• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podkładka pod G502 FPS
#1
Cześć, zamierzam do końca miesiąca kupić mysz G502 i pomyślałem, że przydałaby się również nowa podkładka, ponieważ moja obecna jest już trochę wysłużona (ma dziwne nierówności w niektórych miejscach, momentami nawet jakieś "bąbelki" jakbym na nią kwas wylał...)

Przymierzam się do G240, wydaje się być fajną podkładką. Podkładka ma być główne do FPS. Jestem graczem mid/low sense, a dokładniej to zmierzam ku low sense. Zależy mi na tym żeby jako tako się nie brudziła. 

Dodatkowo w x-kom jest z tego co widzę rabat - podkładka G240 jest dodawana gratis do myszki G502, którą zamierzam właśnie zakupić. Wtedy mam do wyboru mysz za 299zł z podkładką (pierwotnie 89zł) za free, lub mysz za 299zł -50zł z kodu rabatowego (wtedy nie dostanę podkładki) i kupić inną.

  • jaką obecnie używasz myszkę (optyk ,laser, jaki sensor, jakie ślizgacze): Obecnie Tracer Pert 503, ale podkładka ma być dla Logitech G502 Proteus Spectrum.
  • jaką masz  podkładkę (oraz czy chcesz szybszą/wolniejszą od obecnej)?: Roccat Sense Meteor Blue 2mm, nie wiem czy chcę szybszą czy wolniejszą, nie mam pojęcia jakie są różnice. Wydaje mi się że mimo wszystko da się to jakoś zniwelować ustawieniami DPI/sens. w grze, a i tak będzie się trzeba przyzwyczajać do nowej myszki i podkładki. Nie chcę by myszka się "zacinała" na podkładce, ale nie chcę również by po niej latała jak pijany na lodzie.
  • chcesz plastikową, aluminiową, szklaną, materiałową czy hybrydową (materiałowa z uczuciem gry na plastikowej): Nie wiem. Obecna mi nie przeszkadzała, ale nie sprawdzałem też innych. 
  • jaki rozmiar by Cię interesował: Obecna ma 280x400mm i myślę że to wystarcza. Póki co i tak nie wykorzystuję jej na max.
  • czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy (przy intensywnym użytkowaniu) ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?: Chyba wolałbym żeby podkładka trochę pożyła.
  • wolisz szybką/średnio szybką/średnią/raczej wolniejszą/wolną/bardzo wolną(zawodowa pod rtsy)(wybierz którąś opcję)*: Tak jak pisałem wyżej - nie wiem. Jeśli da się to niwelować ustawieniami czułości myszy/gry to wolałbym taką optymalną ;p
  • czy podkładka musi być kupiona w Polsce?: Tak
  • maksymalna cena za podkładkę?: 100zł 
  • uwagi (wygląd, ulubiona firma, grubość, itp.): Chyba najlepiej czarną, ewentualnie z niebieskim.
  • jeżeli nie masz zielonego pojęcia o podkładkach i powyższe punkty nic Ci nie mówią, to wpisz tu, wtedy dobierzemy coś bazując na naszym doświadczeniu:
Odpowiedz
#2
Jestem ciekaw opinii na temat tej G240 (gratisowej do myszy), oraz może innych propozycji według powyższego szablonu. Chciałbym dobrze dobrać podkładkę pod mysz jak i do dłuższego i komfortowego użytku.

SteelSeries QCK wygląda również bardzo fajnie, lecz wymiarami się prawie nie różni, za to QCK+ to już 400x450mm w cenie 80zł.

Znalazłem też fajną Roccat Taito 320x400 https://www.x-kom.pl/p/184893-podkladka-...sepad.html. Z tabelki wydaje się fajna, nie wiem tylko czy to ta zwykła co w tabelce czy ta wersja 2017.
Ewentualnie jeszcze Roccat Taito Crontrol https://www.x-kom.pl/p/246444-podkladka-...ntrol.html
Tesoro Aegis x4 https://www.morele.net/podkladka-tesoro-...08-823454/

Kieruję się oczywiście tą tabelką: http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...podkladek/

Czy one w ogóle się czymś różnią? :P Czy wybierając między tymi patrzeć na rozmiar i cenę?
Odpowiedz
#3
G240 jest spoko. Wraz z myszkami Logitecha współpracuje bardzo przyzwoicie. Nie zacina się :D :D
Sama G240 jak nie przeszkadza Ci rozmiar jest bardzo ciekawa, średnio szybka (wolniejsza od twojej obecnej). Ma równy ślizg, z równym, dobrze wyczuwalnym oporem. Do wchodzenia na low sens jest dobra, sam tak miałem ;)
W skrócie ma przyjemny ślizg, nie brudzi się, ogólnie jest jakościowo bardzo dobra. Tylko pamiętaj, że ma 1mm (cieniutka), nie każdemu to pasuje, na początku może być "płasko" :D
PS - stawiam ją wyżej niż QCK, dla mnie (z powodu przyzwyczajenia) porównywalna z Taito (zwykła, 2017 nie miałem), Aegis jest zdecydowanie wolniejszy (nie miałem).
Możesz śmiało brać
Odpowiedz
#4
(03-23-2017, 03:46 PM)Czyszczu napisał(a): G240 jest spoko. Wraz z myszkami Logitecha współpracuje bardzo przyzwoicie. Nie zacina się :D :D
Sama G240 jak nie przeszkadza Ci rozmiar jest bardzo ciekawa, średnio szybka (wolniejsza od twojej obecnej). Ma równy ślizg, z równym, dobrze wyczuwalnym oporem. Do wchodzenia na low sens jest dobra, sam tak miałem ;)
W skrócie ma przyjemny ślizg, nie brudzi się, ogólnie jest jakościowo bardzo dobra. Tylko pamiętaj, że ma 1mm (cieniutka), nie każdemu to pasuje, na początku może być "płasko" :D
PS - stawiam ją wyżej niż QCK, dla mnie (z powodu przyzwyczajenia) porównywalna z Taito (zwykła, 2017 nie miałem), Aegis jest zdecydowanie wolniejszy (nie miałem).
Możesz śmiało brać

A te Taito Mid-Size 3mm czy Taito Control dobre są? Taka 320x400 to już dla mnie bardziej, szczególnie jak chcę grać bardziej na low, to nie ma co zmniejszać sobie podkładki. I czym w ogóle różnią się od siebie Taito od Taito Control? Bo dla tego samego rozmiaru jest 10zł różnicy. Taito Control ma 0.5mm więcej.
Odpowiedz
#5
Porównać Taito i Taito Control mozesz bezpośrednio czytając recenzje tutaj :v powiem ci tylko, że są to zupełnie różne podkładki no i, że wielu ludzi w cs'ie ma trudnosci kontrolowaniem myszy na "Control". Może jesteś wybrańcem, kto wie :V
A czy dobre są? Roccat to Roccat - dobre :D

=Edit=
Rozroznic starą taito mozna patrząc na zdjęcia. Wersja 2017 ma niebieski spód. Poza tym niektóre sklepy dają w nazwie "Shiny" z tego co zauwazylem :)
Mysz: Rival 100
Podkładka: Zowie G-SR
Słuchawki: Superlux HD668B
Klawiatura: Tesoro Durandal g1n
Monitor: LG 24GM77-B + M1994D-PZ
Odpowiedz
#6
(03-23-2017, 03:57 PM)Moon napisał(a): Porównać Taito i Taito Control mozesz bezpośrednio czytając recenzje tutaj :v powiem ci tylko, że są to zupełnie różne podkładki no i, że wielu ludzi w cs'ie ma trudnosci kontrolowaniem myszy na "Control". Może jesteś wybrańcem, kto wie :V
A czy dobre są? Roccat to Roccat - dobre :D

Czemu trudności? Z tego co z tabelki wyczytałem to "kontrola" na właśnie wysokim poziomie i porównywalnym do G240 czy zwykłej Taito.
Odpowiedz
#7
O to mnie nie pytaj - stawiam, ze czesc ludzi na takiej powierzchni nie potrafi i tyle. Ja podobnych problemów nie miałem :)
Mysz: Rival 100
Podkładka: Zowie G-SR
Słuchawki: Superlux HD668B
Klawiatura: Tesoro Durandal g1n
Monitor: LG 24GM77-B + M1994D-PZ
Odpowiedz
#8
(03-23-2017, 04:03 PM)Moon napisał(a): O to mnie nie pytaj - stawiam, ze czesc ludzi na takiej powierzchni nie potrafi i tyle. Ja podobnych problemów nie miałem :)

A jak z tą Twoją Zowie G-SR? Bo też mnie zaciekawiła, ale tam coś w tabelce jest dopisek, że po 3msc spadła szybkość ze średniej na wolną, a wzrosła kontrola..
Odpowiedz
#9
U mnie mija już 4 miesiąc użytkowania i powiem ci szczerze, że przez powolne spadanie szybkości, zmiany tej kompletnie nie czuć(dopiero po  wzięciu mojej starej podkładki mogę ocenić jak zmieniło się czucie). Zacznę od wad - powierzchnia po prostu uwielbia brud. Wydaje mi się, że porównywalnie do QCK, ale i domycie jej jest trudne. Dodatkowo szew na bokach już po miesiącu zaczął się mechacić w miejsu gdzie trzymam przedramię. Jednak to tyle bo feeling powierzchni można tylko zachwalać pod niebiosa. Mimo lekkiego zaburzenia estetyki stanowiska(raz zaniedbana może nie dać się w pełni doczyścić, chociaz białawy odcień w brudnym miejsu jest widoczny jest jedynie od boku w świetle) nie wymieniłbym jej na nic innego :)
Mysz: Rival 100
Podkładka: Zowie G-SR
Słuchawki: Superlux HD668B
Klawiatura: Tesoro Durandal g1n
Monitor: LG 24GM77-B + M1994D-PZ
Odpowiedz
#10
(03-23-2017, 04:29 PM)Moon napisał(a): U mnie mija już 4 miesiąc użytkowania i powiem ci szczerze, że przez powolne spadanie szybkości, zmiany tej kompletnie nie czuć(dopiero po  wzięciu mojej starej podkładki mogę ocenić jak zmieniło się czucie). Zacznę od wad - powierzchnia po prostu uwielbia brud. Wydaje mi się, że porównywalnie do QCK, ale i domycie jej jest trudne. Dodatkowo szew na bokach już po miesiącu zaczął się mechacić w miejsu gdzie trzymam przedramię. Jednak to tyle bo feeling powierzchni można tylko zachwalać pod niebiosa. Mimo lekkiego zaburzenia estetyki stanowiska(raz zaniedbana może nie dać się w pełni doczyścić, chociaz białawy odcień w brudnym miejsu jest widoczny jest jedynie od boku w świetle) nie wymieniłbym jej na nic innego :)


Wolałbym żeby podkładka jakoś szczególnie się nie brudziła ;/ Fakt, że póki mam dziewczynę to taki białawy odcień jak u Ciebie na podkładce raczej mi nie groźny, ale zwykłe jakieś kurze czy okruszki wolałbym żeby łatwo się zrzucało.

Tak w sumie to ja nawet nie wiem czy moja obecna podkładka należy do raczej średnich czy wolnych, może wtedy byłoby łatwiej wybrać.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.