• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mechanik 250zl Logitech g413
#1
Witam,
Zastanawiam się nad zmianą klawiatury. Mam zamiar wydać tak 300zl
Zastanawiałem się nad czymś od Logitech z racji, że miałem sporo ich sprzętu i nigdy nie było problemu ze sprzętem.

Zastanawiałem sie nad Logitech g413 który znalazłem za 250zl od x-kom ze zwrotu z pełną gwarancją. Oraz nowa za 300
Patrzyłem też na Genesis RX85 ale to pokrętło w rogu i słaba jakość podpórki mi nie odpowiada.
Znalazłem g410 za 309zl nowa, wysyłka z polski.

Najlepiej gdyby klawiatura miała białe, niebieskie lub podświetlenie RGB gdzie będę mógł wybrać między tymi dwoma lub jego brak.
Odpowiedz
#2
Kilka dni temu testowałam G413. Świetna klawiatura, bardzo cicha jak na mechanika, przyjemnie, szybko się pisało, elegancka, ciężka i solidna, nie przesuwa się po biurku, polecam. Ale tylko dla osób, którym nie przeszkadza echo, pogłos wydobywający się z obudowy metalowej po każdym uderzeniu klawiszy.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#3
Przeczytaj post plagockiego:
> http://test-gear.pl/forum/showthread.php?tid=2711

G413 jest cicha, gdyż nie jest to mechanik "z krwi i kości".
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#4
(12-07-2017, 12:36 PM)XeXu napisał(a): Przeczytaj post plagockiego:
> http://test-gear.pl/forum/showthread.php?tid=2711

G413 jest cicha, gdyż nie jest to mechanik "z krwi i kości".


No dobra ale ziomek pisze, że przesiadł się na 610 która ma chyba takie same przełączniki jak i wszystkie mechaniki od Logitech.

Jak narazie jestem za kupnem 410. Podjadę do media markt sobie poklikać i zobaczyć co i jak.
Odpowiedz
#5
Napisał, że dołożyłby 50zł do G610, która to posiada pełnoprawne odmiany Cherry.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#6
Ale właśnie ten feeling membranówki jest najlepszy. Klikałam w sklepie trochę tych mechaników i tylko G413 mnie urzekła, właśnie za przyciski.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#7
Powiedz to plagockiemu, na pewno się przerzuci.
Stronniczość w owym wątku to puszka Pandory.
Ty wybrałaś Romer-G, bo lubisz membrany i ciszę - powinienem ją kupić, chociaż nie lubię gumek, a głośność mechanika uwielbiam?
No właśnie.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#8
To jak uwielbiasz głośność mechanika to jak najbardziej inne modele są dla Ciebie, ten odpada. Ale jak ktoś chce solidną i w miarę cichą klawiaturę mechaniczną i nie zależy mu na tych klikach typowego mechanika, to polecam.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#9
(12-07-2017, 03:05 PM)Ewelina napisał(a): Ale właśnie ten feeling membranówki jest najlepszy. 
Dodaj proszę, iż jest to jedynie Twoja subiektywna opinia ;)

#bucklingspringmasterrace

Przełamię się jednak i stanę w obronie Romer-G. 
Produkowane są przez Omrona, szczycą się bardzo wysoką jakością wykonania - fluktuacja siły nacisku to według testów zaledwie ± 5.75%. Najprawdopodobniej zapewnią również długie lata bezproblemowej eksploatacji bez zauważalnej zmiany kliku. Kolejnym dużym plusem jest wyjątkowo równe podświetlenie LED SMD lutowane dokładnie pośrodku przełącznika. 

Przypuszczam, że w odróżnieniu od białego podświetlenia DIP przełączników Cherry MX będzie również znacznie bardziej trwałe. Jednokolorowe podświetlenie przełączników Cherry MX jest wysoce awaryjne niezależnie od aplikacji - wspominam o tym przy każdej możliwej okazji.

Przyczepiłbym się również do słabej stabilizacji dłuższych klawiszy, zwłaszcza spacji - stabilizatory Logitecha wzorowane na Cherry szału nie robią, ale w tym przedziale cenowym próżno szukać czegoś lepszego. Poza tym jestem rozpieszczony przez stabilizatory Costara.

(12-07-2017, 03:47 PM)Ewelina napisał(a): To jak uwielbiasz głośność mechanika to jak najbardziej inne modele są dla Ciebie, ten odpada. Ale jak ktoś chce solidną i w miarę cichą klawiaturę mechaniczną i nie zależy mu na tych klikach typowego mechanika, to polecam.
W tej zabawie nie chodzi o głośność, znaczenie ma ogólny feeling. 
Przełącznik Romer-G to dla mnie hybryda. 
Nie nazwałbym tej klawiatury mechaniczną.
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#10
Ale jest zbudowana jak mechaniczna, więc czemu miałaby się tak nie nazywać :) Co do spacji, to nie wiem czy ja trafiłam na taki egzemplarz, ale u mnie ona latała, zwłaszcza po jednej stronie, lekko dotknęłam palcem i dyndała się. Nie wiem czy takie coś można było naprawić, czy ten typ tak ma, ale złe wrażenie jeśli chodzi o spację.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.