• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc w doborze słuchawek
#1
Dzień dobry! Zwracam się z prośbą o pomoc w doborze słuchawek. Zmęczony ciągłym przeszukiwaniem sieci jestem pewien, że dostanę od Was idealną rekomendację. Stosując się do wzoru podania:

Dobór słuchawek
  • jakie obecnie używasz?
    Creative Fatality, wcześniej bloody G501
  • czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ?

    Nie używam żadnej z tych kart, płyta główna - wrzucam info z cmd--> System Manufacturer:Micro-Star International Co., Ltd.System Model:GP60 2QF
  • słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? (wybierz jedną opcję)
    100% do gier, konkretnie do CS GO
  • jakiej muzyki głównie słuchasz?
    polski hip hop
  • w jakie gry grasz (która jest priorytetem)?
    CS GO
  • twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet?
    450zł
  • stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort?
    Dźwięk
  • jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)?
    Tylko zamknięte
  • wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ?
    Ciężko stwierdzić, raczej średni dystans, priorytet to perfekcyjne pozycjonowanie dźwięku przy rozgrywce w CS GO
  • czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)?
    Nie będę z nimi podróżował
  • co w obecnych słuchawkach Ci przeszkadza? Co chciałbyś zmienić?
    Słabe pozycjonowanie dźwięku, słabe kable (zazwyczaj w okresie 6-9 miesięcy kabel się psuje)
  • dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów):
    Dodam tylko, że bardzo zaimponowała mi Wasza recenzja słuchawek Roccat Kave XTD 5.1 Analog. Niestety wykraczają ponad mój budżet (w planach jeszcze kupno myszki w okolicach 200-300zł). Bardzo mile widziane wszelkie dodatki - podświetlenie/bajery/fajne oprogramowanie itd. Jestem gadżeciarzem. Z góry bardzo dziękuję za wsparcie i zaangażowanie. 
Odpowiedz
#2
I tak za tą cene tych Roccat nie opłaca się kupować. Swoje kupiłem na morele za 260zł jakoś(?). Ewentualnie możesz szukać na allegro używek. To co napisałeś nie jest informacją o układzie dźwiękowym w twoim PC. Najlepiej jakbyś podał konkretną nazwę płyty głównej. Co do CS, rekomendowane można powiedzieć są ISK HD9999 a jak koniecznie ma być to headset(bo te światełka itp.) to wydaje mi się że to będzie dobrą opcją http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...-khan-pro/ piszę że STWORZONE z myślą o CS :).

Jedna kwestia pamiętaj że z gówna nie będzie pomniku. Pozycjonowanie to nie tylko słuchawki, one mają wydobyć dźwięk. Główną miarą to jak jest on przekazywany jest sama gra(w tym wypadku silnik dźwiękowy CSa jest dość specyficzny) i ŹRÓDŁO. Więc jak tak bardzo zależy ci na pozycjonowaniu lepiej zaopatrz się w jakąś kartę dźwiękową. Creative X-FI Titanum(aż za dużo do tej gry :P) , a jak nie chcesz się bawić w sterowniki od community to poszukaj czegoś nowszego(zainteresuj się tematyką audio i kart dźwiękowych czy DAC), może jeszcze coś od Asusa i ich Xonary(chociaż chyba do gier lepsze produkty Creative).

Reasumując, jeżeli myślisz poważnie o competitive gaming'u to same słuchawki to może 30% jeżeli mówimy o dźwięku w grach :)
Odpowiedz
#3
Dzięki za odpowiedź!
W temacie kart dźwiękowych jestem zielony. Gram na laptopie MSI Leopard Pro - czy w tym przypadku wymiana karty dźwiękowej będzie utrudniona?
Dokładny model płyty głównej sprawdzę wieczorem, gdy będę w domu.
Samą kartę dźwiękową jestem w stanie kupić. Nie chciałbym przeznaczyć jednak więcej niż 150zł - może w tej cenie sprawdzi się karta dźwiękowa podpinana poprzez port USB? Albo jeszcze inaczej - słuchawki w cenie do 600zł posiadające własną kartę dźwiękową w zestawie, co mogłoby spełnić moje główne kryterium dot. dźwięku?

Edit:
Domyślam się, że nawet taki sprzęt nie obędzie się bez lepszej karty dźwiękowej? :)
https://www.x-kom.pl/p/341612-sluchawki-...mOEALw_wcB
Odpowiedz
#4
W laptopach raczej nie wymienisz karty dźwiękowej, potrzebna byłaby karta zewnętrzna lub DAC. Zakup Roccat Kave do laptopa również mija się z celem z tego względu, że Kave'y potrzebują źródła wielokanałowego (konkretnie 5.1 na 3 minijacki), a laptopy zazwyczaj mają tylko jedno wejście na słuchawki. W innym wypadku zamiast w rzeczywistym trybie 5.1 będą działać jak zwyczajne słuchawki stereo, tracąc swój jedyny walor, czyli dobre pozycjonowanie. Tak samo nie będzie miało większego sensu kupowanie drogich słuchawek pod karty dźwiękowe z laptopa, które zazwyczaj są bardzo niskiej jakości. Podobna sytuacja jest przypadku kart dźwiękowych wbudowanych w słuchawki - zazwyczaj również są marnej jakości i jest to po prostu wyrzucanie pieniędzy na zbędny gadżet.

Moim zdaniem 2 najsensowniejsze opcje, to:
- zakup słuchawek adekwatnych klasowo do posiadanego źródła (nie oznacza to, że będą równie słabe, co te posiadane przez ciebie, bo oba wymienione modele nie uchodzą za dobre) pokroju ISK HP580, ISK MDH8500 czy Hyperx Cloud,
- słuchawek pokroju ISK HD9999 i Somic v2, czy Brainwavz HM5 będących wstanie w miarę dobrze zagrać z gorszego źródła, jednocześnie mając potencjał do wykorzystania na lepszej karcie dźwiękowej.
Jeżeli od razu chcesz się decydować na zakup słuchawek wraz ze źródłem to mógłbyś, oprócz wyżej wymienionych, wziąć pod uwagę słuchawki o większych wymaganiach napędowych pokroju AKG M220 Pro (dostępne wyłącznie w ofercie serwisu Massdrop, ale w bardzo atrakcyjnej cenie jak na ich klasę jakościową), bądź AKG K240. Tutaj masz zestawienie i recenzje wymienionych wyżej słuchawek: http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluc...la-graczy/
Pamiętaj, żeby nie opierać swojego wyboru wyłącznie na recenzjach, bo może nie będziesz w stanie zauważyć różnicy między tańszymi, a droższymi słuchawkami, bądź w tych samych słuchawkach na gorszym lub lepszym źródle.
Odpowiedz
#5
Dziękuję za obszerną odpowiedź.
Z wyżej wymienionych pasują mi ISK HD9999 i Hyperx Cloud, lecz te pierwsze odpadają z uwagi na brak mikrofonu. Hyperx Cloud są ok.

Czy patrząc na stosunek ceny do poprawy dźwięku - lepiej wydać te 270zł na Hyperx Cloud i mieć temat z głowy, czy może jednak kupić kartę dźwiękową (rozważam w tym momencie nawet Audiotrak Prodigy Cube) i zestawić je z droższymi słuchawkami? Pytanie, czy druga opcja (karta + słuchawki) dadzą odpowiednio lepszą jakość patrząc na stosunek ceny (na pakiet mógłbym przeznaczyć do 700zł).
Różnica w cenie około 450zł, kwestia czy jakość będzie współgrała z "dużo" wyższą ceną.

Ewentualnie mam obok Media Markt, mogę kupić Cloudy i ewentualnie je oddać w ciągu 14 dni, jeśli nie spełnią moich oczekiwań :)
Odpowiedz
#6
Nie zwróciłem uwagi na potrzebę mikrofonu, mógłbyś w takim wypadku kupić mikrofon Zalman zm-mic1 przyczepiany do kabla od słuchawek, działałoby to identycznie jak headset.
Co do różnicy w jakości nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie, jedni nie słyszą jej wcale, inni czują bardzo dużą. Poza tym wiele nawet najnowszych gier wypada słabo pod kątem jakości dźwięku i zwyczajnie ogranicza twój sprzęt, więc pakowanie się od razu w drogie urządzenia może być nie najlepszym pomysłem.
Odpowiedz
#7
Akurat w CS HyperX Cloud pozycjonują dobrze. Gorzej z sceną której praktycznie w ogóle nie mają :). Co za tym idzie szeroko rozumiane "skanowanie przez ścianę" może być bardziej hmmm rozległe w przestrzeni :)

Ewentualnie możesz poczytać o Sennheiser GSP 350 miałem je przez chwilę i są całkiem spoko. Lepsze niż 90% headsetow na rynku chociaż za tą cenę można mieć lepsze słuchawki typowe dedykowane audio (jednocześnie i grom).
Odpowiedz
#8
Zakupione Hyperx Cloudy, zobaczymy jak się sprawdzą :)

Dzięki wielkie za wszelkie wskazówki!
Odpowiedz
#9
Kupiłem Hyperx Cloud II. Po włączeniu opcji dźwięku 7.1 (przycisk na pilocie przy kablu) dźwięk jakby się "rozjeżdża", a efekt jest tragiczny. Przy wyłączonym trybie 7.1 jest nawet nawet. O ile Hyperx Cloud II nie mają swojego software, to czy jest jakiś inny program, w którym mógłbym sobie ustawić/wykalibrować dźwięk? Często mam sytuację, że wszystkie inne dźwięki w grze zakłócają odgłosy kroków, same strzały są bardzo głośne i "metaliczne", na pewno niezbyt przyjemne dla ucha.

Jak na kupno słuchawek za 309zł to trochę nie spełniają moich oczekiwań z wyżej wymienionych przyczyn.
Model płyty głównej : MSI (Micro-Star) Motherboard MS-16GH
Dźwięk : Realtek High Definition Audio
Laptop: MSI Leopard Pro GP60 2QF
Odpowiedz
#10
Pisząc o hyperx cloud miałem na myśli wersję "I" bez dodatkowej karty dźwiękowej w zestawie.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.