• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiana planów. Konkretnie do fps ( mionix, steel, zowie, func ? )
#1
Od kilku dni męczyłem Was w sprawie myszki do biura i fpsów, ale doszedłem do wniosku, że najzwyczajniej na świecie nie da się tego pogodzić. Zorientowałem się też, że cuda na kiju typu Ouroboros, czy sensei wireless za blisko 600 zł nie mają sensu. Nie szukam już dużej liczby przycisków ( do tego będzie służyć inna mycha ;) ), ani nie zależy mi też bardzo na tym, żeby była bezprzewodowa.
Po przeczytaniu / obejrzeniu kilkunastu recenzji mam kilku faworytów, ale oczywiście chętnie zapoznam się z każdą nową i ciekawą propozycją:

1. MIONIX AVIOR 8200
2. SteelSeries Sensei ( ewentualnie RAW choć nie wiem za bardzo czym one się różnią ... )
3. SteelSeries Sensei Rival
4. Zowie FK1
5. Roccat Kone Pure Optical
6. Func MS-2 ( ale tutaj już wiem, że za bardzo mi nie pomożecie ;/ )

i jeszcze pytanie: jak bardzo przydaje się w strzelankach przycisk "snipe" ? jest to mus, jeśli chodzi o tego typu gry ?? ( do tej pory nie miałem możliwości wypróbowania czegoś takiego )

Raz jeszcze załączam nieco zmieniony wzór:

jaką obecnie myszkę używasz: noname za 50zł
jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: o ile się nie mylę 1600
czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): średnia
czułość w Windows: średnia
czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka):
ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): brak danych
w co grasz (podaj tytuły gier): Battelfield 3/4 oraz CS
jaką masz obecnie podkładkę: nie posiadam
ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): obecnie 4, używam bocznych
twój budżet: do 400 zł
jaki chwyt stosujesz: cała ręka
jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 122
jesteś lewo czy prawo ręczny/a? prawo
jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 20,3
jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 1,8
czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie
czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak
czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? tak
uwagi (np. co do wyglądu myszki): wygodna i skuteczna ;)
#2
przycisk sniper to taki chwyt marketingowy w rzeczywistości (pzoa grami solo może) to w większości przypadków pie***y Ci aima zamiast pomagać ;) Nawet żaden zawodowy gracz tego nie używa ;). Podstawą jest, żeby myszka byłą bardzo stabilna, miała świetny sensor i pasowała pod nasz chwyt ;)

Zastanów się między Mionix Avior 7000 a Zowie Ec1-a (lub evo cl)
Avior jak wolisz symetryczną, bardziej płaską, ze sterownikami, łatwiej wykonywać ruchy lewo/prawo. Zowie jak bardziej profilowaną, wyższą, do tego mega wygodną, bez sterowników, łatwiej zatrzymywać w pożądanym miejscu myszkę. Obie mają świetne sensory i dobrą jakość.

Do tego weź sobie ss qck+ (na poczatek bezpieczna, bo daje dobrą kontrolę i w razie czego łatwo dobrać coś innego późnij mając ją jako odnośnik :) ). Ustaw dpi na niższe ~400/800 i obniżaj sensa, żeby robić jak najwięcej cm/360, to jest podstawą do poprawy aima, przynajmniej w csie ;). W BF to trochę inna bajka, bo tam to jak Ci wygodniej :P
#3
Gwoli wyjasnienia decyzji milosciwie nam panujacego (autora komentarza wyzej) avior 8200 i sensei sa na sensorach laserowych ktore, jesli chodzi o parametry pod katem grania w fpsy wypadaja kiepsko nawet przy sredniej klasy optykach. Func m2 jest na sensorze optycznym avago 3090, ktory choc nie jest zly, zdecydowanie odstaje od nowszych sensorow optycznych, w przypadku fk1, aviora 7000, ec1-a i rivala jest to pixart pwm 3310. Co do roccata kone pure optical, rowniez jest on na sensorze 3090 i zwyczajnie nie oplaca sie kupowac tej myszy, ze wzgledu na to ze jest dostepna nowa wersja, roccat kone pure military, o tym samym ksztalcie i ukladzie klawiszy, ale z nowszym sensorem (rowniez 3310), co ciekawe jest ona tansza od poprzednika (249 zl na x-kom.pl gdzie pure optical oscyluje w granicach 300zl). Oczywiscie roccat kone pure military nie jest w zadnym wypadku gorszy od pozostalych myszy na sensorze pixarta 3310, tylko moze byc dla ciebie za maly.
#4
1. czym się różni zowie ec-1 od ec-1 evo cl ??
2. co to są przełączniki Huano ? :)
3. z tą podkładką to nie jest tak, że najlepiej od razu kupić którąś z tych najlepszych w waaszym teście ( zowie, tesoro ) ?
na stronie pcfoster, gdzie jest test zowie ec-1 jest napisane, że sensor to ADNS-3090, a nie pwm 3310... .
#5
Dokladnie, zowie ec1 evo cl jest to mysz na sensorze avago adns 3090, natomiast zowie ec1-a jest to jej odswiezona wersja na nowszym sensorze pixart pwm 3310, a ze wzgledu na podobne ceny zdecydowanie odrzucilbym wersje evo.
Przelaczniki huano, marka przelacznikow: http://i1309.photobucket.com/albums/s638...noblue.jpg
To co znajduje sie pod przyciskami, sa wolniejsze od konkurencyjnych przelacznikow omron, ale wytrzymalsze, nadaja sie do gier typu fps. Maja dluzszy czas potrzebny na odbicie, wiec nie nadaja sie do gier w ktorych trzeba szybko klikac, ale nadal lepsze niz inne poza kilkoma konkretnymi rodzajami omron. Wiecej o roznych rodzajach omronow masz tu: http://www.test-gear.pl/poradniki/mikrop...elacznikow
#6
Dzięki - trochę poczytałem o tych przełącznikach :)

ponawiam pytanie o podkładkę:
3. z tą podkładką to nie jest tak, że najlepiej od razu kupić którąś z tych najlepszych w waszym teście ( zowie, tesoro ) ?
i jaki rozmiar podkładki ? na filmikach widzę, że grają na duużych ;)

p.s.
znaleźć do kupienia tą ec-1 to masakra ;) jest coś takiego ec-1-A. To jest ta sama o której Wy piszecie ?
#7
masz kupić ec1-A :)
są 4 wersje modelu EC1: pierwsza - EC1, druga- EC1 Evo, trzecia - EC1 Evo CL, czwarta - EC1-A, jest też mniejsza wersja tej samej myszki o nazwie ec2 :)

pierwsze dwie są już nie produkowane, EC1-A jest najnowsza, dopiero wyszła :)


Co do podkładki, skoro miałeś żadnej to dobrze jest zacząć od czegoś podstawowego i taką jest model SS Qck+ (jest dosyć duża, więc bedzie ok). Dopiero później jak już sie przyzwyczaisz do podkładki i zachce Ci się wymieniać to łatwo Ci będzie np. na podstawie naszego zestawienia wybrać nową. Lepiej zacząć od najwolniejszej i iść w górę, niż od najszybszej, bo ciężej się wtedy przestawić. tak samo wolna podkładka jest lepsza do nauki gry na low sensie :)
#8
o i już wiem o co chodzi :)
ale tak patrzę na to Wasze zestawienie i
SS Qck+ ( o ile to to samo co SS Qck ... ? ) ma szybkość 48, a tesoro 56 - to aż tak duża różnica ?

czy ktoś mógłby się ustosunkować do wad wymienionych na tej fotce ??
http://zapodaj.net/0ed4c3f04dbbc.jpg.html
#9
bzdety, podejrzewam, że ktoś kto to recenzuje podnieca się tylko jak myszka ma milion dpi, świcie sie jak choinka, jak brak ciężarków mu przeszkadza, chociaż myszka waży idealnie 100g o idealnie rozłożonej masie, to tylko facepalma można zrobić. Słaba jakość wykonania :D? Myszka ma obecnie najlepsze komponenty, nie wiem nawet gdzie szukać lepszej jakości. Nie wiem co mu w ułożeniu bocznych przeszkadza... pewnie by się podniecał jakby miał tam przycisk aim albo coś. "unstable usb cable" - wtf? jeżeli chodziło mu o polling rate, to może gość ma uszkodzone porty usb w kompie, bo myszka ma stabilne wartości akurat.

właśnie dlatego powstał nasz serwis, bo ktoś widzi takie recenzje i jeszcze uwierzy, ze tak jest. Aż wszedłem zobaczyć ich inne recenzje i tak fragment z ich przykładowej recenzji:

"The second and more critical upgrade is in regards to the sensor suite. While the Z3RO G does indeed still use the Twin Eye sensor – capable of up to 5600 DPI and independent X & Y axis configuration (...). While we never had any problems with the Sentinel Advance, some consumers did run into major issues with regards to lift off and severe tracking problems. Both issues apparently couldn’t be completely fixed via firmware updates, thus justifying a new model."

krótko mówiąc nie testowali tego w ogóle, skoro nie potrafili zauważyć problemów z sensorem philipsa, też miałem ten model i było to oczywiste. O zgrozo, ktoś to czyta i uwierzy takim bredniom.

Wystarczy spojrzeć na ich opinie końcowe, w których najważniejsze jest, aby wyglądała ładnie myszka i miała jakieś bajery itp. Strach pomyśleć, jakby mieli myszkę Zowie, pewnie by napisali, że tragedia i odradzali zakup, bo nawet sterowników nie ma...

takie serwisy omijaj z daleka i to co piszą.


A co do podkładki, to różnica jest, ale trzeba też wziąć pod uwagę, że tesoro ma inną powierzchnię, która jednak mniejszej grupie odbiorców przypasuje - taką bardziej gładką, jakby naoliwioną. Tabelka jest robiona w taki sposób, by móc porównywać względem siebie. Czyli jak masz coś z tej tabeli to wiesz co możesz się spodziewać po innym modelu. Gdy kupujesz po raz pierwszy to lepiej brać coś najzwyklejszego o przyjemnym materiale. Ważne jest też, by podkładka pasowała do myszki, a zowie jako, że ma dobre ślizgi do kontrolowania momentu zatrzymania, to dobierając jej podkładkę o dużej kontroli łatwiej Ci będzie panować na ruchami, w szczególności jak zjedziesz do niskich dpi i sensa. Na szybkiej powierzchni na początku nie jest to takie proste. Jak uznasz, że ten element Ci dobrze leży to wtedy można sięgać po szybsze powierzchnie.
#10
Do mionixa 7000 ta podkładka SS Qck+ też będzie dobra ? pytam bo wszystko rozstrzygnie się między mionixem, a zowie :)


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.