CM Storm Speed-RX

Spis treści:
1. Specyfikacja
2. Jakość wykonania (powierzchnia, podatność na zabrudzenia i ciecz)
3. Przyczepność
4. Szybkość, kontrola, gładkość ruchów i zachowanie sensorów
5. Podsumowanie

1. Specyfikacja

  • rozmiar:
   L: 450 x 350 x 5 mm
   M: 320 x 270 x 5 mm
   S: 250 x 210 x 5 mm
  • kolor: czarny
  • powierzchnia: materiałowa
  • cena: L - 50zł, M - 30 zł, S - 24 zł

speedrx 4

speedrx 3

2. Jakość wykonania (powierzchnia, podatność na zabrudzenia i ciecz)

 • Powierzchnia podkładki jest bardzo gładka i przyjemna w dotyku. Jest ona niemal identyczna pod każdym względem jak materiałowa strona podkładki Aivia Krypton Mat.
 • Zalecamy wystawić podkładkę na jakiś czas na świeże powietrze w celu pozbycia się nieprzyjemnego zapachu gumy.
 • Po pewnym czasie użytkowania, mogą pojawiać się oznaki odklejania materiału tuż przy samych brzegach podkładki. Trzeba to jednak traktować bardziej jako zmianę estetyczną, gdyż wpływu na zachowanie myszki to nie ma.
 • Przejeżdżając ręką po podkładce wyczuwamy lekkie nierówności, jakby powierzchnia była pofalowana. W szczególności da się to odczuć podczas długich ruchów myszką.
 • Jest ją stosunkowo łatwo utrzymać w czystości, gdyż nie przyciąga za bardzo kurzu i innych drobinek. W razie czego wystarczy przetrzeć ją wilgotną szmatką i bez problemu pozbędziemy się nieczystości.
 • Po wyjęciu z opakowania powierzchnia nie jest prosta. Posiada wybrzuszenia po bokach. W przypadku dużych podkładek zwiniętych w opakowaniu w rulon jest to dosyć częste zjawisko. Jeżeli chcemy ją całkowicie wyprostować to zalecamy pozostawić podkładkę w wilgotnym miejscu oraz przykrytą ją czymś twardym.
  speedrx 6
 • Szacujemy czas żywotności podkładki na ok. 1.5 roku (regularnego użytkowania).
 • Pot z dłoni pozostawiony na podkładce, w małym stopniu wpływa na ślizg. Dosyć szybko wysycha.
  speedrx 1speedrx 5

3. Przyczepność

Podkładka doskonale trzyma się wszystkich powierzchni. Nawet przy gwałtownych, zamaszystych ruchach, nie przesunie się ani o milimetr.

speedrx 9

4. Szybkość, kontrola, gładkość ruchów i zachowanie sensorów

SZYBKOŚĆ

Jest to jedna z szybszych materiałowych podkładek na rynku. Pomimo faktu, że powierzchnia wydaje się być identyczna jak Gigabyte Krypton Mat, to w Speed-RX jest ona odrobinę wolniejsza. Może to być efektem niewielkich "pofalowań" jakie wyczuwamy na powierzchni podczas dłuższych ruchów, które mogą trochę redukować szybkość.

>> Dokładne porównanie szybkości, kontroli i gładkości ruchu z innymi podkładkami <<

KONTROLA i GŁADKOŚĆ RUCHÓW

Powierzchnia cechuje się dużą gładkością, wszystkie ruchy myszką wydają się niezwykle smukłe. W przeciwieństwie do podkładki Gigabyte trochę lepiej jest z wyczuciem powierzchni. Chociaż ciągle pozostaje efekt uczucia sporej lekkości z jaką porusza się nasz "gryzoń", to dzięki większej miękkości podkładki, trochę łatwiej jest zatrzymać myszkę w pożądanym miejscu. Ślizg jest zawsze jednakowy, krótkie ruchy wykonuje się identycznie jak długie. Podczas ruchu z „pozycji 0″ nie czujemy praktycznie żadnego oporu. Podkładka jest średnio twarda, ale bardzo sprężysta. Oznacza to, że jeżeli podczas ruchu, na moment mocniej dociśniemy myszkę do podłoża, po czym rozluźniamy chwyt to mysz będzie ciągle płynnie się poruszać - nie odczujemy żadnego dodatkowego oporu. Twardość natomiast jest na tyle duża, że nawet  jak będziemy używać dosyć cienkich ślizgaczy, to nie będziemy szurać podłożem myszki po podkładce.

Splot jest identyczny w obu podkładkach.
speed-rx x100

ZACHOWANIE SENSORÓW

Tak samo jak w przypadku podkładki Gigabyte krypton Mat, Speed-RX nie współgra z sensorami optycznymi A3050, A3080 i A3090 (używając ich, bardzo łatwo wywołać na podkładce akcelerację negatywną). Sensory laserowe A9500/A9800, Philipsa oraz optyczny sensor Pixart 3310 nie mają żadnych problemów z prawidłowym działaniem.

LOD(lift-off distance) – sensory "łapią" o ok. 1mm wyżej niż normalnie.

Jittering – sensory nie mają problemów z jitterem w niskich i średnich wartościach. Sensory A9800 i P3310 dobrze sobie radzą do 3000dpi, a A9500 do ok. 2000.

kliknij, aby powiększyć
kliknij, aby powiększyć

speedrx 7

5. Podsumowanie

Wrażenia jakie pozostawiła po sobie podkładka Speed-RX są niemal identyczne jak z Gigabyte Krypton Mat. Wszystkie wartości, jak szybkość, kontrola, gładkość oraz zachowanie sensorów są niemal identyczne w obydwu podkładkach. Na korzyść produktu Cooler Mastera trzeba zaliczyć możliwość wyboru rozmiaru, wysoką jakość oraz stosunkowo niską cenę pada.
Jeżeli szukacie szybkiej, typowo materiałowej podkładki oraz posiadacie myszkę z sensorem, który będzie poprawnie działał na powierzchni CM Storm Speed-RXa, to śmiało możecie ją wybrać.

speedrx 10

Produkt dostarczyła firma Cooler Master. Dziękujemy.
cm-storm-logo