• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mycha do 200zł
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: Roccat Savu
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 400
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska
  • czułość w Windows: -
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): -
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): Około 50cm
  • w co grasz (podaj tytuły gier): dużo tego, ale jedynie CS GO jest istotny
  • jaką masz obecnie podkładkę: duża, za trzy dychy, czarna, firmy Esperanza - więcej nie mogę powiedzieć, bo nie wiem, póki co starcza mi to, co mam
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne):
  • twój budżet: +/- 200zł
  • jaki chwyt stosujesz: fingertip v1 i v2
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? praworęczny
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku):
    19 cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 1,5cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Mile widziany lepszy sensor, nieco mniejszy rozmiar, konkretna guma na myszce, bo "papier ścierny" na bokach Savu bardzo szybko mi się starł i aktualnie myszka trochę mi się ślizga w rękach. Wszystko to oczywiście nie jest wymagane, choć downgrade sensora nie jest mile widziany.
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): Jak wspomniałem wcześniej, chciałbym myszkę nieco mniejszą od Savu lub ewentualnie podobnych rozmiarów. Pragnę dokonać upgrade głównie z tego względu, że Savu mi już nieco szwankuje i ostatnio jest dużo mniej wygodne dla mojej dłoni, niż na początku. Zdecydowanie wymagam także przynajmniej jeden boczny przycisk po lewej stronie myszki. Prócz tego chciałbym podobny lub lepszey sensor, niż w obecnej myszce - przypominam, że to ma być upgrade, nie downgrade. :P Rozważałem kilka opcji, przede wszystkim Logitech g303, Logitech g502, Roccat Kone Pure Optical, nowy CM Storm Xornet 2. Raczej stronie od wytworów Steelseries, ponieważ słyszałem, że ich sensory i opłacalność (stosunek ceny do jakości) nie należą do najlepszych - ile w tym prawdy to ja nie wiem. Czy są jakieś inne ciekawe opcje jeżeli chodzi o fingertip grip? Za pomoc bardzo dziękuję.
Odpowiedz
#2
Już na początku szukając czegoś podobniejszego lub mniejszego możesz odpuścić sobie g502 i g303, obie będą sporo większe, choć w zasadzie nie rozumiem decyzji, masz dość dużą dłoń. Zamiast kone pure optical powinieneś brać pod uwagę kone pure military, która w 2 wersjach kolorystycznych często jest na przecenie z 250 do ok 150-170 zł, lub kone pure black edition, która jest zasadniczo czarną wersją kone pure military. Od kone pure optical różnią się nowszym, lepszym sensorem. Ogólnie kone pure jest ciut szersza od savu i ma inaczej wyprofilowane wgłębienie na kciuk, przez co moim zdaniem jest znacznie od savu wygodniejsza. Opcjonalnie możesz dorzucić parę złotych do zowie ec1-a, przy tej wielkości dłoni pod fingertipa będzie bardzo dobra.
Odpowiedz
#3
Ja bym na twoim miejscu kupił Zowie EC2-A, będzie wygodniejsza od Savu ;)
Odpowiedz
#4
Xornet II może być bardzo ciekawa opcją. Sam korzystam z I i czekam, aż pojawi się nowa mysz w sklepach. Jeśli będzie tak jak zapowiadają, że ma być jeszcze wygodniejsza to znajdę dla siebie mysz na lata ;)
Odpowiedz
#5
Wkrótce będzie u nas recenzja Xorneta II (w tym porównanie do Xorneta I). Pod kątem wygody to moim zdaniem różnice są marginalne.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.