• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
klawiatura do ok. 100 zł
#1
  • twój budżet: ok. 100 zł
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)? membranowa
    - jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników – jeżeli nie wiesz, to napisz nam:
    1. czy masz masywne dłonie czy nie? raczej tak - długość ok. 19cm, raczej grube palce (wskazujący - ok. 2 cm)
    2. czy dużo piszesz na klawiaturze? średnio - tj. przeglądanie internetu, pisanie na msg fb, sporadyczne pisanie tekstów
    3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? nie - klawiatura głównie służyć będzie pracy i przeglądaniu internetu + sporadycznie do gier
  • czy chcesz podświetlenie? jest mi to obojętne
  • czy chcesz makra? j.w.
  • czy chcesz dodatkowe klawisze? funkcyjne
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? mogą być, ale nie muszą
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? nie
  • twoje uwagi (wygląd, firma): poniżej

    Przede wszystkim poszukuję klawiatury o dosyć stonowanym, klasycznym wyglądzie (odstraszają mnie niektóre paskudne gamingowe potworki xD).

    Od 5ciu lat używam klawiatury z mojego laptopa (msi ge620dx), ale z racji chęci poprawy ergonomii korzystania z komputera zdecydowałem się na zakup oddzielnej klawiatury.

    Początkowo poszukiwałem jakiejś klawiatury przypominającej klawiatury laptopowe (x-scissors, niski skok, płaskie klawisze). Jednak jak się okazało (być może mylnie), ciężko znaleźć jakąś sensowną klawiaturę spełniającą te wymagania.

    Zachęcony pozytywnymi opiniami, postanowiłem kupić natec medusa II - jednak klawiatura ta nie przypadła mi do gustu (dziwnie się w nią klika; pisząc ma się wrażenie, że palce ześlizgują się z klawiszy).

    Po doświadczeniach z pisania na medusie wydaję mi się, że odpowiednia byłaby klawiatura ze "średnim skokiem".

    Obecnie rozważam zakup Genius KB-G265 oraz Natec Genesis RX 11 (natec niestety ma mało recenzji w necie). Rozważałem również gigabyte k7force, jednakże wykracza to już poza mój budżet (obawiam się również powtórki z wrażeń z medusy II).

    Dodam, iż wygoda przy pisaniu na poszukiwanej przeze mnie klawiaturze ma priorytetowe znaczenie (co nie wyklucza tego, że chciałbym również aby klawiatura nadawała się do sporadycznego grania 4fun).
Odpowiedz
#2
Dobrą nożycówką jest Cougar 200k, sprawdzona u nas, zobacz recenzję: http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...ugar-200k/
R11 kompletna tandeta niestety. Ten Genius to lepiej, ale nadal jakościowo znacznie poniżej poziomu Cougara.
PS z nożycowymi to jest tak, że musisz o nie dbać (jak będziesz ragował, ale nie sądze ;p) to można je łatwo popsuć.
Odpowiedz
#3
Hm a jak z pisaniem na niej? Widzę, że ma raczej proste klawisze (brak wyprofilowania - "wklęśnięć"). Podobne miała wspomniana przeze mnie medusa II i nie była ona zbyt wygodna (pod tym względem chyba Genius wydaje się sensowniejszy).
Oczywiście mogę się mylić co do ewentualnej wygody pisania na danym typie klawiatury, bo po pierwsze przez wiele lat pisałem na laptopie, a po drugie - nie jestem aż takim fanem sprzętu, żebym miał rozeznanie jak to dokładnie wygląda.
Odpowiedz
#4
To, że palce ześlizgiwały Ci się z klawiszy może być winą samej jakości keycapsów (nakładek klawiszy) - mogły być śliskie.
Osobiście Cougara 200K nie miałem, ale zapamiętaj - my mamy najbardziej wiarygodne testy sprzętu ;) Dlatego tak mało go dostajemy... Co do klawiatury. Keycapy są gładkie, ale nie śliskie. Jakiś czas temu byłem u kolegi, który ma medusę i rzeczywiście "trudno" się pisało. Oczywiście pamiętaj, że będzie podobnie, ale keycapy też mają ogromne znaczenie. Moim zdaniem musisz się przyzwyczaić. Jeśli pisałeś przez wiele lat na lapku to nie powinieneś mieć problemu ;) 200K>Medusa w kwestii jakości
Odpowiedz
#5
wez tego geniusa lepiej, bo na kazdej nozycowej bedzie jak na lapku, ja tam nigdy sie nie moglem przyzwyczaić do tych plaskich klawiszy...
Odpowiedz
#6
niektorzy lubią taki niski skok
Jeśli głośność nie jest priorytetem to ja wolałbym już dozbierać do mechanika (poczujesz dużą różnicę względem membrany).
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.