• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Roccat Kave XTD 5.1 Analog
#1
Witam serdecznie forumowiczów :) mam pytanie dotyczące w/w słuchawek w temacie. 

Moje dziecko zakupiło owe słuchawki do gier typu CS:GO czy Playerunknown Battlegraund(chyba tak to się piszę). Jak to młodzież w gorącej wodzie kąpana, wszystko byle szybko, byle już było. Komputer posiada zintegrowany układ dźwiękowy na MOBO MSI B150 MATE. Co za tym idzie nie posiada wejść na dźwięk przestrzenny. Słuchawki już są i nie zamierza ich oddać(sam uzbierał, sam kupił :) ). Stwierdziłem że mu pomogę kupując kartę dźwiękową... pytanie jaką? Nie chcę wydawać niewiadomo ile wiec tutaj(w mojej opinii) rozchodzi się o 3 rzeczy audio.
1. Asus Xonar D1/DX
2. Sound Blaster Z
3. Może jednak jakiś DAC?

Głównie co chcę osiągnąć to pozycjonowanie, naturalność dźwięku(na tyle ile jest to możliwe) i wydobyć te 5.1 Analog z sluchawek. 

Jako że moja wiedza na temat dźwięku jest "taka se" proszę forumowiczów o pomoc :). Pozdrawiam serdecznie :)

Dodam tylko że dziecko sugerowało się recenzją słuchawek właśnie na stronie test-gear.pl :)
Odpowiedz
#2
W zasadzie wszystkie odpowiedzi znajdują się w recenzji: http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...-1-analog/
dla ułatwienia:
Cytat:UWAGA: aby móc w pełni korzystać ze wszystkich zalet słuchawek konieczne jest posiadanie karty dźwiękowej obsługującej układ 5.1 (potrzebne są wejścia na trzy kanały: przód, tył, środek/sub). W przypadku osób posiadających jedynie wejście słuchawkowe, Kavy działają w standardowym trybie stereo.
Cytat:Pod Kave'y nie potrzeba niczego więcej jak karty np. SB Z, aby osiągnąć maksimum tego co mogą nam dźwiękowo zaprezentować. Słuchawki są dosyć podatne na regulacje w equalizerze, dzięki czemu możemy choć trochę dostroić je do swoich potrzeb. Nie będziemy ukrywać, że o zakupie tych słuchawek nie powinny decydować potrzeby ukierunkowane głównie na odsłuch muzyczny.
Podsumowując słuchawki nie są wymagające co do źródła, wymagają jedynie posiadania 3 wejść na obsługę słuchawek i 1-go na mikrofon, korzysta się z nich podobnie jak z głośników 5.1 (i taki tryb trzeba ustawić w ustawieniach karty dźwiękowej oraz w samej grze)
Odnośnie DACów o ile się orientuję w klasie budżetowej nie ma za bardzo tych obsługujących układ 5.1 (może z wyjątkiem creative omni surround, ale nie wiem jak wypadałyby z kave'ami brzmieniowo)
Jeżeli syn/córka zamierza korzystać ze słuchawek również pod kątem muzyki, zalecałbym mimo wszystko zamianę na dobre słuchawki stereo pokroju isk HD9999 czy somic v2 (iski lepsze jakościowo, z wytrzymałą konstrukcją, somiki są delikatniejsze przez plastikowe złącza i widełki, ale brzmieniowo stawiałbym je wyżej od isków) gdzie na samym pozycjonowaniu dużo nie straci, natomiast brzmieniowo będzie to znacznie wyższy poziom od kave'ów. W takim wypadku mógłby dorzucić więcej do źródła, np. z (moim zdaniem) godnej polecenia listy: http://www.audiofanatyk.pl/polecane-daci...dzwiekowe/ .
Odpowiedz
#3
A jakbym połączył te somic v2 z np. Asus Xonar DX? Też będzie spoko?
Odpowiedz
#4
Witaj,
Odradzam łączenie tych roccatów z xonarem. W moim przypadku skutkowało to tym, że słyszalne było irytujące syczenie. Podobno na creativach grają całkiem przyzwoicie jeśli chodzi pozycjonowanie w grach..
Jakość dźwięku to paździerz jeśli chodzi o słuchawki do 3 stówek :)
Namów młodego na iski lub własnie somici, w tej cenie nic lepszego nie znajdzie
Odpowiedz
#5
Ok ale czy te proponiwane słuchawki będą grały z Xonarem? Bo się okazuje że mam możliwość kupienia ich w dobrej cenie. Ale jak będzie trzeba to kupie DAC czy właśnie SBZ
Odpowiedz
#6
W cenie XDX, SBZ już lepiej szukać AIMa SC808 za rozsądną kwotę.
Chyba najlepszy wybór pod stereo.
Przechodząc do ekstraktu - Somici nawet już grają z ALC1150, niemniej jednak rozmyślałbym nad HD9999.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#7
Ale pod tego nieszczęsnego CS'a chyba lepszą opcją będzie ten Somic V2. Roccaty syn odsyła. Nad kartą dźwiękową ciągle rozmyślam. Od znajomego z serwisu XDX mam za 130zł i gwarancje na 6 miesięcy. AIM SC808 to cena 350zł + a pod jedną zachciankę syna nie będę wydawać takich pieniędzy. Ewentualnie zrobię tak że ja mu kupie Somic V2 a syn za pieniądze zwrotne z Roccatow kupi sobie AIM SC808... Tak czy siak dziękuję za pomoc :) Pozdrawiam serdecznie :)
Odpowiedz
#8
Osobiście, wybrałbym ISKi.
W CSie sprawdzą się świetnie.
Dodatkowo są wygodniejsze, trwalsze i przede wszystkim - odpinany kabel.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#9
Pod gry (pozycjonowanie itp.) ISKi i Somiki są bardzo podobne, Somiki mają natomiast bezpieczniejsze i bardziej zrównoważone brzmienie więc są bardziej uniwersalne pod kątem muzyki, chociaż nadal zależy to od preferencji słuchacza.
Co do źródła, zwykle dobiera się je na zasadzie przeciwieństwa pod kątem brzmieniowym do słuchawek, a przynajmniej unika się źródła i słuchawek o podobnej sygnaturze dźwięku, dlatego np. AIMa SC808 raczej nie kupowałbym pod ISKi HD9999. Mimo wszystko na początek oba modele słuchawek stosunkowo dobrze poradzą sobie na karcie zintegrowanej, a zakup jakiegoś źródła zostawiłbym na później, zwłaszcza, gdy będzie już jakiś pomysł na ukierunkowanie pod kątem brzmienia.
Możesz też np. zamówić oba modele słuchawek, przesłuchać i wybrać ten, który bardziej odpowiada.
Odpowiedz
#10
A takie jeszcze jedno pytanko(bo w sumie to syn jest już zdecydowany na Somic V2) słuchawki HyperX Cloud I? Dobre są?
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.