• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawiatura ~300zł
#1
Twój budżet:
Chce się zmieścić w 300-320zł

Jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)?
Mechaniczną,a na MX Red albo Black. Mam bardzo masywne dłonie, długie na 20 cm, klawiatura ma być na 90% pod gry.

Czy chcesz podświetlenie?
Nie wymagam, może być, ale jak go nie będzie to płakać nie będę, i tak gram przy zapalonym świetle.

Czy chcesz makra?
To samo co z podświetleniem. Mogą być, ale nie muszą

Czy chcesz dodatkowe klawisze?
Przydałyby się, ale też nie wymagam.

Czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek?
Tak, ale odczepianą jeśli to możliwe.

Czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)?
Nie, numpad jest koniecznością.

Twoje uwagi (wygląd, firma):
Totalny brak, fajnie gdyby byla Steelseriesa, bo nie potrzebowałbym dodatkowego oprogramowania, ale totalnie nie przeszkadzają mi inne firmy. Koniecznością jest dostanie tej klawiatury w Polsce, a nie sprowadzanie jej. A, no i KONIECZNIE przewodowa.
Odpowiedz
#2
Najtańszą mechaniczną, która to spełnia te wymagania to ASUS Echelon Mech ok 360 zł.
Odpowiedz
#3
Witam, wiem, ze troche odkopuje temat, ale znalazlem pare klawiatur i chcialbym, zeby ktos kto sie na tym zna wypowiedzial sie na ich temat:
1. Roccat Ryos MK Glow Cherry MX Black
2. Steelseries 6Gv2
3. Qpad MK-50 MX Red
Chcialbym wiedziec jak te klawiatury prezentuja sie wzgledem siebie. Ktora prezentuje soba "wyzsza polke". Ktora warto wziac.
Odpowiedz
#4
1. inny przedział cenowy - ogólnie klawiatura jest dobra i wygodna, z tym, że u Roccata w mechanikach często szwankuje elektronika i np. podświetlenie pada. W cenie ok. 600 zł masz na dodatek spory wybór dobrych mechaników.
2 vs 3 - jakość obudowy na plus dla SS, lecz wygoda korzystania na plus dla Qpada. Elektronika na tym samym poziomie, obie są mało awaryjne. keycapsy tu i tu nie są najlepsze. Do tego SS an MX Black, Qpad MX Red, a to już wedle uznania.
Odpowiedz
#5
Mam mozliwosc kupna nowego Roccata za 379zl, wiec cena sie wyrowna, stad pytanie. Mam duze dlonie, prawie 20cm, chyba MX Black bylyby dla mnie wygodniejsze. Podswietlenie nie jest mi potrzebne, wygoda uzytkowania tak. Jest jakas klawiatura godna polecenia ktora bylaby konkurencyjna i lepsza od tych 3, gdyby zwiekszyc przedzial cenowy do 400zl?
Odpowiedz
#6
(11-14-2015, 11:32 AM)Glokk napisał(a): Mam mozliwosc kupna nowego Roccata za 379zl, wiec cena sie wyrowna, stad pytanie. Mam duze dlonie, prawie 20cm, chyba MX Black bylyby dla mnie wygodniejsze. Podswietlenie nie jest mi potrzebne, wygoda uzytkowania tak. Jest jakas klawiatura godna polecenia ktora bylaby konkurencyjna i lepsza od tych 3, gdyby zwiekszyc przedzial cenowy do 400zl?

Alternatywy to CM Storm QuickFire XT i Zowie Celeritas Pro. 

Na Twoim miejscu kupiłbym Steelseries 6Gv2 i odłożył pieniądze na zestaw keycapsów wykonanych z materiału PBT. Zyskujesz wtedy znacznie wyższą trwałość nadruków, lepszy feeling i pełną możliwość customizacji - Glorious PC Master Race jak się patrzy ;) 
Na massdropie można nabyć naprawdę cudaczne zestawy keycapsów w atrakcyjnych cencach. 

https://www.massdrop.com/buy/vortex-back...bt-keycaps
https://www.massdrop.com/buy/npkc-top-pr...bt-keycaps
https://www.massdrop.com/buy/ducky-pbt-108-key-set
https://www.massdrop.com/buy/troubled-mi...keycap-set

EDIT: 6Gv2 posiada niestandardowy klawisz Enter, większość dostępnych na rynku keycapsów niestety nie będzie z ta klawiaturą kompatybilna!
Odpowiedz
#7
ja to za cenę co podajesz brałbym tego Ryosa glow, ale tylko jak jest gwaranci bo w klawy roccata bez gwarancji bym się nie pakował :P Jak jesteś duży jak piszesz, to black wydają się sensowne :).
Odpowiedz
#8
Mam bardzo masywne dlonie, 20cm dlugosci 2cm grubosc palca. Mialem okazje probowac wszystkich tych przelacznikow, czarne byly najprzyjemniejsze. Kupilem roccata w sklepie internetowym, 379zl, 2 lata gwarancji, wydaje sie dobra opcja, mam nadzieje, ze bede zadowolony.
Odpowiedz
#9
Moim zdaniem dobrze zrobiłeś.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.