• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mechanik do 350 zł
#11
Excalibur V2 jest niezła, innej opcji nie widzę, a sądzę, że bardziej odpowiedziałyby Ci Kailhe.
Odpowiedz
#12
(05-23-2017, 10:14 PM)Czyszczu napisał(a): Excalibur V2 jest niezła, innej opcji nie widzę, a sądzę, że bardziej odpowiedziałyby Ci Kailhe.

Klawiatura jak najbardziej spoczko, ale niestety nigdzie nie mogę znaleźć jej dostępnej :( Są może jeszcze jakieś propozycje ?
Odpowiedz
#13
Hmm, a co Ci nie pasi w liniowych?
Odpowiedz
#14
(05-25-2017, 01:45 PM)Czyszczu napisał(a): Hmm, a co Ci nie pasi w liniowych?

Głównie to, że podobno bardzo lekko się je wciska, dla mnie byłoby chyba aż za lekko i można popełnić sporo błędów. No ale w sumie mówisz, że aż tak źle sie na nich nie pisze, to w sumie czemu nie. Jeżeli chcesz to możesz podać kilka klawiatur na tych przełącznikach, ale też dobrze bybyło jakby znalazły się jakieś porządne i dobre klawy na Brownach, i Blue, bo nie wiem ostatecznie co wybiorę, byłbym za to ogromnie wdzięczny :)
Odpowiedz
#15
Lekkość zależy od switcha
np. Redy są bardzo lekkie, ale jak miałem ok 14. lat i ćwiczyłem systematycznie kalistenikę to na luzie na nich grałem. Powiedziałbym, że były najlepsze do gier ze wszystkich. Teraz mam prawie 16 (28 urodziny) i jak pograłem jakiś czas na Blue (które wymagają 60g do końca, a nie 45g jak redy) to ciężko do nich wrócić. Teraz piszę do Ciebie z Ajazza, na zorro black (podróby Cherry MX). One są ciut cięższe od redów, ale nadal lekkie. Troszkę przypakowałem i błędy się zdarzają, ale to kwestia przyzwyczajenia. Musisz wybrać czy pasują Ci przełączniki, których nie czujesz praktycznie podczas gry (liniowe działają tak, że mają drobny opór i równo schodzą po gładkiej sprężynce na te 4mm, w połowie rejestruje się kliknięcie) lub czy może wolisz coś co działa poniekąd jak membrana, a więc w połowie wciśnięcia masz "guzek", schodek czy jak kto woli. W Brownach nie jest on słyszalny, ale czuć jak coś w połowie się "ociera". W Blue jest to słyszalne i mocniejsze, takie "ostre", trudno to dobrze zobrazować słowami ;D
Ja preferuję Redy Cherry MX, ale w zasadzie na każdych przełącznikach gra się dobrze, trzeba się jedynie przyzwyczaić.
Do twoich rąk też pewnie by pasowały - HyperX Alloy za 350 zł na allegro, 400 zł Ozone Strike Pro.
PS Kailh Brown w porównaniu do Redów są znacznie mniej miękkie, wydają się twardsze i nie są tak gładkie. Ale są też dobre, wiesz kwestia przyzwyczajenia ;)
Odpowiedz
#16
(05-25-2017, 05:31 PM)Czyszczu napisał(a): Lekkość zależy od switcha
np. Redy są bardzo lekkie, ale jak miałem ok 14. lat i ćwiczyłem systematycznie kalistenikę to na luzie na nich grałem. Powiedziałbym, że były najlepsze do gier ze wszystkich. Teraz mam prawie 16 (28 urodziny) i jak pograłem jakiś czas na Blue (które wymagają 60g do końca, a nie 45g jak redy) to ciężko do nich wrócić. Teraz piszę do Ciebie z Ajazza, na zorro black (podróby Cherry MX). One są ciut cięższe od redów, ale nadal lekkie. Troszkę przypakowałem i błędy się zdarzają, ale to kwestia przyzwyczajenia. Musisz wybrać czy pasują Ci przełączniki, których nie czujesz praktycznie podczas gry (liniowe działają tak, że mają drobny opór i równo schodzą po gładkiej sprężynce na te 4mm, w połowie rejestruje się kliknięcie) lub czy może wolisz coś co działa poniekąd jak membrana, a więc w połowie wciśnięcia masz "guzek", schodek czy jak kto woli. W Brownach nie jest on słyszalny, ale czuć jak coś w połowie się "ociera". W Blue jest to słyszalne i mocniejsze, takie "ostre", trudno to dobrze zobrazować słowami ;D
Ja preferuję Redy Cherry MX, ale w zasadzie na każdych przełącznikach gra się dobrze, trzeba się jedynie przyzwyczaić.
Do twoich rąk też pewnie by pasowały - HyperX Alloy za 350 zł na allegro, 400 zł Ozone Strike Pro.
PS Kailh Brown w porównaniu do Redów są znacznie mniej miękkie, wydają się twardsze i nie są tak gładkie. Ale są też dobre, wiesz kwestia przyzwyczajenia ;)

Jak myślisz, które przełączniki, red czy blue bardziej przypominają membranę ?
Odpowiedz
#17
Mi się wydaje, że do membrany najbliżej MX Brownom, taka mieszanka redów i blue.
Mysz: O-
Podkładka: G-SR
Klawiatura: Huntsman TE
Słuchawki: K712 

Inny sprzęt który miałem:Xtrfy M4, Model O, Viper, K702, K550 MKIII, HD9999, G403 Wired/Wireless, Rival 600/310, Durandal MX Black, G Pro/wireless, KPOE, Kone EMP, DM1 Pro S/FPS, ZA13, DA Chroma/Elite, Naga 2012/Hex/Trinity
Odpowiedz
#18
nom, najbliżej do membrany Brownom, dlatego najłatwiej się na nie przesiąść.
Ale żadna membrana z jaką miałem do czynienia nie ma startu z mechanikiem ^^ chociaż też to uczucie gumy jak jest równe to też ma urok ;p
Odpowiedz
#19
(06-02-2017, 01:36 PM)Czyszczu napisał(a): nom, najbliżej do membrany Brownom, dlatego najłatwiej się na nie przesiąść.
Ale żadna membrana z jaką miałem do czynienia nie ma startu z mechanikiem ^^ chociaż też to uczucie gumy jak jest równe to też ma urok ;p

Przepraszam, że zawracam ci ciągle głowę, ale przeglądając to forum ktoś zapytał się o produkt fnatic gear rush z promocji. Można go dostać z przełącznikami blue, brown i red w podobnej cenie co w hyperx alloy, w której są dostępne jedynie red i blue, a więc moje pytanie brzmi - czy może jednak wybrać właśnie fnatic gear rush za taką cene. Jak myślisz byłaby to dobra decyzja i co w ogóle sądzisz o tej klawiaturze ?
Odpowiedz
#20
Wydaje się dobra, kto wie może lepsza jakościowo od Alloya, ale opłaca się tylko na przecenie i jeśli ma długi shift (pytałem i z tym to tak różnie). Musisz się sam ich zapytać o stan.
Dla mnie redy najlepsze do gier, ale tobie sugeruję Browny, dobre na start
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.