• 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sensor Avago 9500
#1
Witam jestem nowy na forum, trochę poczytałem waszych poradników i chciałem się zapytać o kilka spraw.
Czy jeśli sensor typu Avago 9500 jest polecany jako jeden z lepszych, to czy każda myszka z tym sensorem zasługuje na miano myszki dla gracza?
mam tu na myśli myszki z allegro jak Tracer Sniper, czy też seria GX  Firmy Natec ?
Oraz czy są odmiany myszek A4 Tech z tabeli polecanych ( np XL 750BH ) z innym sensorem ?
pytam ponieważ wymieniacie te myszki ale tylko z sensorem Avago 9500 ( co nasuwa skojarzenie, że ten sam model występuje także z innym sensorem )??
Pozdrawiam
#2
Często producenci poprawiają swoje myszy wrzucając im nowsze sensory w nowszej rewizji, bądź odwrotnie, wrzucając gorsze i tańsze gdy mysz staje sie popularna (tak bym tłumaczył praktyke a4techa, choc z 2 strony może to problem z dostępem do starszych modeli sensorów). Wtedy produkty wyglądają tak samo, różnią się zwykle numerem s/n.
Co do sensora, większość zależy od kalibracji, dobrze skalibrowany słaby sensor będzie lepszy niż najlepszy sensor skalibrowany źle, dlatego właśnie testy są prowadzone na każdej myszy z osobna. Gdyby było inaczej, wystarczyłoby sprawdzić jaki ma sensor i porównać z inną myszą na tym samym sensorze.
#3
tak jak wyżej cesarz napisał, wiedza o tym jaki sensor jest w danej myszce pozwala Ci oddzielić je od tych z innymi gorszymi sensorami, ale potem i tak musisz czytać opinie o każdej myszce z osobna.
#4
(01-29-2015, 01:06 PM)Hya napisał(a): tak jak wyżej cesarz napisał, wiedza o tym jaki sensor jest w danej myszce pozwala Ci oddzielić je od tych z innymi gorszymi sensorami, ale potem i tak musisz czytać opinie o każdej myszce z osobna.


Ok trochę mi zajęła przeprowadzka, ale teraz wraca temat kupna nowej myszy do grania :)

Od lat używałem myszki firmy A4
model X7 x-748k ADNS-3080 ustawionej na średnią czułość (Swego czasu grałem w WOW'a to używałem makra )
Teraz gram głównie w EVE Online i czasami WOT itp
Uchwyt jaki stosuję to głównie fingertip, czasami zdarza mi się samoistnie zmienić to na palm'a
Dłoń - czubek najdłuższego palca -kciuk to 15 cm
Układ palców 1+2+2
Jakby były jeszcze jakieś dane potrzebne to śmiało pouczać :)
ps2 pytanie nooba :) o co kaman z kalibracją sensora ? bo tego nigdzie tu nie wyczytałem ?
czy chodzi tu o kalibracje do podkładek ?
#5
z kalibracja to chodzi o to, że ten sam sensor w różnych myszkach może mieć np. większy max speed, mniejszy jitter, mniejszy lod itp.

myszka, tania i dobra to CM Alcor (nie ma makr), z droższych rozważ SS Rival ewentualnie czekaj na zowie ec1-a, masz bardzo dużą dłoń z tego co podałeś więc te myszki powinny Ci przypasować.


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.