• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiana myszki? <200zł
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: Roccat Kone Pure Military Edition
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 400
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska/średnia
  • czułość w Windows: -
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): -
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): 45 cm
  • w co grasz (podaj tytuły gier): w dużo gier, ale chodzi mi głównie o CS:GO i Unreal Tournament
  • jaką masz obecnie podkładkę: wystarczającą, niestety lekko kolorową, ale planuję zmienić na całą czarną a4techa
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): na ogół korzystam tylko z jednego bocznego, drugi się trochę mniej przydaje, no ale mimo wszystko dobrze by było go mieć.
  • twój budżet: maksymalnie 200zł, ani grosza więcej, nie kupuję używanych 
  • jaki chwyt stosujesz: fingerpalm
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1):
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? praworęczny
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 18,5cm

    Sprawa jest dość nietypowa. Szukam minimalnie dłuższej myszki od mojej aktualnej, do szczęścia brakuje mi dosłownie 0,5 do 1 cm, także duży Rival raczej wykluczony. Z obecnego gryzonia jestem właściwie bardzo zadowolony - świetne wykonanie, znakomity sensor i tak dalej, i tak dalej. Jest przy tym dość wygodny, nawet pomimo bardzo maluczkich rozmiarów, które uniemożliwiają mi trzymanie gryzonia pełnym palm gripem. W zasadzie nabyłem go, kiedy jeszcze trzymałem myszkę fingertip gripem, jednakże drogą ewolucji jako człowieka trochę poprzestawiało im się w dupie. Przede wszystkim chciałbym zadać pytanie - czy opłaca mi się wymieniać gryzonia? Czy nie przekraczając kwoty 200zł (absolutnie nie mogę wydać ani grosza więcej, w to 200 zł wliczona też jest przesyłka) otrzymam myszkę do palm gripa o podobnej jakości wykonania do Roccat Kone Pure Military Edition? Jeśli tak, to jakiego myszora wybrać? Pasuje mi teorytycznie gorszy sensor avago 3090, miałem go w starym Roccat Savu i zmieniając myszkę nie poczułem drastycznej zmiany ani na gorsze, ani na lepsze. Jedynie różniący się LOD był dla mnie zauważalny i początkowo średnio mi się to podobało, no ale kwestia przyzwyczajenia - teraz pojawić się może problem w druga stronę. W oko wpadły mi CM Storm Alcor, SS Rival 100 oraz SS Kana v2. Co sądzicie? Przede wszystkim chciałbym co nieco usłyszeć o sensorze w Rivalu 100, jako ze nie jest to ani avago 3090, ani 331, lecz jakiś dziwny twór, którego nigdy nie dane mi było sprawdzić. A może macie jeszcze inne ciekawe propozycje?
Odpowiedz
#2
Moim zdaniem, to ewentualnie mógłbyś spróbować CM Alcora, jeżeli z jakiegoś powodu Ci nie przypasuje to oddaj do 14 dni. Nie mieliśmy Rivala 100 więc nie wiemy co można się spodziewać po jego sensorze.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.