Ślizgacze X-raypad Obsidian

1. Zawartość opakowania

  • dwa komplety ślizgaczy
  • chusteczki nasiąknięte alkoholem

2. Charakterystyka

Testowane przez nas ślizgacze mają grubość ~0.9mm. Za przykład posłużyła myszka BenQ Zowie U2. 

  • Wykonano jest z teflonu poddanego specjalnej obróbce utwardzającej. Ślizgacze zawierają domieszkę barwnika.
  • Dostępne są w jednym rozmiarze.
  • Prosto po wyjęciu z opakowanie są świetnie zaokrąglone, nie wymagają żadnego "docierania".
  • Nie wydają nieprzyjemnego odgłosu szurania na żadnej powierzchni, ślizg jest bezgłośny.
  • Ślizgacze są identycznych rozmiarów jak oryginalne w BenQ Zowie U2 (są od nich jednak grubsze). Trzeba się wykazać dużą precyzją, aby poprawnie je zamontować. Dobrze naklejone pasują idealnie i nie nachodzą na krawędzie.
  • Głównym elementem wyróżniającym te ślizgacze jest dobry feedback. Ślizgacze są dosyć wolne, ślizg jest gładki i przy tym są bardzo wytrzymałe. Ślizg jaki zapewniają Obsidiany wydaje się umiarkowanie miękki i wolny. Oryginalne ślizgacze od Zowie posiadają bardzo podobne cechy, aczkolwiek będąc całkowicie obiektywnym uważamy są odrobinę lepsze niemal pod każdym względem poza wytrzymałością. W oryginalnych ślizgaczach od Zowie ślizg wydaje się przede wszystkim lepiej kontrolowany, ciutkę równiejszy i lepiej wyczuwalny. Niemniej są to bardzo przyzwoite zamienniki, które w niektórych przypadkach mogą okazać się lepsze. Przede wszystkim gdy korzystamy z podkładek plastikowych, ze względu na swoją większą wytrzymałość dłużej utrzymują jednakowy ślizg. Jako, że są to tak samo wolne ślizgacze jak oryginalne Zowie to tylko i wyłącznie zalecamy do niech szybkie podkładki (np. Lamzu Energon, Glorious - ICE, SS Qck hard Pad czy wszystko co wykonane z Cordury).
  • Po wielu dniach testów ślizgacze wydają się wyjątkowo wytrzymałe na ścieranie.

3. Podsumowanie

Czy ślizgacze są warte polecenia? Tak, o ile posiadacie szybką podkładkę i chcecie uzyskać na niej większą kontrolę (obsidiany są wolne). Jeżeli jednak posiadacie na tyle dobre i podobne cechami ślizgacze (jak w recenzowanej Zowie U2) to wymiana nie ma sensu. W naszym przypadku zdecydowanie bardziej opłaca się zakup oryginalnych ślizgaczy od Zowie i to nie tylko dlatego, że są tańsze. Głównym czynnikiem który może nas skłonić do zakupu X-raypad Obsidian jest fakt, że są bardziej wytrzymałe od niejednych stockowych ślizgaczy.

Ślizgacze X-raypad w wersji Obsidian najłatwiej jest kupić na oficjalnej stronie producenta w cenie ok. 7$ (na czas pisania recenzji - 05.2024) + 4$(przesyłka). Ślizgacze kosztują tyle samo bez względu na model.