tak czy siak chyba powoli temat się zamyka. Albo powinę G203 i nie będę wgrywał najnowszego FW, albo spróbuje jakoś dopaść w stacjonarkach CM S / Roccata i wtedy ewentualnie coś z tych rzeczy.
Odpowiedz
#19
Poszło PW wcześniej :)
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#20
Teraz chyba wszystkie nowsze partie mają wgrane nowe oprogramowanie, będzie zresztą napisane na pudełku, czy ma 6000 czy 8000 dpi. Ale nawet jeśli gdzieś tam pojawia się akceleracja, być może jest to problem znikomej części egzemplarzy, zwykła wada fabryczna konkretnych modeli. Poza tym jeśli chodzi o logitecha, jest to chyba jedyny producent myszy, który wie co robi i co mówi odnośnie aspektów technicznych.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.