• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wielka łapa co lubi postrzelać ;)
#1
Witam
Proszę o pomoc w wyborze myszki i podkładki.


Dobór myszki

   jaką obecnie myszkę używasz:
Logitech G5 (wersja pierwsza)

   jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione:
1200 DPI

   czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka):
średnio - wysoka

   czułość w Windows:
średnia

   czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka):
średnia

   ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps):
10,2 cm

   w co grasz (podaj tytuły gier):
Np. CS 1.6, seria Unreal Tournament, Quake 3, Warcraft 3, w niedługim czasie zapewne CS GO, Battlefield 3 i 4. Trochę RPG, trochę strategii…

   jaką masz obecnie podkładkę:
Steelseries QCK

   ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne):
Oczywiście 2 główne i boczny (jeżeli tylko jakaś gra go obsługuje). Ale ogólnie to chciałbym mieć co najmniej 2 dodatkowe boczne (pod kciukiem)

   twój budżet:
250 (do max 300 jeśli naprawdę warto)

   jaki chwyt stosujesz:
Łagodny claw grip. Łagodny znaczy tyle, że palce nie są zgięte w 90 stopni, tylko tak ze 135 stopni.

   jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1):
Raczej 1+2+2, choć serdeczny czasem próbuje wskoczyć na pokład ;)

   jesteś lewo czy prawo ręczny/a?
Prawo

   jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku):
Duża - 20,4 cm

   jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)?
2.2 cm
   
   czy chcesz zmienić swój chwyt?:
Mogę się dostosować, ale wydaje mi się że trzymając myszkę w dotychczasowy sposób jestem najprecyzyjniejszy.

   czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?:
Tak

   co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?:
Nie wiem jak to wytłumaczyć, ale lasery mi nie odpowiadają. Tzn. miałem tylko tą moją G5 ale dobre 5 lat ogarniałem korzystanie z niej. Wcześniej korzystałem z optycznej i nie miałem takich problemów. Nie znam się dokładnie na tym ale w G5 przeszkadza mi może za wysoka czułość? Może źle dobrane próbkowanie... Denerwuje mnie również skomplikowane oprogramowanie Setpoint. Wolał bym coś prostszego w obsłudze.

   czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?
Tak i to najlepiej w polskich sklepach internetowych.

   uwagi (np. co do wyglądu myszki):
Brak. Chciałbym w końcu dopasować myszkę fizycznie do siebie, a nie siebie do myszki. Zawsze było to utrudnione przez wielkość dłoni...






Dobór podkładki

   jaką obecnie używasz myszkę (optyk ,laser, jaki sensor, jakie ślizgacze)
Logitech G5 (wszystko to co było w standardzie)

   jaką masz podkładkę (oraz czy chcesz szybszą/wolniejszą od obecnej)?
Steelseries QCK (jak dla mnie ta jest ok)

   chcesz plastikową, aluminiową, szklaną, materiałową czy hybrydową (materiałowa z uczuciem gry na plastikowej):
Najlepiej taką co będzie dobrze współpracowała z polecaną przez Was myszką. Jakkolwiek z Steelseries QCK jestem całkiem zadowolony.

   jaki rozmiar by Cię interesował:
maks 320x270 ale może być np. 250x210.

   czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy (przy intensywnym użytkowaniu) ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?:
Nie.

   wolisz szybką/średnio szybką/średnią/raczej wolniejszą/wolną/bardzo wolną(zawodowa pod rtsy)(wybierz którąś opcję)*:
Na Steelseries QCK ślizg jest bez zastrzeżeń – chociaż nie mam porównania, bo przed nią miałem tylko blat biurka.

   czy podkładka musi być kupiona w Polsce?
Tak i to najlepiej w polskich sklepach internetowych.

   maksymalna cena za podkładkę?
50 zł (do max 100 jeśli naprawdę warto)

   uwagi (wygląd, ulubiona firma, grubość, itp.)
Będzie ze mną podróżowała w laptopowej tobie, gdyż lubię grać po pracy :)






Tak więc proszę o pomoc w wyborze...
#2
sugeruję ci wybrać tym razem symetryczną myszkę Mionix Avior (na allegro jest sklep co je sprzedaje po 300zł), ma obecnie najlepszy sensor optyczny pmw3310, proste sterowniki, jest bardziej płaska, nie taka masywna jak g5, więc przy takim płaskim claw gripie lepiej się dłoń układa. Nie musisz tego qcka wymieniać pod aviora.
#3
Dziękuję za odpowiedź. Postudiowałem trochę Waszą www i jestem pod wrażeniem swojej niewiedzy, że mamy taki ogarnięty portal IT o którym dotychczas nie słyszałem :) Ale do rzeczy... Avior całkiem fajny ale obawiam się czy nie za mały do mojej ręki?

Przeglądając Wasz portal natrafiłem na kilka ciekawych opcji... Np:
- Zowie EC1 Evo
- Zowie FK1
A jak byś widział te myszaki przy podanych wymaganiach? Nie mają one sterowników, co jak dla mnie jak najbardziej na plus...


Pytanie dodatkowe: W recenzji EC1 jest napisane "Do wyboru mamy 2 rozmiary myszek: EC1 (palm gripowa konstrukcja) oraz EC2 (fingertipowa i claw gripowa)". No ale przy dłoni 20+ te dane tracą na trafności, prawda?
#4
przy +20 to trzeba brać jak największą. W sumie też mógłbyś wziąć ec1 ale poczekaj jak pojawi się w PL wersja EC1-A na niemieckim casekingu już mają więc to kwestia może miesiąca jak będzie w PL. Na FK1 będzie Ci ciasno, avior to taki większy FK1.
#5
Ok... Tak więc poczekam na EC1-A. Dziękuję za pomoc :)


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.