• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawiatura do programowania
#1
Szukam nowej klawiatury. Będę jej używał przede wszystkim do programowania (czyli pisanie + wszelkie możliwe skróty ;) ), czasem do gier.

  • budżet - max 200 zł
  • membranowa
  • przewodowa
  • z podświetleniem
  • bez numpada, z pełnym blokiem nawigacyjnym
  • lubię Enter ANSI, ale z innym też przeżyję
  • nie lubię gamingowej stylizacji, funkcjonalność przede wszystkim
  • bez znaczenia: makra, klawisze multimedialne, podpórka pod nadgarstek
Jest w ogóle coś takiego? Trochę już szukam i nie widziałem nic sensownego. Próbowałem Tracer Mecano, ale do pisania się nie nadaje - czasem nie rejestruje klawiszy, czasem rejestruje podwójnie. Poza tym jest trochę za głośna i denerwowało mnie, że nie pamięta jasności podświetlenia.
Odpowiedz
#2
To miałeś pechowy model
Spróbuj może Sharkoon K20. wygląda dobrze jak na membrane
Lubisz niski profil?
Odpowiedz
#3
Jestem przyzwyczajony do niskiego, ale wysoki też byłby OK.

Sharkoon K20 widzę, że ma numpad, więc nie wchodzi w grę - chcę zwolnić trochę miejsca z prawej na myszę.
Odpowiedz
#4
wielu programistów używa tego typu klawki : https://mechanicalkeyboards.com/shop/ind..._list&c=28 tyle, że są głośniejsze od mecano i dużo dużo droższe ;P na massdropie można taką wyrwać za 80-90$ czasami.

do 200 zł bez numpada nie ma nic ciekawego szczerze powiedziawszy
Odpowiedz
#5
Wykluczyłem mechaniczne właśnie ze względu na głośność ;) Pracuję z innymi ludźmi w pokoju i nie ma takiej opcji, żebym klepał jak na maszynie do pisania. A jak ma jeszcze spełniać moje kaprysy, to cena szybuje w górę...

To w takim razie ile bym musiał dołożyć, żeby kupić coś sensownego (membranowego) pod te wymagania? Gdybym zrezygnował z podświetlenia, czy to coś zmieni?
Odpowiedz
#6
nie pamiętam membrany bez numpada, w miarę mała, z numpadem jest cougar 200k, dobra klawa
a tak to tylko mechaniki, chyba, że się myle ;D
Odpowiedz
#7
Czytam o tym Cougarze i układ klawiszy + kombinacje z Fn są, zdaje się, identyczne jak w Mecano. Tylko kolorów podświetlenia jest więcej. Czyżby ta sama elektronika? Pewnie też nie będzie pamiętać poziomów jasności. Trochę szkoda braku przycisku Menu. Zmierzyłem moją klawiaturę zastępczą i ma 45 cm szerokości - tyle samo co 200K, czyli nie jest taki mały. Druga klawa, którą mam pod ręką (za 12 zł z Carrefoura) ma jeszcze centymetr mniej. To tak w ramach narzekania, ale jeśli nic lepszego się nie znajdzie to pewnie na nią się zdecyduję. Dzięki!

A jak by było z głośnością czegoś na Cherry MX Brown + o-ringi? Porównując z tym, to chyba jest to dla mnie akceptowalne. Jak o-ring zmienia czucie klawisza? Gdyby to miało jakiś sens, to już bym odżałował i podniósł budżet.
Odpowiedz
#8
Browny nie są najgłośniejszymi mechanikami, ale jako że mechanikami są to nie są najcichsze.
Oring robi takie coś, że jak dobijesz przyciskiem do dna to masz takie gumowe uczucie + zmniejsza skok (ale nie jest to takie jak na membranie)
Jakbyś się nauczył pisać dotykowo to wogóle nie byloby slychać przycisków, ale to trudna sztuka :)
Ogółem taki Cougar lub K20 będzie duża cichsza.
Jednak mechanik to mechanik, ja mając podróby Cherry MX Blue (najgorsze - Outemu) i tak wrażenie jest dużo lepsze niż w Mecano (tylko pisanie) ale powiem Ci, że na Mecano grało się dużo lepiej.
Ogółem Mecano - membrana do gier.
Tak jak redy (jak widzisz u mnie duzo literówek to sie nie dziw - pisze na redach) Ogółem mam zamiar zmienić na Brown, lub kupię kompaktówkę na Blue. Na nich pisanie jest bardziej satysfakcjonujące, aczkolwiek po przyzywczajeniu redy i tak lepsze od membrany ;p
PS. jak kupisz mechanika (oby nie na Blue) to ludzie raczej będą chcieli poklikać a nie będą narzekali ;D Też jest tak, że jak się człowiek skupi to nie zwraca uwagi (a redy i browny nie są jakimiś demonami głośności)
Uff, moja długa odpowiedź mam nadzieje że mniej więcej wytłumaczyłem Ci co i jak ;)
Odpowiedz
#9
Ok, to już sobie trochę wyobrażam jak o-ring działa. To jeszcze zadam to pytanie inaczej: czy jak założę o-ringi na browny, to ludzie będą mogli spać w tym samym pokoju? :D
Odpowiedz
#10
nie będą mogli :D
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.