CM Storm Skorpion

Cooler Master Storm Skorpion - Mouse Bungee

Spis treści
1. specyfikacja
2. jakość
3. zastosowanie i zalety
4. wady
5. podsumowanie

scorpion1

1. Specyfikacja

scorpion3

2. Jakość
Skorpion został wykonany z połączenia plastiku (nóżki i część podstawy), gumy (uchwyt i stopki) oraz metalu (podstawa). Można go "rozebrać" na części dla np. ułatwienia transportu, jednak biorąc pod uwagę jego gabaryty, nie wydaje się to konieczne...jako, że i tak musieliśmy go między sobą przetransportować, to postanowiliśmy skorzystać z tegoż dobrodziejstwa...jak się okazało, podczas odłączania nóżki urwał się kawałek mocowania jej z podstawą...i tak, skorpion wymagał użycia kropelki, a my od tej pory transportowaliśmy go w całości - szczerze radzimy "nie odrywać odnóży skorpionowi". Od spodu zastosowane dobre anty-ślizgacze, skutecznie zapobiegające przemieszczaniu się urządzenia. Mocowanie kabla jest bardzo dobre, nie ma szans aby podczas ruchów wypadł, nawet tych gwałtownych, świetnie trzyma zarówno te cieńsze jak i grubsze kable.
scorpion2x
Jak nie musicie to nie odłączajcie nóżek, wtedy nic złego się nie stanie. Jako całość Skorpion jest na prawdę bardzo wytrzymały.
skorpion22

3. Zastosowanie i zalety

Bez względu na posiadany rodzaj kabla w myszce (gumowy/pleciony) osiągniemy podobne rezultaty.

 • pleciony:
  scorpion5pleciony
  scorpion5xpleciony
 • gumowy:
  scorpion7xgumowy
  scorpion9gumowy
 • Przeciwdziała plątaniu się kabla i zapewnia jego odpowiednie zagospodarowanie na przestrzeni biurka
  - w przypadku, gdy nasze biurko nie jest specjalnie duże i kabel od myszki spada z niego lub układa się nie tam gdzie byśmy chcieli, to w takiej sytuacji Skorpion bez problemu go "upilnuje".
  - jeżeli posiadamy swoisty bałagan (np. wiele innych kabli wokół nas), który przeszkadza w komfortowym użytkowaniu myszki, to mamy 2 wyjścia: trudne i łatwe. Trudne czyli posprzątać, co dla wielu graczy jest niewykonalne, z czym w pełni się zgadzamy. Łatwe czyli użyć Skorpiona i nie przejmować się, że reszta kabla zostanie czymś przygnieciona lub o coś zahaczy.
  skorpionTGPL
 • Zapobiega przetarciu się kabla
  jeżeli ktoś do tej pory miał problem, że przecierał mu się kabel, to radzimy... zeszlifować kant biurka...albo zaopatrzyć się w Skorpiona...oba sposoby dobre.
 • Zmniejsza ruchy kabla podczas grania
  podczas szybkich ruchów kabel przemieszcza się mimowolnie obniżając naszą kontrolę nad myszką. Skorpion jest na tyle ciężki, że nie ma szans, aby ruch kablem mógł go przesunąć - zyskają na tym gracze low sense, którym kabel przestanie latać niczym małe lasso.
 • Zmniejsza poziom tarcia kabla o podkładkę
  zawsze to mniej powierzchni kabla będzie się ocierać o podkładkę, a dla wielu jest to niezwykle irytująca rzecz. Gracze high sense mogą nawet całkowicie wyeliminować tarcie z racji krótszej długości kabla potrzebnego do komfortowego użytkowania myszki.
 • W wielu przypadkach zapewnia uczucie, jakbyśmy grali na myszce bezprzewodowej
  spowodowane jest to tym, że Skorpion podtrzymuje część kabla, zmniejszając przy tym jego wagę i opór jaki stawia (jedynie gracze mid/low sens (25+ cm na obrót) nie odczują tego tak bardzo).
 • W przypadku osiągnięcia maksymalnego naciągnięcia kabla, uchwyt dobrze zamortyzuje ewentualne pociągnięcie, co na pewno odczujemy, lecz nie ma wrażenia, że wyrwie nam kabel, co nieraz się zdarza, jak próbujemy zastąpić mouse bungee domowymi sposobami.
  skorpion

scorpion8

4. Wady

 • Uchwyt mógłby być skierowany bardziej do góry, co zapewniłoby obniżenie poziomu tarcia kabla o podkładkę. Ewentualnie powinna być regulacja wysokości uchwytu lub jego zamiana na wyższy.
 • Nóżki nie są regulowane, podobnie jak podpunkt wyżej pomogłoby to w osiągnięciu pożądanego efektu.
 • Uchwyt mógłby być bardziej skrętny i elastyczny

scorpion7

5. Podsumowanie

Cm Storm Skorpion jest najtańszym na polskim rynku mouse bungee, w większości w pełni wywiązuje się z podstawowych jego funkcji. Gracze high sense mogą w znacznym stopniu poczuć się jakby grali na myszkach "bez ogonka", gorzej wygląda to dla mid/low sensów, dla których niska wysokość uchwytu powoduje, że kabel ciągle sporą częścią szura po podkładce. Rozwiązaniem, może tu być postawienie Skorpiona na czymś wyższym.
W rezultacie dostajemy urządzenie, które dobrze sprawuje się jako "organizator" ułożenia naszego kabla, chroni nasz kabel przed otarciami i zahaczeniami oraz redukuje tarcie kabla o podkładkę, co z kolei przekłada się na uczucie większej swobody podczas ruchów.
scorpion6
Produkt dostarczyła firma Cooler Master. Dziękujemy.
cm-storm-logo