• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz + podkładka pod dużą dłoń fingergrip
#1
Dobór myszki :
  • jaką obecnie myszkę używasz: Roccat Savu
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 800 dpi
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): średnia
  • czułość w Windows: 6/11
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): 2 w skali -5 do 5
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): ok 26cm
  • w co grasz (podaj tytuły gier):UT2004, czasem Quake, Starcraft, Diablo, Drakensang, generalnie MMORPG, FPS, RTS (kolejność przypadkowa)
  • jaką masz obecnie podkładkę: wyślizgane qck mini (nówka stawiała zdecydowanie za duży opór) a pod nią  A4 tech 500mp dla komfortu nadgarstka:)
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): tylko główne +rolka
  • twój budżet: b/o
  • jaki chwyt stosujesz: ze względu na dużą wielkość dłoni - fingertrip (wersja taka, że tylko opuszki palców stykają się z myszką), granie w 95% bez odrywania nadgarstka od podkładki
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? praworęczny
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 21cm długości, 11,5cm szerokosci(wliczając kciuk)
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 2cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: raczej nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: dopuszczam taką możliwość
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: po przesiadce z MX510 na Savu, Savu była zdecydowanie za lekka i trochę za mała, po kilku miesiącach się przyzwyczaiłem, nie lubię lekkich myszek, 90+g to minium, no i główne klawisze żeby były jak najlepsze, w MX510 klawisze były ze zbyt cienkiego plastiku w moim odczuciu, savu ma dużo lepsze, ale nie idealne, rolka w savu jest w porządku, na pewno nie chciałbym gorszej
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? najlepiej, nie lubię długo czekać:)
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): główne klawisze, rolka, sensor, komfort, ma być najlepszej jakości
  • Staty obecnej myszki:
    [Obrazek: zukpk4.png]
Dobór podkładki
  • jaką obecnie używasz myszkę (optyk ,laser, jaki sensor, jakie ślizgacze) Roccat Savu
  • jaką masz  podkładkę (oraz czy chcesz szybszą/wolniejszą od obecnej)? wyślizgane qck mini (nówka stawiała zdecydowanie za duży opór) a pod nią  A4 tech 500mp dla komfortu nadgarstka:), jako że gram 95% czasu bez odrywania nadgarstka od podkładki potrzebuję pełnej kontroli nad myszką bez zbędnego "poślizgu" ani oporu
  • chcesz plastikową, aluminiową, szklaną, materiałową czy hybrydową (materiałowa z uczuciem gry na plastikowej): materiałową
  • jaki rozmiar by Cię interesował: najlepiej taka, żeby położyć na nią klawiaturę, do samej gry wykonuję ruchy na powierzchni ok 15cm, max ok 26-30cm roboczych (pełny obrót w grze FPS)
  • czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy (przy intensywnym użytkowaniu) ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?: wolałbym coś na dłużej
  • czy podkładka musi być kupiona w Polsce? najlepiej, nie lubię długo czekać:)
  • maksymalna cena za podkładkę? do uzgodnienia
  • uwagi (wygląd, ulubiona firma, grubość, itp.) myślałem nad Kanga XXL lub CMStorm Swift-RX XL
  • Czekam na propozycje i z góry dziękuję za pomoc! :)
Odpowiedz
#2
ja to bym Ci takiego rivala 310 (tą mozesz często w sklepach przetestować) lub revenger S zalecał

z podkładek to lepiej zobacz na DM Pad XL
Odpowiedz
#3
Również zaleciłbym:

Zowie EC2-B
> https://youtu.be/-5Ksf2Bn-og

Tylko z powodu nieograniczenego budżetu i preferencji fingera, myszy Zowie to straszny "overpay".

CM MM530
> https://youtu.be/kc5_CGsiPjM
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...use-mm530/
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#4
Pozwolę się zapytać o pewną rzecz dotyczącą prawego boku w CM MM530. Po zdjęciach ciężko stwierdzić czy jest on bardziej płaski czy skośny, zaokrąglony. Przypomina on bardziej prawy bok z Kone Pure'a, czy EC2?

Osobiście bardziej wole płaskie boki jak w KP, a przy moim fingerze, taki prawy bok jak w EC2 jest bardzo niewygodny.
Odpowiedz
#5
Po dłuższej analizie wychodzi na to że Rival 310 chyba będzie najbardziej odpowiedni, chociaż na początku byłem napalony na Rivala 600, ale jakoś go nie widzę na fingergripie, pewnie byłoby trzeba na palma się przerzucić, niewiem czy bym to ogarnal, w końcu gram juz ponad 18 lat na fingerze^^

co do podkładek nadal dylemat CM Storm Swift-RX XL (według niektórych ciut lepsza niż G-SR) czy DM pad XL, za DM przemawia 3x niższa cena, ale przecież nei zawsze chodzi o kase:) to nie zakup jednorazówek do golenia :) testował ktoś może tego Swifta?
Odpowiedz
#6
Heja,

Mija dziś 3 dzień odkąd odebrałem rival 310, więc wypadałoby napisać kilka zdań.
Przypomnę tylko, iż do tej pory używałem Roccat Savu, będzie ponad 5-6 lat myśle. Podkładka to wyślizgane qck mini, a pod nią a4 tech 500mp dla lepszego komfortu nadgarstka.

Pierwsze wrażenia
Rivala odebrałem w sklepie ME, chciałem od razu do niego podkładkę, z tych sensownych mieli jedynie Kangę. Rival na niej jak na moje oko za szybko latał, do tego błyszcząca fakturka oraz 2mm nie do końca przypadły mi do gustu, szczegolnie ze mam stol drewniany i przy cienkich podkladkach daloby sie wyczuc drobne nierownosci, co mogloby negatywnie wplynac na prace sensora.

Co co myszki, przymiarka w sklepie to pierwsze wrażenia takie sobie, bez szału (taki rozjechany szczur), myszka wzgledem Savu wydaje sie być mocno rozciągnieta na długosci, w chwycie z kolei bardziej komfortowa, no ale dobra - dam małej szanse, w końcu przez ostatnie 6 lat pieściłem myszkę o innym kształcie (if you know what I mean) :D

Instalacja w domu
Bez czytania instrukcji zainstalowalem soft ze strony producenta  - wykryło myszkę, poprosiło o aktualke firmware, poszło bez problemu.
Sam soft prosty jak budowa cepa, miłym zaskoczeniem była funkcja przycisku dpi na myszce, nigdy z tego nie korzystalem i wydawalo mi sie, ze zmienia sie nim jedynie jakies tam fabryczne sztywne wartosci, a tu niespodzianka, w sofcie ustawiamy 2 czulosci jakie chcemy (skok co 100dpi) i potem w grze mamy mozliwosc przelaczania sie pomiedzy nimi - raczej dla mnie to zbyteczne, ale fajny bajer.
Na savu mialem 800dpi oraz czulosc 2 (w skali -5 do 5) oraz 1000hz, na rivalu podobny poziom dostalem na poziomie 900dpi, nie znalazlem dodatkowych ustawien czulosci, reszte bajerow tylu angle snapping i akceleracje zostawilem domyslnie, 1000hz takze. Na windowsie ustawienia mam 6/11 i wyl. precyzja wskaznika.
Zabawe podswietlanym logo i rolką sobie darowalem, bo nie zwracam na to specjalnie uwagi, ale jest duzo intensywniejsze niz w Savu.

Budowa myszki, materiały
Przyjemne w dotyku, dobre plastiki, nic nie trzeszczy nie grucha, widac dobra robotę. Calkosc konstrukcji nastawiona na maks komfort, wszystko miękkie i dopieszczone, mialem obawy co do silikonowych bokow, ze palce beda sie pocic, grzac, etc. ale nie jest zle, silkon ma drobne wglebienia, co zapewne ma sluzyc mikrocyrkulacji powietrza - mysle ze to sie sprawdza, czuc lekkie grzanie ale nie tak zeby bylo uciazliwe, natomiast reka mniej sie poci, jak wczesniej w ciagu powiedzmy godziny musialem myc rece z 1-2 razy, to teraz robie to znacznie rzadziej. Plastik na klawiszach i calosci jest matowy, nie zostaja odciski palcow, 3 dni uzytkowania i myszka wyglada jakbym przed chwila wyciagnal z pudelka, slizgacze takze, nie zauwazlem zadnej ryski, praktycznie jakby myszka nie byla uzywana:)
Co do kształu to juz po godzinie grania, reka sie polubila z myszka i zbytnio nic nie dokuczalo, mozna było wspólnie spędzić miło wieczór :)

Przyciski
Duzo lepsze niz w savu, niewiem czy to kwestia opoznień kliku(10ms savu vs 5ms rival) czy czegos tam innego, ale wczesniej to co mi w Savu nie wchodziło (hity) tutaj wchodzi tak jak trzeba, z malym wyjatkiem, w FPS wszystko jest ok, ale w drakensangu (takie ala diablo, tylko bardziej zrecznosciowe szczegolnie w pvp), pojawiaja sie jakby poslizgi, np. gdy dosc szybko otwieram rozne okienka postaci i chce je szybko zamknac, kursor potrafi minąć delikanie X, ale mozliwe ze to kwestia podkladki a nie przycisku czy myszki - musze dokladniej jeszcze temu sie przyjrzec. Klik jest fajny, miesisty, czasem sie slyszy ze lewy i prawy inaczej klikaja, ja tam nie widze roznicy, odglos moze delikanie sie roznic, ale w zaden sposob nie wplywa to na gre, nawet powiedzialbym ze jest na plus, bo jak walisz serię wcisniec danym klawiszem to po kliku i jego sprezystosci wiesz ze ciśniesz odpowiednim klawiszem :D.
Przy samych klawiszach daje sie wyczuc delikatny luz (malo wyczuwalny) , pewnie ze wzgledu na ich konstrukcje (nie zlaczone ze skorupa), szczegolnie jak sprzedaje itemy z inventory(drakensang) i dokonuje wielokrotnie tej samej czynnosci - moze to ten overtravel czy jakos tak - z tym mogloby byc lepiej - ale nie jest to uciazliwe i specjalnie irytujace. Są to na pewno bardzo przyjemne klawisze i niezlej responsywnosci.

Kabel
Rewelacja, przy roccat savu, gdzie kabel był raczej sztywny w oplocie, ciezki, wymagajacy dla lepszego komfortu uzycia bungee (mam zrobione z gumki recepturki:D ) tutaj jest cienki i bardzo elastyczny - po czesci byl to element na ktory zdecydowalem sie na rivala. Nie znosze szurania kablem - bardzo mnie to irytuje i ogranicza ruchy. Mega plus dla SS za to.

Sensor
Co tu gadac, rewelacja, bardzo dokladny, mega roznica w porownaniu do tego co bylo w savu(avago 3090).
W paincie kreski wychodza jak przy linijce, a krzywe sa bardziej wygladzone, w grach jest miodzio, zasłużona piątka i na gorszy sensor na pewno bym się już nie przestawił.

Rolka
Miękka, lekko chodzi, schodki wyczuwalne, przycisk tez raczej z tych miekkich. W savu duzo wyrazniejsze schodki oraz przycisk wymagajacy wiekszej sily.
Podczas korzystania z rolki (rival) w sposób bardzo delikatny od czasu do czasu slychac jakies takie dziwne klikniecie, jakby aktywowany byl jakis mikroprzelacznik albo jakis plasticzek, tyle ze nie powoduje on zadnej niepotrzebnej akcji na ekranie, i na pewno nie jest to przypadkowym wcisnieciem rolki bo ma innych dzwiek. Przy gwaltownym machaniu myszka nie wyczulem aby cos bylo luzne.

Przyciski boczne
Fajny klik, dobrze umiejscowione, ze względu na swoj chwyt komfortowo moge uzywac jedynie jednego, ale i tak jest to sukces, przy savu nie moglem korzystac z zadnego - takze tutaj bez zastrzezen, szczegolnie gdy praktycznie nie uzywam bocznych podczas korzystania z myszki - jak dla mnie mogloby ich nie być (mowie o kazdej myszce)

Uwagi:
Ogólnie jestem zadowolony z zakupu, ale jako że mam jeszcze kilka dni na ew testy i ostateczna decyzję i byc moze pewne rzeczy udaloby sie znalezc lepiej zrobione w innym modelu, zapytam was o kilka spraw, ktore byc moze uda sie znalezc w innym, rownie dobrze zrobionym modelu:
przyciski - początkowy chwyt sprawial, że palce spoczywaly na srodku klawiszy, ale sie okazuje ze, wygodniej mi sie gra (lepszy ogar myszki) jak trzymam myszkę w ten sposob ze niestety palce leza praktycznie na krawedzi klawisza (tej blizej dloni), wszystko dziala jak nalezy, ale nie wiem czy to czasem nie pogarsza nieco responsywnosci klawiszy (w koncu nacisk jest kladziony raczej nie tam gdzie zamierzali jego tworcy), no chyba ze konstrukcja jest na tyle uniwersalna ze gdzie bym nie polozyl tam bedzie dobrze po prostu to mnie zastanowilo gdy poparzylem na ulozenie dloni na myszce - dorzucam fotę, dla lepszego zobrazowania. Nie ukrywam, ze jezeli chodzi o klawisze to tutaj pomimo ze jest jest fajnie, mogloby byc jeszcze lepiej (przy mass klikach fajniej zeby delikatnie szybciej klawisz byl gotowy na kolejne klikniecie - jednoczesnie bez nadawania mu wyraznie mocniejszej sztywnosci (bez popadania w skrajnosc), szczegolnie dotyczy to klawisza prawego, lewy moim zdaniem nieco lepiej pracuje, moze to kwestia konstrukcji lub polozenia samego klawisza (ergonomiczny uklad myszy).

Nawiązując do tematu http://test-gear.pl/forum/showthread.php?tid=3085
i łącząc powyższe kusi mnie, żeby jeszcze stestować coś innego, i teraz tak:
jezeli jest taka mozliwosc to aby sensor mial mozliwie z przodu(wiem ze bedzie z tym mega ciezko, i jak sie nie da to sensor niech bedzie przynajmiej na srodku)
i kształt w bliski symetrycznemu - przynajmniej jezeli chodzi o klawisze, lub też był zbliżony kształem i wymiarem do ... i tu was zaskocze... do A4 techa A91
https://www.bloody.com/en/product.php?pi...-container
(taka mniejsza wersja Deathadder/ROG Gladius II), sensor jak najlepszy, przyciski jak najlepsza responsywnosc szczegolnie przy mass kliku, kabel byle nie sztywny i nie ciezki (zeby nie bylo go czuc podczas pracy myszka, bez pomocy bungee)
ten Gamdias Zeus P1 RGB co Hya polecił - ciekawy, ale troche moze byc przy ciezki i deczko za duzy, sensor za to z przodu, co pod fingera powinno dac niezlego kopa. Bede mial go na uwadze.
Ostatecznie pozostaje jeszcze sensei 310 lub pozostanie przy rivalu w koncu nie jest taki zly.

Co do podkładki to przynajmniej 3mm albo więcej, najlepiej matowe wykończenie, dająca poczucie kontroli - przy gwaltownym ruchu jestem w stanie zatrzymac myszke, tam gdzie chce, ale jednoczesnie przy starcie z bezruchu aby nie generowala za duzego oporu. Jezeli jest taka mozliwosc aby byla w wersji large(sprawa drugorzedna), zeby mozna bylo klawiaturke na to polozyc;)

A tutaj fota, jak najwygodniej trzymac mi tego rivala 310 i to co pisalem wyzej, palce bardzo blisko krawedzi klawisza.
[Obrazek: 15mlrhe.jpg]
Odpowiedz
#7
Patrząc po chwycie, podobnie jak ja, chyba nie lubisz jak myszka podpiera śródręcze. Przyciskom raczej nic się nie stanie, natomiast mogą stawiać większy opór przy klikaniu, jeżeli byłby to problem, to szukałbym czegoś mniejszego w rodzaju Cougara Revengera S, albo CM MM530. Sensei również ma najwyższy punkt przesunięty na tył myszki, więc może być podobnie, jak z rivalem.
Co do myszy podobnych do podanego a4techa, najbliżej ma chyba Ventus X Optical, tyle, że jest to dość duża mysz, trochę większa od Deathaddera. Jest natomiast lekka jak na tak dużą mysz i ma sensor trochę bliżej przodu.
Jeżeli chciałbyś iść w coś całkowicie symetrycznego możesz poczekać na najnowszą mysz Logitecha, która powinna spełniać większość pozostałych wymagań: http://test-gear.pl/forum/showthread.php...9#pid27409
Co do wolnej podkładki możesz wziąć pod uwagę Corsaira mm200. Ze względu na bardzo małą różnicę między tarciem statycznym, a dynamicznym, ma wyjątkowo równy i gładki ślizg jak na wolną podkładkę.
Odpowiedz
#8
(06-17-2018, 12:09 PM)cesarz cyberprzestrzeni napisał(a): Patrząc po chwycie, podobnie jak ja, chyba nie lubisz jak myszka podpiera śródręcze. Przyciskom raczej nic się nie stanie, natomiast mogą stawiać większy opór przy klikaniu, jeżeli byłby to problem, to szukałbym czegoś mniejszego w rodzaju Cougara Revengera S, albo CM MM530. Sensei również ma najwyższy punkt przesunięty na tył myszki, więc może być podobnie, jak z rivalem.
Co do myszy podobnych do podanego a4techa, najbliżej ma chyba Ventus X Optical, tyle, że jest to dość duża mysz, trochę większa od Deathaddera. Jest natomiast lekka jak na tak dużą mysz i ma sensor trochę bliżej przodu.
Jeżeli chciałbyś iść w coś  całkowicie symetrycznego możesz poczekać na najnowszą mysz Logitecha, która powinna spełniać większość pozostałych wymagań: http://test-gear.pl/forum/showthread.php...9#pid27409
Co do wolnej podkładki możesz wziąć pod uwagę Corsaira mm200. Ze względu na bardzo małą różnicę między tarciem statycznym, a dynamicznym, ma wyjątkowo równy i gładki ślizg jak na wolną podkładkę.

Dzięki mistrzu za odpowiedz:)
Co do Ravengera S, też go wczesniej rozwazalem, ale jakos nie widzi mi sie ta szpara miedzy przyciskami, mm 530 juz lepiej wypada
Ventus X Optical  poczytam o niej :)
z logitechem niewiadomo kiedy sie pojawi, znajac zycie pewnie minimum kwartał przyjdzie poczekac (wersja najbardziej optymistyczna)
co do corsarza mm200, 3mm moze byc dobra, szkoda ze nie ma obszycia no i wysokosc tylko 30cm, wlasnie pomierzylem to byloby takie mega minimum.
Edit: z tym śródręczem masz absolutną rację, technika taka, ze nadgarstek lezy nieruchomo wiekszosc czasu, a reszte ruchow wykonuje opuszkami palców, takze, myszka w sumie nie moze byc za duza, za ciezka takze.
Odpowiedz
#9
mm200 ma 4mm grubości i jest w 4 rozmiarach, niestety ten najlepszy rozmiar XL: 450x375 mm najszybciej znika ze sklepów.
Odpowiedz
#10
(06-17-2018, 01:04 PM)cesarz cyberprzestrzeni napisał(a): mm200 ma 4mm grubości i jest w 4 rozmiarach, niestety ten najlepszy rozmiar XL: 450x375 mm najszybciej znika ze sklepów.
no ja myslalem o tej wiekszej 900x300, na morele jest info ze taka ma 3mm, poza tym jest jeszcze wersja mm300, wymiary takie same, ale ma obszyte krawedzie i inny wzorek, wiesz moze czy powierzchnia jest taka sama jak w mm200 ?
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.