A4Tech X7 200/500 MP

Spis treści:
1. Specyfikacja

2. Jakość wykonania (powierzchnia, podatność na zabrudzenia i ciecz)
3. Przyczepność
4. Szybkość
5. Kontrola, gładkość ruchów i zachowanie sensorów
6. Podsumowanie

1. Specyfikacja

 • rozmiar 200MP 250mm x 200mm x 3.5mm
  rozmiar 500MP 425mm x 400mm x 3.5mm
 • cena: 200MP - 8zł // 500MP - 18zł
 • kolor: czarny
 • powierzchnia: materiałowa, lekko szorstka tkaninax7 mainx7 main2

2. Jakość wykonania (powierzchnia, podatność na zabrudzenia i ciecz)

 • powierzchnia podkładki jest wykonana z normalnego, lekko szorstkiego materiału (w dotyku przypomina ss qck, lecz jest od niej trochę bardziej gładka)
 • Brak obszytych boków. Materiał na krawędziach po paru miesiącach może zacząć się strzępić i zaginać.
 • Krawędzie podkładki są dosyć ostre. Przejeżdżając palcem szybkim ruchem po krawędzi, da się przeciąć skórę. Jeżeli trzymamy nadgarstek cały czas na podkładce, to po dłuższym czasie możemy mieć ślady jak po zacięciach. Z czasem krawędzie na szczęście przestają być ostre.
 • Podkładka jest łatwa w utrzymaniu czystości.
  Nie przyciąga za bardzo kurzu i łatwo z niej ściągnąć różne drobinki. W razie czego możemy ją przemyć pod wodą bez utraty jakości ślizgu.
 • Po wyjęciu z opakowania powierzchnia była idealnie prosta (w obydwu wersjach)
 • mogą zdarzyć się na powierzchni pewne niedoskonałości w postaci odstających nitek.
 • Średni czas żywotności podkładki to jakieś 1-2 lata.
 • Pot nie zmienia jakości ślizgu. Ciecz jest bardzo łatwo wysuszyć i nawet po zalaniu podkładki wodą i przetarciu ją suchym ręcznikiem nie było drastycznej różnicy w ślizgu.

  x7 jakosc2x7 jakosc3x7 jakosc0

 • Aby lepiej pokazać podobieństwo obydwóch podkładek użyliśmy specjalnego mikroskopu o powiększeniu x100 razy. Jak widać po włóknach poniższych podkładek, te w X7 są bardziej wygładzone od tych w SS Qck, co przekłada się na większą gładkość powierzchni A4Techa.

  x100 ss vs x7 mp
  kliknij aby powiększyć

3. Przyczepność

Podkładka jest bardzo stabilna i pewnie trzyma się podłoża (zarówno wersja 200 jak i 500 mp).

ct 11

4. Szybkość

Najlepiej, pokazuje to nasze zestawienie. Podkładka oferuje nam średnią szybkość ślizgu. Co istotne, wraz z czasem jej użytkowania jakość ślizgu nie spada zbyt gwałtownie. A4Tech X7 jest dobrym wyborem, jak szukamy czegoś pomiędzy najszybszymi a najwolniejszymi podkładkami - jest bardzo uniwersalna.

x7speed

5.Kontrola, gładkość ruchów i zachowanie sensorów

Powierzchnia podkładki jest lekko szorstka lecz nie na tyle, aby spowalniać nasze ruchy. Został zachowany tu bardzo dobry balans między szybkością a kontrolą. Ślizg jest gładki, a każdy ruch odbywa się bez większego oporu. Startując myszką z pozycji "0" nie odczuwamy "chwytania". Wszystkie sensory dobrze współpracują z podkładką. Nasze wyczucie myszki na podkładce A4Tech X7 jest średnie. Bardziej wymagający gracze mogą odczuwać pewien niedosyt w kontroli nad myszką i nie do końca panować nad miejscem zatrzymania myszki podczas szybszych ruchów, aby trafić w swój cel.
Podkładka jest stosunkowo miękka - osoby, które dociskają myszkę do podłoża mogą czuć dodatkowy opór. Podobnie jest z osobami, które używają myszek o bardzo cienkich ślizgaczach (mogą szorować dolną powierzchnią myszki po podkładce).
Niektóre sensory (np. A3090) mogą trochę szybciej łapać akcelerację negatywną przy bardzo szybkich ruchach (od ok. +2m/s i ruch rzędu +50cm).
x7 down

LOD - sensory osiągają swoje standardowe wysokości.

Jittering - Wszystkie sensory do 1200 DPI działały dobrze. W wyższych wartościach jitter zaczął być widoczny.

a4tech jitter
kliknij, aby powiększyć

x7 kontrolax7 end0
6. Podsumowanie

A4Tech X7 jest skierowany dla osób poszukujących bardzo taniej podkładki oferującej przy tym dobre parametry. Podkładka jest bardzo uniwersalna i oferuje dobre połączenie szybkości i kontroli, współpracując przy tym ze wszystkimi sensorami (co prawda podkładka nie gwarantuje najlepszych osiągów sensorów pod kątem maksymalnej szybkości. Przy bardzo szybkich ruchach możemy osiągać akcelerację negatywną stosunkowo szybciej niż na produktach konkurencji). Jest to trafny wybór dla osób, które nie mogą się zdecydować jaką podkładkę wybrać. Bardziej wymagający gracze mogą czuć pewien niedosyt z któregoś z czynników i wybiorą podkładkę bardziej charakterystyczną pod któryś z nich(szybkość, kontrola, gładszy ślizg itp.). Co do jakości można mieć zastrzeżenia (ostre boki, słabej jakości materiał czy zaginające się krawędzie), lecz patrząc na cenę podkładki otrzymujemy naprawdę dużo. Podkładka występuje w różnych rozmiarach - wersję 500mp wybiorą gracze low sens, 200mp jest dla high sens-ów.

x7 up
rekomendacjaTG-1

8 Comments on “A4Tech X7 200/500 MP”

 1. This is the best mouse pad I have used (used maybe 30) for FPS games (quake champions, apex legends, etc) with medium sensitivity. It is not easily available in America, so I had to buy 2 from europe. A famous quake champions player named “Serious” or “s r s” (he has a twitch…seriousqc) uses this pad. It is insanely good value, excellent surface.

  Question 1: What is the most similar pad to this A4tech x7 (anywhere in world)?

  1. tak będzie twardsza bo jest cieńsza 😉 także, pod zowie tylko tą wersję o grubości 2 mm. Inna sprawa, że na qcku też będzie dosyć wolna, bo ta podkładka taką ma po prostu powierzchnię, chcesz szybką to zowie g-tf speed. Zależy też czy masz FK1 czy EC Evo bo na FK1 te ślizgacze jakby bardziej się wrzynają w miękkie podkładki ;p przez co ślizg wydaje się ciut wolniejszy. Pod Ec Evo qck jak najbardziej. Także, na qcku ślizg będzie wolniejszy, ale jakby bardziej jednolity niż na X7 co na pewno poprawia kontrolę.

  1. Zowie EC1 eVo CL, ale prędkości maksymalne nie są takie niskie, wydaje mi się, że myszka po prostu czasami wpada mi w “poślizg niekontrolowany”. Grałem u kolegi na QCK i była pewna poprawa w kontroli, choć liczyłem na większą.

   1. właśnie ta myszka ma dużą, ale nie największą prędkość, jak przejedziesz 45 jednym ruchem to na każdej wywołasz akcelerację, kolega używa CLa, ale jest raczej mid sensem i nie musi wykonywać takich ruchów. Testowaliśmy na wszystkich podkładkach jakie mamy (w tym qck i a4tech) i wszędzie prędkości są bardzo podobne. Niestety ale zmiana podkładki nie wiele Ci pomoże. Możesz spróbować qcka albo taito to o jakieś 0.1-0.2m/s da Ci więcej, bo na a4tech zawsze są trochę gorsze te prędkości.

 2. Jestem posiadaczem tej podkładki, robię na niej ok. 45 cm/360 stopni i czasami (przy szybszych ruchach) nie mogę precyzyjnie zatrzymać myszki (np. przy obrocie o 180 stopni). W jaką podkładkę musiałbym zainwestować, aby odczuć różnicę w kontroli?

Dodaj komentarz