• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawiatura do wszystkiego +/- 300zł
#1
  • twój budżet: więcej niż 200zł, ale mniej niż 400zł. 
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)? Mechaniczna.
    • jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników – jeżeli nie wiesz, to napisz nam:
    1. czy masz masywne dłonie czy nie?: nie za duże, nie za małe, nie za chude, ani nie za grube - przeciętne męskie łapska.
    2. czy dużo piszesz na klawiaturze?: niedużo, ale jestem nastolatkiem, zdarza mi się więc, poza czatowaniem na fejsie i biadoleniem głupot na forach, pisać wypracowania do szkoły lub po prostu pobawić w forumowe sesje RPG, co jednak wymaga pewnej ilości stukania w klawisze.
    3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry?: w 75% :)
  • czy chcesz podświetlenie? Miły dodatek, ale zawsze obchodziłem się bez tego - jest mi to więc zbędne, acz przydałoby się.
  • czy chcesz makra? Miły dodatek, ale od zawsze obchodziłem się bez tego - jest mi to więc zbędne, choć może się przydać.
  • czy chcesz dodatkowe klawisze? Nie wiem, o co konkretnie chodzi i do czego by mi się to miało przydać - jest mi to więc zbędne.
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek?: Od dawna radzę sobie bez tego, ale klawiaturę mam położoną nieco poniżej poziomu biurka (i myszki) na wysuwanej półeczce, przez co mój nadgarstek bywa momentami nienaturalnie wygięty, co z kolei prowadzi do dyskomfortu po dłuższym okresie użytkowania. Mogę się obejść bez, jeżeli miałbym wybierać między podświetleniem a podpórką, wybrałbym podświetlenie - zawsze mogę sobie jakąś fajną poduszeczkę pod nadgarstek uszyć. 
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins): może być, jeżeli ma mocno zaniżyć cenę, ale lubię numpad -reszta dodatkowych klawiszy mnie nie interesuje.
  • twoje uwagi (wygląd, firma): Póki co z mojego researchu wynika, ze najbardziej odpowiadałby mi Qpad MK-50, ale może są lepsze propozycje?
Odpowiedz
#2
MK-50 do pisania jest średni - MX REDy (przelaczniki najlżejsze) przy pisaniu mozna wcisnąć wiele niepotrzebnych liter
Odpowiedz
#3
Wiesz, ja bym na Twoim miejscu zdecydowanie wybrał E-Blue Mazer k727 na Kailh brown - http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...azer-k727/. jest to tenkeyless, ale dzięki temu kosztuje 319 zł. Co bardzo ważne, jest dosyć niska i płaska, a z tego co piszesz, przy wygiętym tak nadgarstku powinieneś stosować właśnie możliwie najbardziej płaską klawiaturę, aby nie pogłębiać wygięcia nadgarstka. Jak kiedyś będziesz potrzebował ją nachylić, to podkładasz coś pod jej tył i sam regulujesz wysokość w ten sposób (nie ma nóżek).

W twoim przypadku nie brałbym klawiatury na MX Red, jest jak pisze Czyszczu.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.