Noontec ZORO HD

Spis treści
1. Specyfikacja
2. Jakość wykonania
3. Komfort
4. Wrażenia w grach
5. Muzyka, filmy
6. Podsumowanie


1. Specyfikacja

zorohd-1

Specyfikacja techniczna słuchawek

 • przewodowe
 • konstrukcja zamknięta, nauszna.
 • przetwornik dynamiczny o średnicy 40mm
 • pasmo przenoszenia: 13 - 26000 Hz
 • czułość: 108 dB 1kHz 1mW
 • impedancja: 32 Ω
 • waga ok.150g
 • kabel - 1,2m, wtyk: jack 3.5 mm
 • słuchawki występują w 4 kolorach: czerwonym, niebieskim, białym i czarnym
 • w pudełku znajduje się:
  - kabel
  - pokrowiec
  - słuchawki
 • cena ok. 300 zł


2. Jakość wykonania

Pierwszy raz mieliśmy do czynienia z produktem firmy Noontec, więc de facto nie wiedzieliśmy czego możemy się po słuchawkach spodziewać. Staraliśmy się używać ich w różnych środowiskach i dosyć często między sobą przekazywać. Były niezliczone ilości razy ściągane, zakładane, składane, odginane, odkładane i przetrwały to bez najmniejszej szkody. Śmiało możemy stwierdzić, że normalne, codzienne użytkowanie ich nie uszkodzi. Słuchawki pokryto fortepianowym lakierem, nadającym im połysk i mocny, "żywy" kolor.  Owy lakier ma jednak pewien minus w postaci pozostających na nim odcisków palców.
zorohd-2
Średnio elastyczny pałąk jest zrobiony w większości z dobrej jakości plastiku, sprawia wrażenie wytrzymałego. Posiada stalowe wzmocnienie regulacji długości - działa ono dosyć ciężko, lecz gwarantuje to, że słuchawki same się nie skrócą.
Mniej więcej w połowie wewnętrznej strony pałąka znajduje się stalowe mocowanie mechanizmu umożliwiającego składanie słuchawek - działa on bez zarzutów i jest na prawdę solidny, nie ma możliwości, aby przypadkiem słuchawki same się złożyły. Owy mechanizm jest przydatny w sytuacjach, w których musimy przetransportować słuchawki np. w plecaku. Po złożeniu zajmują bardzo mało miejsca i są mniej podatne na przypadkowe złamanie.

kliknij, aby powiększyć
kliknij, aby powiększyć
kliknij, aby powiększyć
kliknij, aby powiększyć

Muszle są przymocowane do pałąka za sprawą specyficznego mocowania, umożliwiającego im ruch, dosyć ograniczony, ale w dowolną stronę. Owo mocowanie składa się z dwóch elementów - metalowo-plastikowej płytki, która porusza się w pionie (znajduje się na niej logo producenta) oraz kulkowego łożyska od wewnętrznej strony, dzięki któremu słuchawka dostosowuje się do kształtu głowy. Cała konstrukcja jest bardzo skutecznym i solidnym rozwiązaniem.

kliknij, aby powiększyć
kliknij, aby powiększyć

Kabel ma długość 1,2m, waży ok. 10g. Jest gumowy i płaski, do tego bardzo elastyczny. Największym jego plusem jest to, że nie skręca się. Z dwóch stron zakończony jest pozłacanym jackiem 3.5. Na przewodzie znajduje się mikrofon, dzięki któremu możemy prowadzić rozmowy telefoniczne - za pomocą przycisku odbieramy i rozłączamy połączenie.
zorohd-16

Pod pałąkiem znajduje się elastyczny, plastikowy stelaż (pełni on również funkcję wzmacniającą), do którego przymocowano poduszeczkę. Jest ona perfekcyjnie obleczona bardzo przyjemną w dotyku, dobrej jakości skórą ekologiczną. Prawdopodobnie tym samym materiałem pokryto poduszki nauszników. Widać, ze elementy materiałowe wykonano z ogromną precyzją.
zorohd-6x
zorohd-15

3. Komfort

 • Nacisk na uszy nie jest duży, co wiąże się też ze stosunkowo małą izolacją od otoczenia (w porównaniu do standardowych, zamkniętych słuchawkach wokół-usznych).
 • Dźwięki wydobywają się trochę na zewnątrz, lecz nie jest to poziom, w którym osoba oddalona o kilka metrów od nas, dokładnie usłyszy co słuchamy. Ot, taki cichy dźwięk.
 • Dopiero po ok. 4-5h non-stop grania, nasze uszy zaczynały domagać się przerwy ;). Wystarczyło ściągnąć słuchawki na 10 minut i można było ponownie zasiąść do grania.
 • Regulacja długości pozwala na wydłużenie pałąka o 2,5 cm (maksymalna długość pałąka to ok. 51cm). Jeżeli nie mamy bujnej fryzury i dużej głowy to ta długość powinna w zupełności wystarczyć.
 • Słuchawki są bardzo lekkie (150g), do tego bardzo "zgrabne" - grubość pałąka to jedyne 2,7cm, a muszle są trochę większe od uszu. Wzornictwo ma dużo wspólnego z popularnymi słuchawkami Beats by Dr. Dre dzięki temu zyskują, można powiedzieć, miejską stylistykę.
 • Mechanizm nauszników świetnie dopasowuje je (świetnie przylegają) do kształtu naszych uszu. Poduszeczki na muszlach są bardzo miękki i mięciutko spoczywają na małżowinach.
 • Kabel zupełnie się nie skręca, ale do korzystania w domu może być dla wielu za krótki. Proponujemy dokupić przedłużacz lub wymienić go na inny, dłuższy.

zorohd-11

zorohd-17x

 

4. Wrażenia w grach

Testowaliśmy słuchawki na:
Realtek ALC887, ALC898, SB X-Fi Xtreme Audio, Xonar U3, Essence STX, SB Z, SB ZxR.
Musimy przyznać, że słuchawki zagrały z każdego źródła dobrze. Jako, że w naszej recenzji zawsze nastawiamy się na zastosowanie w grach, to szczegółowe testy przeprowadzamy na kartach Creativa czyli SB Z i ZxR (efekt pozycjonowania w grach jest po prostu lepszy (bardziej precyzyjny) niż u konkurencji). SB Z w zupełności wystarcza do Noonteców. Słuchawki dobrze reagują na zmiany w EQ, dzięki temu można je łatwo dostosować do odpowiedniej gry.

Aby w możliwie najlepszy sposób zobrazować wam jak słuchawki sprawdzają się w grach; posłużymy się mapką de-dusta z gry CS:GO, opiszemy wrażenia w Bf4 oraz AC:BF.

cs-goBF-4ac-bf 

1. Counter-Strike: Global Offensive

Wydaje nam się, że poniższy przykład jasno wyjaśni, czego możemy się spodziewać w grze (wiemy, mapka nie jest mapką z cs:go, ale przekaz jest ten sam 😉 )
CS ZASIEG DZWIEKU noontec

 • pozycjonowanie
  W obrębie okręgu określenie pozycji wroga jest bardzo proste i klarowne. Jedynie na skosach, w trochę dalszej odległości, pozostaje nie pewność w dokładnym określeniu położenia przeciwnika - im dalej, tym kierunek dźwięku określimy tylko jako prawo, lewo, tył, przód.
 • przestrzenność
  Seledynowy okrąg (dla facetów: morski lub zielonkawo-niebieski) obrazuje zasięg w jakim jesteśmy w stanie dobrze usłyszeć kroki przeciwnika. Zasięg nie jest imponujący, ale biorąc pod uwagę, że jest to konstrukcja zamknięta, a główne zastosowanie słuchawek to muzyka, uważamy, że przestrzeń jest dobra.
 • separacja dźwięków
  Tu słuchawki radzą sobie bardzo dobrze. Dźwięki są wyraźnie odseparowane od siebie. Jeżeli naraz wokół nas znajduje się 3 przeciwników to bez problemu usłyszymy odgłosy dochodzący z 3 stron. Nawet jak dźwięk dobiega z jednej strony to da się wyłapać, że może tam być kilku przeciwników.
 • brzmienie
  Dźwięk jest wyraźny, mocny i ubarwiony. Nie da się ukryć, że bez obniżenia basu w EQ to on będzie grał tu główną rolę. Na szczęście słuchawki są podatne na zmiany i spokojnie można obniżyć niskie tony. Wszystkie wybuchy, strzały charakteryzują się sporą dynamiką. Brakuje trochę lekkości. Całościowo jest przyjemnie dla ucha, ale na pewno nie jest to dźwięk jaki hardcorowi gracze CSa chcieliby usłyszeć.

2. Battlefield 4

Na słuchawkach w BF4 gra się bardzo dobrze, przestrzeń nie jest duża, ale wszystkie dźwięki są bardzo przyjemne dla ucha. Gdzie trzeba to przestrzeń diametralnie się zawęża (w pojeździe, budynku) i rozszerza. Z określeniem kierunku strzałów, wybuchów nie będziemy mieli żadnego problemu. Jeżeli wokół nas panuje stosunkowo cisza, to również usłyszymy wszelkie kroki przeciwników. Dźwięki płynnie przechodzą z jednego kanału na drugi, gwarantując, że zawsze będziemy świadomi tego co dzieje się wkoło.  Dźwięk jest niezwykle barwny, co sprawia, że doskonale możemy wczuć się w klimat i zatopić na wiele godzin rozgrywki. Nigdy nie zdarzyło się, aby w jakimś momencie dźwięk był nieprzyjemny.

3. Assassins Creed 4

Również w AC4, grało nam się bardzo przyjemnie. Wszystkie odgłosy walki, wody, miasta brzmią bardzo żywo i barwnie. Po długich godzinach rozgrywki czuliśmy, że dźwięk nas nie zmęczył i z przyjemnością wracało się na Karaiby, choćby po to, aby dalej delektować się otaczającym nas dźwiękiem.

zorohd-13

5. Muzyka, filmy

Filmy:
Powiemy krótko, filmy ogląda się rewelacyjnie. Ze słuchawek czuje się sporą moc. Dźwięki są barwne i dynamiczne. Mając dobrej jakości film, gwarantujemy, że ogląda się go lepiej niż w kinie (o ile mamy do tego dobry, duży ekran ;p).

Muzyka:
Noontec Zoro HD zadowolą wszystkich zwolenników dobrego, mocnego basu - który jest miękki, trochę "rozlazły", ale przy tym dynamiczny, równocześnie nie zalewa innych tonów. Na pewno nie są to słuchawki naturalnie brzmiące - wszystkie dźwięki są podkolorowane i bardzo miękkie. Dostajemy dźwięk potocznie nazywany rozrywkowym, który doskonale sprawdza się we wszystkich typowo dyskotekowych kawałkach. Już od pierwszej chwili odsłuchu, dźwięk porywa nas do tańca i urzeka swoją ciepłą barwą. Wszystkie dźwięki znajdują się bliżej nas. Średnica i góra wydają się skłaniać ku dołowi. Zauważyliśmy również (tak samo w grach), że słuchawki są podatne na zmiany w equalizerze (co nie jest tak zauważalne w wielu innych modelach).

Testowaliśmy również na Samsung Galaxy III, Note, LG GT-540 oraz iPod nano. Ze wszystkiego grały doskonale.
zorohd-7

6. Podsumowanie

Musimy przyznać, że Noontec ZORO HD bardzo pozytywnie nas zaskoczyły. Nie spodziewaliśmy się, że tego typu słuchawki mogą tak dobrze sprawdzić się również w grach. Zakładaliśmy, że bas zaleje resztę pasm, scena będzie bardzo mała, a o separacji można zapomnieć. Tymczasem okazało się, że w CSa gra się przyjemnie i spokojnie można efektywnie rywalizować na serwerach. W BF4, dźwięk nas rozpieszczał, zapewniając ogromną przyjemność z rozgrywki, a w AC4 czuliśmy się jak podczas oglądania filmu w kinie. Bezapelacyjnie musimy jednak przyznać, że słuchawki znajdują swoje główne zastosowanie w nowoczesnej muzyce rozrywkowej. Mając słuchawki na głowie, nawet nie spostrzeżemy się, jak nasze ciało wręcz wyrywa się do tańca. Każdy, kto oczekuje wyrazistego i nie męczącego basu powinien wziąć pod uwagę właśnie ten model. Biorąc pod uwagę cenę słuchawek, trzeba traktować zakup Noonteców jako istną okazję, gdyż pomimo ich dosyć ciemnego brzmienia, otrzymujemy solidne, uniwersalne słuchawki, które mniej wymagającym graczom wystarczą w 100%.
Naszą rekomendacje należy traktować jako zastosowanie słuchawek w grach, gdyż oceniając je pod kątem muzyki, z czystym sumieniem dalibyśmy ocenę maksymalną.
zorohd-4

Ocena
w skali od 1 do 5 (gdzie 5 to najlepiej)
 • jakość - 4.5
 • komfort - 4
 • pozycjonowanie - 4
 • separacja dźwięków - 3.5
 • brzmienie - 4.5
 • przestrzenność - 3
 • tłumienie otoczenia - 3
 • muzyka - 5
 • filmy - 5
_rekomendacjaTG-1

Produkt dostarczyła firma Lauda Audio, przedstawiciel produktów Noontec w Polsce. Dziękujemy.
lauda audio