PureTrak Stealth

Spis treści:
1. Wygląd
2. Rozmiar i cena
3. Jakość wykonania i podatność na zabrudzenia i pot
4. Przyczepność
5. Twardość
6. Szybkość
7. Gładkość ruchów i kontrola
8. Lift-Off Distance (LOD) i zachowanie sensorów (jittering)
9. Podsumowanie

1. Wygląd

Jednolita, czarna podkładka z białym logo w prawym dolnym rogu. Powierzchnia należy do tych przypominających jedwab. PureTrak Stealth posiada identyczną powierzchnia jak słynna PureTrak Talent (jedyna różnica to wielkość i kolor podkładki)

2. Rozmiar i cena

  • rozmiar: szerokość: 38.1 cm x wysokość: 25.4 cm x grubość: 4mm
  • cena: 19.99$ + przesyłka (ok. 25$)

rozmiar

3. Jakość wykonania i podatność powierzchni na zabrudzenia i pot

  • Na pewno brakuje, coraz częściej stosowanych w innych podkładkach, obszywanych boków. Krawędzie od nowości wyglądają na lekko używane, lecz co najważniejsze, po około miesiącu używania krawędzie pozostały w niezmienionym stanie (myślę, że dobrze to wróży na przyszłość).
  • Jak chodzi o osiadanie brudu, to muszę przyznać, że podkładka wygląda jak nowa, nie widać nawet, jakichkolwiek śladów osiadania i przyciągania kurzu (została zostawiona na 2 dni w miejscu, w którym nikt jej nie używał obok podkładki ss qck – po tym okresie, można by powiedzieć, ze qck przyciągnął cały kurz z otoczenia ;), stealth pozostał jak nowy).  Jak zapewnia producent podkładkę można wyprać i będzie ona w identycznym stanie jak na początku, na razie nie mamy takiej potrzeby, aby to testować.
  • Kolejnym ważnym czynnikiem jest podatność podkładki na wchłanianie potu. W miejscu, w którym trzymaliśmy trochę spoconą już dłoń (po wielogodzinnej sesji w Cs-a), myszka chodziła tak samo jak po reszcie podkładki.porownanie

4. Przyczepność

Gumowe podłoże bardzo dobrze trzyma podkładkę na naszym biurku i przeciwdziała przed jej niepożądanymi ruchami (podobnie jak w przypadku qck czy goliathusa speed). Jedynie bardzo silny, napierający ruch jest w stanie ją przesunąć.
przyczepność

5. Twardość

Podkładka nie należy do najmiększych, po wciśnięciu w nią palcem, od razu wraca do pierwotnego stanu. Osoby, które mocno dociskają myszkę do podkładki w szczególności dostrzegą w tym zaletę. Dla innych jest to jeden z czynników, które powodują, że myszką łatwiej poruszać z pozycji „0” (z nieruchomej pozycji myszki, lub podczas przechodzenia z bardzo wolnych ruchów do szybkich).

6. Szybkość

Najlepiej, pokazuje to nasze zestawienie. Podkładka jest stosunkowo jedną z szybszych wśród materiałowych (praktycznie identyczne osiągi jak goliathus speed).
szybkosc
*podkładka nie jest sztywna, jak to widać na obrazku (została postawiona na kawałku plastiku)

7. Gładkość ruchów i kontrola

Właśnie w tej kwestii podkładka PureTrak Stealth najbardziej wyróżnia się na tle konkurencji. Szybkość nie odbija się kosztem kontroli. Choćbyśmy robili bardzo szybkie ruchy to ciągle panujemy nad kursorem i podobnie jak w przypadku wolnych podkładek łatwo nam zatrzymać kursor w pożądanym miejscu.
Kolejną kwestią jest gładkość ruchów. Myszka chodzi tak samo przy szybkich, jak i wolnych ruchach, dzięki czemu (w szczególności w grach fps) nie tracimy „feelingu” (wyczucia) podczas celowania. Jest to szczególnie przydatne jak zatrzymujemy myszkę, po czym, ponownie nią poruszamy, praktycznie nie ma wrażenia, ze podkładka „chwyta, przykleja się do myszki”. Ponadto, podkładka jest bardzo przyjemna w dotyku, jej brak szorstkości sprawia, że częścią dłoni, znajdującą się na podkładce, jest przyjemnie poruszać się po powierzchni.

8. Lift-Off Distance(LOD) i zachowanie sensorów (jittering)

LOD:
sensor A9500 (g9x) – był identyczny jak na qck i raivo
sensor A3090 (ec 2 evo) – taki sam jak na qck i raivo
sensor A3050 (xornet) – o 0.5mm więcej niż qck, mniej niż raivo
sensor A3080 (ktec9500+) – o 0.5mm więcej niż qck, mniej niż raivo

Jittering (laser do 1600dpi radzi sobie bardzo dobrze, nie ma obawy, że będziemy mieć jakieś problemy w grach, optyki chodzą rewelacyjnie)
jittering PureTrak

szybkości maksymalne mierzone w programie enotus, wykazywały identyczne wyniki na wszystkich podkładkach.

9. Podsumowanie

main3Wysoka jakość, łatwa w utrzymaniu czystości i spora odporność na wodę, świadczą o tym, że podkładka powinna wytrzymać dość długo. Niepowtarzalna powierzchnia jest największą zaletą PureTrak-a. Gwarantuje ona, niespotykany w innych produktach, balans między szybkością a kontrolą. Gładkość ślizgu, z jaką mamy tu do czynienia, zapewnia wyjątkowo komfortowe prowadzenie myszki, zarówno jak jesteśmy low czy high sensami. Brak uczucia przyklejania się myszki do podkładki, może dodatkowo przyciągnąć osoby grające wcześniej na twardych padach.
Dla kogo?
Osoby posiadające myszki laserowe z A9500 (o ile używają czułości poniżej 2000dpi) oraz wszelkie myszki optyczne, mogą z czystym sumieniem sięgnąć po ten produkt.
Na pewno mogą być tacy, dla których Stealth wyda się trochę za szybka (szczególnie jak przywykli do wolnych podkładek typu qck, taito).
Dla osób preferujących trochę szybsze materiałowe (jak: Qpad CT, Goliathus), a nawet takich, co chcieliby przesiąść się z plastikowych na szmacianki, będzie to zdecydowanie najlepszy wybór.

PureTrak Stealth jest dla wszystkich tych, co poszukują nie małej szybkości, wysokiej kontroli, idealnego ślizgu oraz wyjątkowego feelingu.

rekomendacjaTG3