• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc w dobraniu klawaitury
#1
Witam, mam problem z wybraniem klawiatury. Klawiatura ma mi przede wszystkim służyć do pisania (moje studia i przyszły zawód będzie polegał na kodzeniu- więc dziennie piszę dość dużo ), a do gier tylko rekreacyjnie. Z waszych porad wyczytałem że najlepsze przełączniki dla mnie to Blue i Brown. Przed zakupem chciałem przetestować jak działa klawiatura mechaniczna(blue i brown) bo nigdy na takiej nie pisałem, jednak nigdzie nie udało mi się dostać klawiatury do testu (byłem w saturnie, euro rtv i komputronik).

twój budżet: 300 - góra 400 zł
jaki chcesz rodzaj klawiatury ? :mechaniczna
jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników: z tego co tutaj wyczytałem to najbardziej odpowiadały by mi blue i brown.
czy masz masywne dłonie czy nie? - średnie
czy dużo piszesz na klawiaturze? - dość dużo
czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? - nie
czy chcesz podświetlenie? -tak
czy chcesz makra?- jak już będzie
czy chcesz dodatkowe klawisze? - jak już będzie
czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? - raczej nie
czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? : nie
twoje uwagi (wygląd, firma): nie mam
#2
w saturnie mają przecież logitecha g710 na brownach (przynajmniej w krakowie ;p) mieli też blackwidowa na blue.

Na twoim miejscu brałbym zdecydowanie cm storm quickfire ultimate na mx blue - lepszej z podświetleniem w tej cenie nie dostaniesz.
#3
Dzięki za odpowiedź, w warszawie nic nie mieli :( . Był tylko blackwidow ale green i to zapakowany w pudło ( wystawalły 4 kawisze).  

Mówisz o tej klawie ? - http://www.komputronik.pl/product/210510...ROWN_.html

Mam jeszcze pytanie, co myślisz o Tesoro Durandal Cherry MX Blue? Jes lepsza od CM? (tak wiem że nie ma podświetlenia)

Z góry dzięki za odpowiedź ;)

Edit: blue są trochę głośne i myślałem żeby dać oringi pod klawisze, wpłynie to jakoś na komfort pisania?
#4
właśnie piszę recenzję gamdias hermes ultimate która jest na mx blue i ma taką gumową nakładkę pod przyciskami i świetnie się pisze na niej :) taki mechanik o krótkim skoku :P oringi podobnie się zachowują. Pamiętaj tylko, że oring redukuje głośność uderzania przycisku o klawiaturę a nie klik samego przełącznika mx blue, który ciągle będzie słyszalny, ale uwierz mi, że raczej nikt nie chciałby się tego kliku pozbywać ;D.

a byłeś w komputronik megastore? tam mieli klawiatury tesoro wystawione. na 100we w warszawie znajdziesz w jakimś sklepie mechaniki ;)

durandal w wersji podstawowej vs cm ultimate - brałbym cma. Przez pewien czas były durandal ultimate na mx blue po 440 zł to wtedy wiadome, że wybrałbym tesoro. Ale w cenie do 400zł na dziś dzień praktycznie ten CM nie ma konkurencji.
#5
Wielkie dzięki ! :P

Wow, kiedy była taka promocja?
Akurat tam nie byłem, jutro podjadę i zobaczę

Pozdro
#6
kiedyś pamiętam, ze przeglądałem na skapcu lub ceneo i widziałem, że któryś sklep miał je dosyć tanie na promocji pewnie ;) Teraz niestety wszystkie fajniejsze mechaniki to koszt 500-600zł :(
#7
Jakby były w takiej cenie , to nawet ja bym się pokusił xd

Kurczę trochę się nakręciłem, powiedz mi czym jest dla Cb fajniejszy mechanik np taki DURANDAL ULTIMATE o CM Utimate ? Bardzo się różnią jakości ?
Oraz co byś polecił w tym przedziale cenowym powiedzmy do 550 zł ( być może lepszą opcją będzie dozbieranie tych 200 zł) ?
#8
ultimate jest lepiej zrobiony i ma małą, ale podpórkę ;) Bardzo przyjemne w dotyku klawisze, może trochę brzydsza, ale lepszy profil. Skoro jednak mówimy o mx blue to zobacz jeszcze na Gamdias Hermes Ultimate, ma praktycznie wszystko co mógłbyś potrzebować, łącznie z dodatkowymi przyciskami. Pod przyciskami ma gumową nakładkę tłumiącą redukującą skok klawiszy, przy mx blue świetnie się to sprawdza.

cena gamdiasa to ok 550zł , a durandala ok 490zł


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.