• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gryzoń za ~200zł
#1
Po pierwsze chciałbym was serdeznie powitać, po drugie jako, że od pewnego czasu siedzę na tym serwisie, czytam poradniki, recenzje, widzę jak pomagacie wszystkim niezdecydowanym duszyczkom, chciałbym wam powiedzieć: dobra robota! Cieszę się, że jesteśćie:).

A po trzecie chciałbym was prosić o pomoc w doborze myszki.

Moja stara mysz to jakiś tracer za ~15zł, za mały i w ogóle nie przystosowany do mojego chwytu (raczej do claw), ale i tak się do niego przyzwyczaiłem i trochę mi posłużył. Jako, że zdechł postanowiłem tym razem zainwestować troszkę więcej w sprzęt. Przeznaczenie myszy to przede wszystkim gry.
Myszą przejeżdżam raczej małe odgległości, ruch wykonuje głównie nadgarstek. (Wszystko to mogę zmienić jeśli mogłoby to poprawić mój performance w grach).
Sporo poczytałem recenzji, pochodziłem trochę po różnych sklepach poprzymierzać różne myszki, chociaż wiadomo, że często pierwsze wrażenie może być mylne.
Jeśli chodzi o trzymanie myszki to wygodnie leżał mi logitech g502, kilka myszy roccata (na savu miałem nawet okazje chwilkę pograć i wrażenia całkiem mile jeśli chodzi o wygodę).

Początkowo zastanawiałem się między savu, ss rival (pierwsze wrażenie trzymania myszki mnie nie zachwyciło, ale też w żaden sposób nie wydawało się niewygodne), DA 2013 (jakiś rok temu przez chwilę grałem i nie pamiętam, żeby źle leżała). Teraz jednak moją uwagę skupiła mysz mionix 7000 avior na mass dropie. Recenzja bardzo dobra, opinia kolegi na temat jakości również (jedynie co to nie podpasował mu kształt). Niestety nie mam gdzie przetestować jak mysz leży, a na tym mass dropie jest w przyzwoitej cenie.

Myślicie, że warto brać tę mysz? Czy polecacie coś innego. Kupował ktoś kiedyś z tego serwisu? Macie może jakeiś info o pojedynczych scamach, czy raczej wszystko ładnie dochodzi? Wiem, ze trzeba długo czekać, ale to nie jest problem, zbliża się sesja, mój laptop jest w naprawie, a i tak niedługo będę miał myszkę jakąś tanią, bo dziewczyna uznałą, że by jej się przydałą do przeglądania internetów:).

W co grasz (podaj tytuły gier): Najczęśćiej Moba, chociaż ostatnio kusi mnie powrót do Stacrafta, a po wyjściu dodatku na pewno trochę przy nim przysiądę, czasem jakieś mmo
ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): Nie posiadam, ale jeśli będą pewnie zrobię użytek z jednego lub dwóch
twój budżet: ~200zł
jaki chwyt stosujesz: Fingertip
jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
jesteś lewo czy prawo ręczny/a?: prawo
jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 18cm
jaka jest szerokość twojego palca wskazującego: ~18mm
czy chcesz zmienić swój chwyt?: Nie jest to konieczne, ale jestem otwarty na propozycje
czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?: Nie
#2
zamawialiśmy kilka przedmiotów z massdropa i zawsze wszystko doszło co prawda czekało się po 30-40 dni ;D Ta cena to jest wyjątkowa okazja jak za tą myszkę. Co do kształtu, to widzę, że przypadły Ci do gustu myszki profilowane, ale ze względu na to, że grasz w rtsy to myszka pokroju mionixa powinna być lepsza do tego typu gier ze względu na symetryczny i poręczny kształt, nie mówiąc o doskonałym sensorze. W sumie powinien wypowiedzieć się tu Hya, bo kupę lat grał (w sumie jeszcze czasem gra;p) w warcrafta 3 i pod niego wymieniał myszki i teraz używa mionixa 7000 i bardzo sobie go chwali w sumie w każdej grze ze względu na bardzo dużą uniwersalność, jednak do teraz twierdzi, że w rstach lepsze są mniejsze myszki.

Co do mionixa to nawet jakby Ci coś nie przypasowało to łatwo go odsprzedasz na allegro, a w tej cenie to po prostu nie da się jej nie polecić.
#3
za te +/- 50 dolców + VAT to bierz śmiało mionixa, świetne przyciski pod rtsy (wyciśniesz dobre apm ;) ) i sensor, kształt wiadomo - każdy lubi inny, ale samo to, że jest symetryczna to pomaga w takich grach.
#4
Dziękuję bardzo za pomoc, zdecydowałem się na tego mionixa^^, boli jednak tylko rok gwarancji, może akurat poszczęści się i mi trochę posłuży:).

A co do kształtu to spokojnie się przyzwyczaję, tym, że dobrze mi leżały symetryczne nie należy bardzo się sugerować, moja poprzednia myszka to tracer sonya i nigdy nie narzekałem, że źle się ją trzyma;).

Mógłbym jeszcze prosić o poradę co do podkładki? Czy dalej polecane są te z waszej recenzji? Fajnie by bylo, gdyby znalało się coś ~50zł, ale jeśli warto wydać więcej za jakość to też nie będzie problem, najwyżej trochę dłużej będę odkładał na mechanika, na którego też się napaliłem po czytaniu recenzji^^.
#5
Zowie g-tf rough, logitech g240, ss qck+, nawet taniutki natec m11 daje radę ;) Wybierz w zależności od szybkości/kontroli jakiej oczekujesz wdł. naszego zestawienia http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...podkladek/
#6
W takim razie wybiorę, którąś z tych, bardzo dziękuję za pomoc^^.

Temat będzie do zamknięcia, tylko jeszcze zadam dwa pytania, bo nie chcę już zakładać nowego tematu w dziale z klawiaturami.
Jakich używasz przełączników do rtsów? (Zakladam, że używasz klawiatury mechanicznej, mam nadzieję, że się nie mylę:)). Osobiście zastanawiam się między blackami, a brownami. Browny będę miał okazję przetestować u znajomego, gorzej z blackami.

Jeśli jesteście częstymi bywalcami na massdropie, może orientujecie się, czy da radę tam znaleźć mechanika za ~300zł?
#7
na massdropie za 300zł raczej nie dostaniesz żadnej bo przeważnie są w cenie 90-100$ czyli z przesyłką i VATem będzie z 450zł ;)

Ja akurat gram na mx black, ale to może wynikać z tego, że najlepiej mi się na niej tapuje i nie przepadam za zbyt miękkimi redami, a haczenia w brownach trochę mi przeszkadza. Wybór odpowiednich przycisków jest bardzo indywidualny i trzeba raczej pod swoje preferencje je dobierać. Jak zobaczysz browny to będziesz wiedział czy to haczenie Cię nie denerwuje czy też wolisz liniowe. Ewentualnie zamów sobie cm storm cherry mx tester z massdropa i sam sobie zobaczysz wszystkie przyciski:)


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.