Philips TAGH301BL oraz TAGH401BL – guest post

Pierwsze słuchawki dla graczy w ofercie Philips

MMD wprowadza do oferty swoje pierwsze słuchawki, prezentując dwa modele: Philips TAGH301BL oraz TAGH401BL. Ich lekka, zamknięta konstrukcja, regulowany pałąk oraz wykonanie z wygodnych materiałów mają służyć poprawie jakości pracy i rozrywki − zwłaszcza podczas spotkań zdalnych i długich sesji gamingowych.

Philips TAGH301BL: czysty dźwięk i komfort w lekkim opakowaniu

Philips TAGH301BL to przewodowy zestaw słuchawkowy z 40-to milimetrowym, neodymowym magnesem przetwornika. Dostarcza on czysty dźwięk bez zniekształceń i głębokie basy, a zamknięta konstrukcja słuchawek zapewnia dodatkową izolację. Pozwala to na zachowanie skupienia nawet gdy otoczenie jest pełne rozpraszających dźwięków, jednocześnie nie przeszkadzając innym osobom w pobliżu.

Model TAGH301BL wyposażono w pałąk o budowie, który daje możliwość dopasowania do kształtu głowy. Oprócz możliwości regulacji wysokości, ważący 211 gramów zestaw, zapewnia wysoki komfort noszenia dzięki miękkim poduszkom wewnętrznym i przyjemnym w dotyku nausznikom ze skóry syntetycznej PU. To rozwiązanie sprawdzi się zarówno podczas dłuższego grania jak i pracy.

Urządzenie wyposażone jest w czuły mikrofon, kabel o długości 1,8 m ze złączem 3,5 mm oraz łatwo dostępny kontroler, pozwalający na wygodną obsługę słuchawek bez konieczności robienia tego z poziomu komputera.

Philips TAGH401BL: dźwięk 3D, wygoda i funkcjonalność
Drugi z prezentowanych zestawów słuchawkowych − Philips TAGH401BL − został wyposażony w technologię dźwięku Dirac HD/3D, która dzięki dokładnemu pozycjonowaniu przestrzennemu zapewnia wysokiej jakości dźwięk 3D. Funkcja ta jest dostępna dla użytkowników komputerów z systemem Windows, którzy po zainstalowaniu odpowiednich sterowników mogą zarządzać technologią 3D i HD bezpośrednio z poziomu słuchawek.

W tym modelu − podobnie, jak w TAGH301BL − dla większej wygody użytkowników zastosowano regulowany pałąk, miękkie poduszki wewnętrzne oraz nauszniki z PU. W konstrukcji zaimplementowano system Light FX, który umożliwia wielokierunkowe, kompaktowe składanie słuchawek. Całość waży 250 gramów.

Kabel o długości 2,5 metra, zakończony złączem USB 2.0, został wyposażony we wbudowany kontroler zdalnego sterowania. Umożliwia on regulację głośności i wyciszanie mikrofonu za pomocą jednego przycisku. Można również dzięki niemu łatwo przełączać tryby dźwięku pomiędzy stereo, 3D i HD.

– Rozwiązania Dirac dodają nową warstwę doznań dźwiękowych oraz zapewniają wyższy poziom detali, które w tradycyjnych rozwiązaniach mogą być utracone. Dźwięki są rozmieszczone wokół gracza dokładnie tak, jakby rozgrywka działa się w świecie rzeczywistym – mówi Lars Isakson, wiceprezes działu słuchawek i streamingu audio w Dirac.

Dostępność i cena

Słuchawki Philips TAGH301BL i TAGH401BL będą dostępne w tym miesiącu w sugerowanej cenie detalicznej odpowiednio 172,80 zł i 273,10 zł.

Specyfikacja techniczna:

TAGH301BL TAGH401BL
Interfejs: Przewodowy
Typ słuchawek: Wokółuszne, zamknięte
Typ magnesu:  Neodymowy
Przetworniki: Dynamiczne
Rozmiar przetwornika: 40mm
Pasmo przenoszenia: 20 Hz – 20 KHz
Impedancja:  32 Ω
Czułość:  102 dB
Maksymalna moc: 20 mW
Przewód: 1,8 m - 2,5 m
Złącze: Jack 3,5mm - USB 2.0
Waga: 211g - 50g
Dodatkowe funkcje: Wbudowany kontroler - Wbudowany kontroler
- Dirac HD / 3D
- Light FX

zobacz pozostałe artykuły sponsorowane lub gościnne