• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie co do akceleracji G203/G Pro lub ewentualnie "zamiennik"
#1
Hej!
Ostatnio jestem tak zalatany, że nie mam czasu na jeszcze głębsze wchodzenie w wątek g203/gpro, a opinie(/informacje) na internecie są tak sprzeczne, że idzie zgłupieć. Orientuje się ktoś może jak wygląda sytuacja z ewentualną akceleracją pozytywną w G203 spowodowaną nowym FW? I jak wygląda sytuacja z acc negatywną w Gpro? O której też można usłyszeć.

Niestety, oba zjawiska są dla mnie nieakceptowalne, więc jeśli nie ma możliwości uniknięcia tych bolączek, to może ktoś miał okazję odnieść się pod względem kształtu do dość "podobnych" myszek? 

Wielką sympatią darzę kształty G203, MX300, A4tech AK47, Kinzu(ale obecnie potrzebuję jednak bocznych, więc dm3 odpada).
Steelseries Xai - ambiwalentny stosunek pod względem kształtu, czegoś mi brakowało, więc sensei 310 raczej out.
Zowie EC2/Zowie ZA13 - po latach użytkowania, z dnia na dzień straciłem współpracę z kształtem, zawsze tak mam z myszkami, to jakieś moje dziwactwo niestety.
Zowie FK - Miałem doświadczenia tylko z pierwszym modelem, tym na A3090, nie wiem jaki to jest teraz odpowiednik obecnej rozmiarówki :P I mysz była zdecydowanie za płaska, również to nie to.

Zastanawia mnie ten Pro S, ale też zarazem się go boję, widząc jak bardzo słaba jest jakość kontroli u nich. Mocno różniące się sztuki klikiem, nowsze rewizje z lepszym kablem.

Tak czy siak - nie chcę przepłacać, ani też ryzykować wtopą pod względem chwytu, więc dla mnie priorytetem jest sprawa tych Logitechów, gdyż są sprawdzone przez moją dłoń... choć ten Pro S trochę ciekawi, więc chciałbym usłyszeć jakieś osobiste doświadczenia ludzi, co mają odniesienie do G203.

Dłoń około 18cm, chwyt claw / fingergrip zmieszany z clawem(naturalnie podczas gry przechodzę z jednego na drugi), wymagany brak obu akceleracji i co najmniej p. maksymalna 3m/s, gdyż potrzebuję sporo do obrotu, a mam dość agresywny szybki styl gry(1.2 400dpi @ 1680 x 1050[na monitorze FHD] cs).

a, no i b. niski lod ;)
Odpowiedz
#2
Czemu więc samemu nie sprawdzić? : p
Z tego co widzę, osoby posiadający owy problem, to namiastka wszystkich konsumentów - nie wiem, czy jest się czym martwić?
W dodatku, jak sam wspomniałeś, jest to problem firmware.

W recenzji G Pro wszystko w porządku, chyba nawet jedna osoba ciągle ją eksploatuje, podobna sytuacja do G203.

Co do substytutów...
Mógłbym polecić CM MM S, ale możesz wyczuć wątpliwą jakość.
Kolejna propozycja jest bardziej ezgotyczna - Kone Pure Owl-Eye, co prawda profilowana, ale nie usłyszałem od nikogo złego słowa na temat kształtu godnego blamażu, IMHO ciężko przejść obojętnie.
Pozostaje jeszcze Abyssus, lecz podobnie jak MasterMouse, może niedomagać.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
W Dm1 Pro S przynajmniej nie ma problemów z wymianą jak dostaniesz trefny egzemplarz ;p a jak trafisz dobrze, to nie ma co zarzucić, zwłaszcza, że teraz wychodzi mowa wersja DMki z kablem jak sznurówka, którego praktycznie w ogóle nie czuć, PMW3389 i moimi ulubionymi Huano Blue shell i do tego wersje biała i czarno biała z zajebistym jakby papierową fakturą pokryciem ;D są jeszcze niebieska i czerwona z tego co wiem, ale to glossy i taki zwykły plastik druga
Odpowiedz
#4
Nie nie nie nie nie, DM1 zdecydowanie odpada, miałem pożyczoną przez 2 tygodnie i nigdy więcej, zupełnie nie ten kształt, trochę przypominał mi Zowie AM(która wala się od lat po szafkach).

Nowego Abyssusa macałem u jednego kumpla na melanżu i też nie to, a stara wersja to już totalnie nie moja faza.

"Z tego co widzę, osoby posiadający owy problem, to namiastka wszystkich konsumentów - nie wiem, czy jest się czym martwić?
W dodatku, jak sam wspomniałeś, jest to problem firmware."
Ale wiesz czym może to być spowodowane, że tylko namiastka? Dużo osób nawet nie wie jak wygląda acc pozytywna/negatywna w praktyce. Większość to casualowce, co nie mają zbytnio większej wiedzy na temat myszek i ich testowania, a co dopiero odniesienia do innych sprzętów[sensorów].

A jak winowajcą jest nowe FW - to może być problem z downgrade, bo inaczej ludzie by nie narzekali na acc pozytywną na overclocku.

I nie jestem typem człowieka, który zamówi i jak mu się nie spodoba to odeślę, to jest trochę przeciwne moim poglądom, co najwyżej bym odsprzedał potem, stąd nie chcę w ciemno brać i w razie komplikacji - odsyłać. No i jestem zbyt leniwy na takie zabawy.

Ech. Widzę, że będzie się trzeba wgłębić bardziej w temat i potem zdecydować mniejsze zło - czy g203 z acc pozytywną, czy g pro z ewentualną negatywną lub ryzykowanie z MasterMouse S i bawieniem się w odsyłanie, co może być dla mnie totalnie odpychające.

A, właśnie, teraz zauważyłem, że z przemęczenia w nocy napisałem Pro S zamiast "MasterMouse S". Chodziło mi o CM ciągle ;d
Odpowiedz
#5
Nie ma co się zastanawiać, bierz G203.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#6
"Większość to casualowce, co nie mają zbytnio większej wiedzy na temat myszek i ich testowania, a co dopiero odniesienia do innych sprzętów[sensorów]."
Dokładnie tak, lecz kilka pokaźnie rzetelnych recenzji nic nie wykazało.

"acc pozytywną na overclocku."
Do osób na Overclocku równie trzeba doliczyć "casuali", czasami niepotrzebnie robią burzę.

@Hya
Bardzo ładnie ze strony DM, w sumie to, waszej :]
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#7
Wiesz, rzetelne recenzje były na starych partiach / FW.

Teraz doczytałem i na 100% nie idzie przywrócić FW w G203(i gpro zapewne też).
https://www.overclock.net/forum/375-mice...on-15.html
Widać dość świeże posty, które mówią o zauważalnej akceleracji pozytywnej - i z tego co zrozumiałem, to już na "stocku" te nowe partie wykazują problem.

Ech... Chyba jednak zaryzykuję z tym CM S... Zowie FK2 ma ten sam rozmiar co FK pierwszej rewizji mojego kumpla na A3090, a ta myszka była dla mnie jednak zbyt płaska coś. Nie mam przekonania coś do tej Kone, choć kto wie.
Kurcze, z ciekawości pomacałbym ZA12, może to byłby ten złoty środek...
Odpowiedz
#8
Nie wiem czy ktoś ze środowiska Hya nie używa G203/G Pro - mielibyśmy czystą kartę, gdyby to była sprawa FM.
Niemniej jednak ciężko mi uwierzyć w poważny problem, mało popartych testów, a większość to zwykłe blagi.

ZA12 może być za duża, kierowałbym się bardziej w stronę ZA13.
Musisz mieć świadomość jej linii, górna część wręcz wbija się w dłoń.
Kone Pure używałem/używam sam, IMHO bardzo ciekawy kształt.

Akurat mam przy sobie FK1, ZA13 i Kone Pure - gdybyś chciał, mogę podesłać zdjęcia grzbietów.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#9
Akurat zowie na pmw3310 na pewno mają akcelerację pozytywną na poziomie 2%, zresztą o podobnym poziomie pisali w przypadku g203, a i tak nie są to informacje z pewnego źródła. Co do akceleracji negatywnej w G Pro, to również podchodziłbym do takich komentarzy bardzo ostrożnie (miałem, akceleracji nie było). Myszka korzysta z tego samego sensora, co kilka innych modeli logitecha wypuszczanych od 2014 roku, więc nie wiem dlaczego miałoby to się pojawić akurat w tym modelu. Może ktoś zwyczajnie źle wykonał test, miał zabrudzoną soczewkę, albo "dostroił" sensor do powierzchni i wtedy pojawił się problem, zwłaszcza, że po dostrojeniu do powierzchni maksymalnie zmniejsza się wartość LOD, a przy szybkim ruchu bardzo łatwo o przypadkowe podniesienie myszki.
Masz jeszcze 3 (bezprzewodową, na baterię) alternatywę dla tej serii myszek: logitech g305 na sensorze HERO, z tej samej fabryki co sensor w g203, ale klasowo z wyższej półki, porównywalnej do pmw3366.
Odpowiedz
#10
Nie no, ZA13 mam :D nawet dwie sztuki na chwilę, z powodu nieuwagi jednego sklepu... ;-)

Choć możesz pokazać te myszki obok siebie.

ZA13 niby na pierwszy rzut oka jest idealna do dłoni, ale już podczas gry czuję jakiś dyskomfort i nie wykazuję swojej 100% wydajności. Całkowicie przeciwnie do Logitecha G203, którego jak miałem pożyczonego, to mi się wydawał nie do końca pod moją dłoń, a w grze się wyłączałem na to i działałem cuda. Jak musiałem go oddać, to poczułem wielką stratę :D w porównaniu do ZA13...

Nie wiem, jestem specyficznym graczem jeśli chodzi o myszki i jak niby ZA13 powinna być ideałem, to coś mi nie gra, a G203 z fikuśnym kształtem, mimo gorszego chwytu łapiąc na moment po przesiadce z ZA13, w grze potrafiłem jednak wyłączyć się na jakiekolwiek myśli o chwycie i podczas skupienia miałem idealną chemię z tym modelem ;)

Może też po prostu powłoka tej ZA13 - mam pierwszą edycje, a pewien sklep zrobił gafę i powiedzmy, że mam przez moment nową edycje(czarny scroll, czerwone logo) i jakby dłoń na nim się nie ślizga jak na moim. Nie wiem czy serio coś zmienili pod tym względem, czy po prostu już tak zużyłem mój ponad(chyba) 3 letni model.

A ideałem byłby kształt MX300/A4tech Ak-47 z bocznymi przyciskami.
Nie mam jak zrobić teraz zdjęć, więc wstawiam stare foty. Na jednym usunąłem... swoje odbicie xD nie będę mojej gołej klaty tu pokazywał ;d
https://imgur.com/a/5XL5bx8

Edit:
@UP
Taaa, tylko tak by mi się nie chciało wymieniać baterii, że to szok ;)

Edit2:
No i też teraz pytanie, który sensor lepszy feelingiem, czy ten z G203 czy z Gpro.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.