• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dreammachines DM1 PRO i DM2 COMFY MOUSE
chyba mocno ją ściskałeś...
wątpię, żeby to był taki szajs. Skoro ja całe życiem gram takim palmem, co zawsze palce wychodzą poza myszkę (21,5 cm), do tego ćwiczę, więc mało siły nie mam, potrafię się zdenerwować i ścisnąć myszkę (nie rzucam ;p) i w żadnej myszce nic takiego się nie stało (mówię nawet o tych za 10 zł...)
A to nie jest ułamanie, to jest jak krater
Odpowiedz
Moja DM1 pro była już 2 razy w serwisie przez zapadającą się rolkę^^. Często korzystam z przycisku rolki do otwierania nowych kart z linków. I chyba ją zajechałem . Co ciekawe wydawało mi się, że był dwuklik na rolce, bo na starej DA tego nie było. Przyszła z serwisu nawet zauważyłem pięcioklik XD. Tak kurde 5! To samo na firefoxie i chrome. Ale chyba coś jej przeszło ostatnimi czasy, bo na 50 prób nie ma ma dwukliku, nawet nie pamiętam kiedy był ostatnio dwuklik. Więc czy to dwuklik czy inna przyczyna to może ferdek by tylko odkrył. Inny plus ,że była w serwisie tylko tydzień, dali dodatkowe ślizgacze i nową plastykową osłonkę, bo starą znalazłem za późno.
Mimo tych przejść to fajna mycha i warto dać jej szansę
Odpowiedz
Mi właśnie zaczyna "nawalać" przycisk pod scrollem, tzn czasem się zacina i muszę parę razy poruszać rolką żeby dało się kliknąć. Czy w dm1 pro s też ten przycisk pod scrollem chodzi tak ciężko?
Odpowiedz
w dm1 pro s jest inny przełącznik (ttc 50 mln), lżejszy trochę.
Odpowiedz
Ja mam problem z DM2. Zamówiłem do firmy 4 DM2 i są małe jazdy. Bywają chwile, że na dwóch z nich nagle gaśnie podświetlenie, a one na kilkanaście sekund przestają reagować. Bywa czasem tak, że reagują z opóźnieniem lub działają nieprecyzyjnie. Ponowne flashowanie softu nic nie dało :/ Znacie może powód tej usterki?
Odpowiedz
to coś z kontrolerem może być nie tak, odsyłaj na gwarancję, czyli 2 sprawne 2 nie?
Odpowiedz
Cześć wszystkim,
Przez pewien czas używałem myszki DM2 Comfy i muszę przyznać, że jest to bardzo wygodny gryzoń. Sensor bardzo dobry, no i jak dla mnie genialna sprawa z brakiem oprogramowania. Myszka działa sama z siebie bez zbędnych konfiguracji.
Jak widać na załączonym zdjęciu miałem złamany palec serdeczny i teraz jest on skierowany w stronę palca środkowego, aczkolwiek myszka zapewniała doby komfort. Niestety nie mogłem się przyzwyczaić do prawego boku myszki czyli podpórek na palce. Ciężko powiedzieć jaki mam rozmiar dłoni (ok 18cm) ponieważ przez siłownię moje palce same zakrzywiają się a ręka położona na blacie stołu nie przylega do niego ściśle.
[Obrazek: rekajpg_qepsnew.jpg]
Szkoda, że DM nie zrobiło modelu myszki, coś pośrodku DM PRO a DM2 comfy, czyli jakieś profilówki typu SS Rival, Logitech G403 czy Roccat Kone Pure.
Odpowiedz
Odświeżę trochę wątek i podzielę się moimi perypetiami z DM 1 Pro S.

Zakupu myszki dokonałem w kwietniu, przesiadałem się ze spalonej Zowie FK1. Ogólnie DMka nie ustępowała jakością FK1. Scroll oceniłbym nawet jako lepszy niż w produkcie Zowie. Żeby nie było tak kolorowo, w pierwszym otrzymanym egzemplarzu lewy przycisk był wyraźnie płytszy niż prawy co sprawiało, że klikanie traciło na responsywności. Postanowiłem więc skorzystać z opcji ekspresowej wymiany i odesłałem myszkę do sklepu. Po kilku dniach otrzymałem drugi egzemplarz, w którym podobnie jak w pierwszym wszystko było idealne za wyjątkiem lewego przycisku, tym razem nie był już on tak płytki, ale przełącznik "przerywał" jeszcze przed wyraźnym odkliknięciem (np. jeżeli podczas przeciągania czegoś w systemie lub zaznaczania tekstu lekko zmniejszymy nacisk, przeciągany element zostanie upuszczony, a zaznaczanie przerwane). Skorzystałem więc z kolejnej wymiany. Trzecią już myszkę od razu sprawdziłem pod kątem "przerywającego lewego przycisku" i o ile na początku wydawała się działać praktycznie bez zarzutów, to z czasem problem zaczął się nasilać i po około 3 miesiącach był już nie do zniesienia, więc czekała mnie kolejna wymiana. Czwarty egzemplarz otrzymałem jakoś 4 dni temu i niestety i w nim pojawił się problem z przerywającym lewym przyciskiem. Aktualnie jestem w trakcie czwartej już reklamacji i czekam właśnie na kuriera. Jako szczegół dodam, że numery seryjne wskazują na to, że trzy myszki pochodziły z partii wyprodukowanej w lutym, a czwarta z marca. Zaczynam powoli traci nadzieję, że trafię na w pełni działającą mysz i jeżeli piąty egzemplarz również przyjedzie z wadą to będę się już raczej starał o zwrot pieniędzy i prawdopodobnie kupię Logitecha g403 albo jakąś 310 od Steelseries.

Filmik prezentujący problem z przerywającym lewym przyciskiem (polecam oglądać z dźwiękiem): https://streamable.com/jkqf9

TL;DR
Ogólnie jestem z myszki zadowolony, ale 4 na 4 testowane dotychczas egzemplarze miały problemy z lewym przyciskiem myszy. Jeżeli to jest jakaś wada konstrukcyjna, a nie po prostu wadliwe jednostki, to jak dla mnie najgorzej wykonany lewy przycisk w historii myszy komputerowych, a4techy za 60 zł oferują lepsze doznania z klikania.
Odpowiedz
Ty to coś jest z przełacznikami Omrona najwidoczniej, no bo ewidentnie tracą kontakt, może być tak, że jakaś ich partia co montuja w tej serii jest walnieta ;/

napisz też na support do DMa, może nawet nie wiedzą, że dostali taka partię i wyslij im link do tego filmiku, wiem, że bedą Ci wdzięczni ;)
Odpowiedz
(08-04-2018, 01:35 PM)Hya napisał(a): Ty to coś jest z przełacznikami Omrona najwidoczniej, no bo ewidentnie tracą kontakt, może być tak, że jakaś ich partia co montuja w tej serii jest walnieta ;/

napisz też na support do DMa, może nawet nie wiedzą, że dostali taka partię i wyslij im link do tego filmiku, wiem, że bedą Ci wdzięczni ;)

Pisałem bezpośrednio do nich chyba po 3 reklamacji i dostałem taką odpowiedź:
Cytat:Prosimy przesłać myszkę do nas. Zbadamy przyczynę usterki oraz czy podlega ona gwarancji, jeśli tak myszka zostanie naprawiona albo wymieniona. Nasz adres to: Dream Machines sp. z o.o. ul. Kazimierzowska 43/2 02-572 Warszawa. W przesyłce proszę zamieścić notatkę z numerem seryjnym, adresem zwrotnym oraz opisem usterki. Dodanie do przesyłki dowodu zakupu nie jest wymagane. Dodatkowo przekażemy Pan informację naszemu działowi technicznemu.

Morele oferują mi darmowego kuriera przy reklamacji, a finalnie myszka i tak jest przekazywana do serwisu Dream Machines, więc nie widzę sensu w opłacaniu przesyłki bezpośrednio do nich, skoro mogę skorzystać z systemu Morele. Napisali, że informacja zostanie przekazana działowi technicznemu, ale czy są mi wdzięczni? Ciężko stwierdzić :P
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.