• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka wieloprzyciskowa do MMO
#1
Witam,

Szukam myszki do MMO, wieloprzyciskowej, czytałem sporo o 2 myszkach (i w sumie jedynych w tym przedziale cenowym z wieloma przyciskami):
 
  • Hama uRage mmorpg (140zl, Avago 3050)
  • Logitech g600 (180zl, Avago S9800)
 
O Hama naczytalem (i naoglądałem) sie samych pozytywnych opini a jedyny minus jaki mówili, ze skrzypi scroll, 
ma lepszy dla mnie grip niż Logi (Palm grip) no ale nie za długo jest na rynku i za dużo nie ma o nim opinii.
 
Natomaist Logi jest długo sporo pozytywnych opinii ale słyszałem też negatywne głównie o sensorze.
No i ma gorszy grip (Fingertip jeśli mnie pamięć nie myli, ogólnie chyba jest mniejsza). Nie podoba mi sie tez ten gshift.
 
Czy ktoś miał może do czynienia z obiema myszkami i mógłby doradzić w wyborze?

Ankieta:

jaką obecnie myszkę używasz: A4Tech X7 zastępczo, Revoltec Fightmouse Elite (zepsuta), A4 Bloody V8 do laptopa
jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: ~2K
ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°: Nie mam pod ręką FPSa żadnego ale w WoWie w trybie FPS ~2cm
w co grasz (podaj tytuły gier): WoW, różne RPG, czasem FPS.
jaką masz obecnie podkładkę: Szmaciana A4Tech
ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): 5
twój budżet: Do 180zł
jaki chwyt stosujesz: Palm
jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
jesteś lewo czy prawo ręczny/a? Prawo
jaka jest wielkość Twojej dłoni: 19.5cm
jaka jest szerokość twojego palca wskazującego: 2.2cm
czy chcesz zmienić swój chwyt?: Nie
czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Nie, zamierzam grać na ~2K
co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Przyciski, zajechałem prawy przycisk myszki, poza tym była za ciężka i bez ciężarków
czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? Tak
uwagi: Czarny kolor i Faktura VAT
Odpowiedz
#2
Żadnej nie mieliśmy, ale osobiście wybrałbym hame. Do mmo myślę, że się nada równie dobrze co g600, a do tego jest jednak tańsza.
Odpowiedz
#3
Sprowadza się to zatem do:
1. Wyboru gripa i rozmiaru (mógłby jakiś ekspert rzucić okiem na wymiary i kształt myszek i powiedzieć co będzie lesze dla mnie?)
2. Oprogramowanie (ale z videorecenzji oba mają spoko soft)
3. Różnic pomiędzy sensorami (mile widziane opinie, czasem w jakiś fps pogram, więc to nie tak, że tylko MMO)
Odpowiedz
#4
1. Nie znam rozmiaru hamy, ale wydaje mi się, że jest trochę większa od g600, stąd pod palma będzie lepsza. G600 jest bardziej fingertipowy.
2. Tu bym stawiał bardziej na Logitecha.
3. Pod fpsy A3050 z hamy jets ok, ale przy korzystaniu z niej do 1000 dpi. A9800 ma akcelerację pozytywną, ale przy twoich 2000dpi mógłby być lepszy (o sensorach poczytaj tutaj: http://www.test-gear.pl/informacje-o-sensorach/ Do tego pod FPsy bardziej się nadaje kształt z g600.
Odpowiedz
#5
Czytałem tą stronę o sensorach i właśnie wywnioskowałem z tego, że A3050 przy 2000DPI będzie lepszy niż A9800 ale mogłem to źle zrozumieć.

Czyli generalnie jeśli mam rozumieć dużych różnic nie bedzie więc jeśli gram częściej w mmo to Hama będzie lepsza tak?
Odpowiedz
#6
Lepiej kup tego logitecha mimo że jest 40zł droższy... Sam posiadam myszkę z sensorem A9800 i według mnie ten laser jest lepszy od każdego optyka z seri 30X0 (5,6,8,9)... posiada większe prędkości maksymalne a przy dpi większym niż 1600 radzi sobie zdecydowanie lepiej niż te optyki... Na średnich dpi (powyżej 800) nie widać akceleracji pozytywnej a negatywna przy jego 3,8m/s jest nie do wywołania... Działa na wielu powierzchniach nawet bez podkładki ale zalecam kupienie pod niego jakąś twardą podkładkę gdyż czasem może mu coś odbić... Logitech ma na pewno lepsze oprogramowanie i wytrzyma zdecydowanie więcej... Jeśli to 40 zł nie jest problemem to według mnie warto zainwestować bo Hama to taka niepewna firma.
Odpowiedz
#7
Nie chodzi tu o cenę bo różnica nie jest duża.

Mam Revolteca z Avago 9500 (guziki zepsute) i szczerze przyznam to ciągle mu coś odpieprzało i albo przestawał się ruszać kursorem albo skakał. Musiałem mu przestawiać LOD i strasznie mnie to wkurzało jak myszka przestawała dobrze działać w połowie walki. Nie działo się to zbyt często ale raz na parę dni potrafiło wkurzyć. Dlatego mam lekkie uprzedzenia do laserów.

(11-15-2015, 09:17 AM)Silence napisał(a): Logitech ma na pewno lepsze oprogramowanie i wytrzyma zdecydowanie więcej... Jeśli to 40 zł nie jest problemem to według mnie warto zainwestować bo Hama to taka niepewna firma.

Miałeś porównanie tych sofów? Ja widziałem kilka wideorecenzji i według mnie oprogramowanie dla obu jest porównywalne pod względem obsługi i funkcjonalności ale mogę się mylić.
Nie kupuje sprzętu dla znaczka i dawno się oduczyłem, że znana firma = dobra jakość. Stary A4 Tech przetrzymał już 2 Razery i dalej działa.

Specyfika grania w mmo to dość rzadkie ruchy myszką w porównaniu do fpsów ale precyzyjne i bardzo bardzo dużo klikania, prawy przycisk prawie ciągle wciśnięty. Lewy używany do target switchingu.
Więc ile przeżyje to uwierz mi - zależy wyłącznie od mikroswitchy. Omrony 10M zajechałem w rok. Dla przykładu coś takiego (filmik kolegi z gildii):
https://www.youtube.com/watch?v=8zCyjPwPJnA
jak kursora nie widać = prawy przycisk wciśnięty.
Odpowiedz
#8
Ja bym zaryzykował hamę, mam kolegę co odsyłał juz 2 razy g600 bo scroll siadał - raz mu niby naprawili, drugi raz dali nową. Trzeba czasem dać innym firmom szansę :P
Odpowiedz
#9
Wziąłem hame, zobaczymy co z tego będzie, za jakiś czas pewnie wrzucę tu moją opinię.
Odpowiedz
#10
Heh, znając Hyę to właśnie na to liczył przekonując Cię do niej.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.