• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawiatura do programowania
#11
raczej nie, chociaż na np. redach słychać różnicę, ale nie jest to poziom membrany
pozostaje ci cougar, albo kup mechanika (dużo lepszy wybór), no ale jak tak bardzo przejmujesz się uszami osób to dla ich dobra weź membrane :D
Mogłbyś wziąć Ozone Strike Battle
Odpowiedz
#12
No to mam niezły dylemat teraz. Linearów nie chcę, bo w porównaniu z tym ile piszę to nie gram prawie w ogóle. Więc zostaje brown. Ozone zapowiada się bardzo spoko. Doradzicie jeszcze jakąś mechaniczną, powiedzmy, do 400 zł?
Odpowiedz
#13
Do pisania najlepsze Blue, nawet Kailh - za 206 zł masz mazer K727 bodajże (morele)
Ale to będzie dla nich katorga
Tak, to myślę, że Ozona możesz wziąć, lub poczekaj aż przecenią Mazera na Brown.
CMStorm są dobre, ale jak dla mnie za drogie.
Odpowiedz
#14
Ten Mazer K727 za 200 zł na morelach to super opcja, lepszej oferty za taką cenę nie znajdziesz. Na niebieskich przełącznikach będzie Ci się pisać i programować wybornie.
Odpowiedz
#15
Cena jest świetna, ale do blue to musiałbym załatwić sobie jeszcze dźwiękoszczelny pokój ;)

Zamówiłem Ozone Strike Battle na brownach, najwyżej oddam jeśli mi nie będzie odpowiadać. A jeśli będzie, to pewnie założę o-ringi i będę miał nadzieję, że poziom hałasu będzie akceptowalny.

Widzę na AliExpressie paczki 120 szt. o-ringów poniżej dwóch dolarów, wiecie może jak jest z jakością? Już tyle wyłożyłem na klawiaturę, że włączyła mi się cebula i nie chcę wydawać 40 zł na Allegro jeśli to możliwe ;)
Odpowiedz
#16
eee wystarczą takie pierścienie z hydraulicznego ;.D
bodajże 1,5/5mm, mogę się mylić
Odpowiedz
#17
Ciężko powiedzieć co przyjdzie z aliexpress, jednak z doświadczenia widzę, że większość o-ringów tłumi identycznie. Jak w hydraulicznym nie znajdziesz, to kup z ali.
Odpowiedz
#18
Ozone Strike Battle dojechała we wtorek.  Pierwsze wrażenie: jakość wykonania mega. Plastik klawiszy zupełnie inny niż ten, z którym miałem do czynienia do tej pory. Daje wrażenie produktu premium.  Podświetlenie idealnie równomierne w przeciwieństwie do Mecano., osobna dioda dla każdego klawisza robi swoje. To tak z wrażeń wizualnych.

Wrażenia ze switchy: pierwsze, co mi się rzuca w oczy (w palce?), to jak lekko chodzą w porównaniu z membranami, których do tej pory używałem. Myślałem, że guzek będzie wyraźniejszy. Od wtorku pisałem na tej klawie i miałem wrażenie trochę "meh" jeśli chodzi o feeling, spodziewałem się czegoś bliższego blue. Ale teraz zostawiłem klawiaturę i wyjechałem z laptopem i dopiero czuję różnicę... laptop ma dość dobrą klawiaturę, ale to niebo a ziemia. Przez chwilę popisałem też na Logitechu, który był kupiony już lata temu (na pewno ponad 10) i przeżył niejedną inną klawiaturę, na którą próbowałem go wymienić. Ta gąbczastość, nieprzyjemne odbijanie... dopiero teraz to czuję.

W kwestii głośności: mam wrażenie, że browny są cichsze od Mecano. Staram się nie dobijać do samego dołu (przyzwyczajenie do krótkiego skoku, hehe) i jest to całkiem akceptowalne jak dla mnie. Czekam jeszcze na o-ringi z Ali.

Jeszcze co do szybkości: WPM mam na podobnym poziomie, jak na membranie, ale z mniejszym rozrzutem i robię mniej błędów.

Dzięki za wszystkie rady. Przydały się :)
Odpowiedz
#19
no i prawidłowo, mecano fakt głośniejsze.
Ludzie jak nie mają porównania to ciężko załapać różnicę
pisanie jest bardziej satysfakcjonujące, nieprawdaż? :D
Niech ci służy :)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.