• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mechanik 250zl Logitech g413
#11
(12-07-2017, 04:46 PM)Ewelina napisał(a): Ale jest zbudowana jak mechaniczna, więc czemu miałaby się tak nie nazywać :) 
Z tego samego powodu dlaczego Topre nazywa swoje przełączniki 'hybrid capacitive switch'.

https://geekhack.org/index.php?topic=91503.0 - modyfikacja stabilizatorów w przypadku klawiatry tego typu jest możliwa, ale wiąże się rzecz jasna z utratą gwarancji.

Czytając tę recenzję zastawiam się na, który batch przełączników trafiłem..
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#12
(12-07-2017, 05:04 PM)plagocki napisał(a):
(12-07-2017, 04:46 PM)Ewelina napisał(a): Ale jest zbudowana jak mechaniczna, więc czemu miałaby się tak nie nazywać :) 
Z tego samego powodu dlaczego Topre nazywa swoje przełączniki 'hybrid capacitive switch'.

https://geekhack.org/index.php?topic=91503.0 - modyfikacja stabilizatorów w przypadku klawiatry tego typu jest możliwa, ale wiąże się rzecz jasna z utratą gwarancji.

Czytając tę recenzję zastawiam się na, który batch przełączników trafiłem..

Nie wiem czy jest na forum jakaś opcja wołania ludzi którzy się udzielali wczesniej no ale napiszę tak może zobaczycie. Chyba że ktoś z was zawoła resztę ;)

To więc tak, bylem w mediamarkt poklikać sobie w klawiatury i muszę powiedzieć, że albo model wystawowy był znacząco zużyty albo te klawiatury tak mają.
Stała obok g105 do ktorej miałem porównanie i klikając w g413 czułem, że są to klawisze mechaniczne, a czy kolwiek klik i sposób pisania był bardzo zbliżony do klawiatur membranowych. Było czuć ten brak opierania się klawisza w momencie aktywacji jak to jest w klawiaturach mechanicznych.
Obok były też inne klawiatury (Razer, SS, Genesis i jakieś no-name) i w nich bardziej pasowało mi to charakterystyczne odczucie które ma się klikając w mechanika a czy kolwiek wszystkie były zbyt głośne. Logitech jednak miał ten + że był znacznie cichszy.

I teraz już nie wiem czy zdecydować się na g410 czy kupić coś innego.
Odpowiedz
#13
Jest tak jak Kanapka pisze, takie same odczucia miałam. Jak zależy Ci na ciszy i podoba się G413 to jak najbardziej można brać :)
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#14
(12-07-2017, 08:12 PM)Ewelina napisał(a): Jest tak jak Kanapka pisze, takie same odczucia miałam. Jak zależy Ci na ciszy i podoba się G413 to jak najbardziej można brać :)

Wezmę chyba jednak g410. Cena taka sama jak w przypadku g413 a jakaś taka ładniejsza i bardziej komapaktowa. 413 jest znacznie wieksza od zwyklej klawiatury z numpadem
Odpowiedz
#15
No właśnie nie jest większa, G413 jest mała, normalnej wielkości jak małe membranówki bez bajerów.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#16
(12-07-2017, 08:59 PM)Ewelina napisał(a): No właśnie nie jest większa, G413 jest mała, normalnej wielkości jak małe membranówki bez bajerów.

Porównałem wymiary g413 ze zwykłą klawiaturą i masz racje nie jest jakaś większa, nawet można powiedzieć taka sama. Możliwe, że wydawało mi się z powodu jej wagi (1100g :o).
Sprawdziłem też g410 orion spectrum i jest węższa zaledwie o podajże 5cm więc znaczącej różnicy też nie ma ale na wadze już różnica 300g.
W każdym razie chyba zdecyduję się na g410 mam już mysz i podkładkę od logitecha to i reszta będzie do koloru.
Znalazłem nową za 300zł więc jeżeli nawet mi się znudzi to sprzedam używaną w podobnej cenie, akurat sprzęt logitecha raczej trzyma na cenie więc nie powinno być źle.

Dzięki za pomoc chociaż raczej w tym poście każdy wymienił się swoimi opiniami na temat Romer-G :P
Odpowiedz
#17
Tak, ciężka jest, ale to tylko na plus, bo jest solidna, dobrze trzyma się biurka i nie przesuwa się.
Spoko, daj znać jak wrażenia :)
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#18
Jakby zrobili taką g413 bez tego bloku numerycznego to bym kupił
Odpowiedz
#19
Ja bez numerycznego nie potrafię, często wpisuję numery, czy to logowania do banku, jakieś kody i że bardziej wzrokowo zapamiętuję układ klawiszy, to numeryczna jest do tego niezbędna. Jak ktoś głównie gra to zapewne tylko przeszkadza, ma wtedy mniej miejsca na biurku.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.