• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz bezprzewodowa
#1
Witam!
Poszukuje nowej myszy.
Dane ze wzoru:
  • jaką obecnie myszkę używasz: HP x4000 Scrap Metal
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: maksymalne
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): nie dotyczy
  • czułość w Windows: max
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): nie dotyczy
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): nie dotyczy
  • w co grasz (podaj tytuły gier): nic
  • jaką masz obecnie podkładkę: najzwyklejszą z reklamą, bo blat się zniszczył, najchętniej wróciłbym do czasów bez podkładki
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): LPM, PPM, rolka
  • twój budżet: bez znaczenia
  • jaki chwyt stosujesz: nie mam pojęcia, wygląda tak http://i.imgur.com/vtrIIID.jpg
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): patrz wyżej
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 20cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 2cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: Nie, jest mi wygodnie tak jak jest
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: wręcz zalecany
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło? większe dpi/  laser
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? niekoniecznie
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): minimalistyczny wygląd, brak zbędnych przycisków(potrzebuje tylko rolkę LPM i PPM), laser, bezprzewodowa
    Pozdrawiam i liczę na szybka i skuteczna pomoc!
Odpowiedz
#2
Widzę dla Ciebie tylko Logitecha G700s. (powinna być dla Ciebie wygodniejsza niż takie coś co teraz masz)

Do tego widzę, że cierpisz na brak miejsca na myszkę, zobacz na ten temat: http://test-gear.pl/forum/showthread.php?tid=609&page=2 jest tak pokazane jak sobie z tym poradzić. Wtedy będziesz miał miejsce na podkładkę Logitech g440, dzięki temu będzie Ci się pracowało lepiej niż na biurku. ślizg będzie równie szybki a do tego bardziej jednolity i wyczuwalny.
Odpowiedz
#3
Nie wiem co ci powiedza experci z tego forum ale jesli budzet jest bez znaczenia to na laserowym sensorze i z opcja bezprzewodowa masz juz dosyc zawezony wybor...
Jesli nie grasz w nic to w zasadzie kazda bezprzewodowa mysz laserowa z sklepu komputerowego da rade szczegolnie dlatego ze masz takie dlonie jak ja i dopasujesz sobie dlon do niemal kazdej myszy.
Jesli jednak chcesz cos lepszego to wydatek rzedu 300zl bedzie nieunikniony... [ze wzgledu na laser i brak potrzeby podkladki] [jest jedna za 250 ale to juz nie laserowa]
Przykladowe myszki na laserach z opcja wireless przeznaczone do grania ale wiesz to sa juz lepsze sensory od tego co mozna dostac w sklepach:
http://gaming.logitech.com/pl-pl/product...ming-mouse  - Dobry sensor i jakosc jest dobra bo to logitech powinna wystarczyc na dlugo ma troche wiecej przyciskow ale na to nic juz nie poradze...
https://steelseries.com/gaming-mice/sensei-wireless - tez do grania no ale jest laser i bezprzewodowa ze stacja ladujaca ...400zl za duzo moim zdaniem no ale przyciskow jest mniej ...


I tak naprawde to tyle z bezprzewodowych "gamingowych"ale nadajacych sie do dlugiego normalnego uzytkowania.... bo tak jak juz wczesniej wspomnialem nada sie kazda bezprzewodowa laserowka ze sklepu...
Jesli chcesz cos tanszego a nie grasz wogole to dla komfortu polecam moze cos mniej znanego naprzyklad trackball od logitecha :
http://www.logitech.com/pl-pl/product/wi...kball-m570
Kwestia przyzwyczajenia ale to juz jest wydatek tylko okolo 175zl [porownujac ceny na allegro] a jest bezprzewodowy, brak potrzeby podkladki a bateria wytrzymuje dosyc duzo nie wiem ile bo tego nie mialem ale sam bede kupowal to kiedys wiec sie przekonam...
Juz lepiej jest miec cos przewodowego ale z moich propozycji to tyle...

PS : Przepraszam za brak polskich znakow ale klawiatura w pracy ma jakis dziwny uklad znakow...
Odpowiedz
#4
Jeżeli nie potrzebujesz dodatkowych przycisków a mysz ma służyć tylko do pracy to ja dodam od siebie Razera Orochi oraz R.A.T M. A może jednak skłonisz sie ku sensorom optycznym? Wtedy wybór jest o wiele większy, bo jest np mysz Bloody Warrior RT5, Bloody R30, R70, R80 i wiele więcej produktów innych producentów, w lepszych cenach.
Odpowiedz
#5
Razer Orochi = Philips denerwujący sensor podatny na kurz i często pada po 6-ciu miesiącach trzeba go czyścić by nie padł do końca... Posiada Z-AXIS Issue czyli zczytywanie sensora przy podnoszeniu ...Bateria jest strasznie słaba no ale zrekompensowali się usypianiem myszy i jej szybkim "wstawaniem" ze spoczynku... Płacisz za logo i markę ... Jedni dostają dobre egzemplarze a drudzy nie... Z nowymi razerami to już ruletka...


RAT'y = nie polecam żadnych ratów ich kształt jest fatalny a nawet jeśli proponowany model miałby możliwość zmiany czegokolwiek byłoby gorzej... Ten sam sensor.. Te same problemy tylko że razer w swoich modelach próbuje jeszcze niwelować z-axis dodatkowym sensorem optycznym... Dosyć ciężka jak na taką mysz... Nie wiem jak z baterią ale myśle że wytrzymuje 8 godzin nieustannej pracy/grania

Bloody = Produkty w dobrej scenie i na sensorze 3050 bez grania da się wytrzymać lecz trzeba podkładki bo inaczej zbiera kurz a ślizgacze się rysują [trzeba potem zamawiać zwłaszcza tylnie jeśli w ogóle możemy je dostać do danego modelu ]... Scroll po paru miesiącach działa ale można zobaczyć "włoski" i trochę kleju [?] na kółku co denerwuje... ogólnie tania alternatywa....


Tak naprawde to ja bym bardziej polecił jakąś podkładke + logitech 100s i taniej by wyszło za ten zestaw niż płacić za bezprzewodówki
Odpowiedz
#6
g700s można przymierzyć w media markt lub saturnach, jak ma to być do pracy to niech będzie chociaż wygodna ;)
Odpowiedz
#7
@t4coO G700 słyszałem jednakże, odpada ze względu na te wystające przyciski, nie bardzo też mi podchodzi wizualnie, obecnie mam podkładkę właśnie wciśnięta pod klawiaturę częściowo
@Silence G700S jeszcze mniej mi pasuje, o Sensei'u czytałem, jednak spotkałem się z opiniami ze sensor jest kiepski, ten trackball kompletnie mi nie pasuje, szukam czegoś typowego jak myszka za 10zł bezprzewodowego z dobrym dpi.
@Sensei_Penguin Nie mam jakoś zaufania do optycznych, no i laser mi łapał trochę nad blatem, a optyczna już nie :/ Dodatkowo z własnego doświadczenia wiem że laser jest mniej prądożerny. R.A.T.M zbyt kosmiczny, Orochi mi bardzo przypadło do gustu, tylko ona aby na pewno działa bezprzewodowo przez USB?
Mysz bezprzewodowa jest konieczna, bo czasem ląduje na blacie.
Czyli na chwila obecna spodobały mi się dwa modele:
Razer Orochi
Steelseries Sensei
Odpowiedz
#8
W takim razie popatrz na ten test wersji 3g Razer Orochi teraz jest nowsza wersja z lepszym sensorem i inną powierzchnią więc może być tylko lepiej:
http://gadzetomania.pl/16118,razer-oroch...racza-test
Polecam przeczytać pierwszą opinię na stronie:
http://www.ceneo.pl/22578722#tab=reviews

Jeśli panu pasuje to można kupować zwłaszcza że nie będzie ona do gier...

Sensei ma sensor A9800 jeśli ten sensor laserowy jest słaby to co pan uważa za dobry laser? Chyba że chodzi o jego kalibrację tu może pojawić sie problem bo jeśli jest ona tak słaba jak recenzowana wersja RAW tej myszy [http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje/myszki/steelseries-sensei-raw-rubberized/] to nie opłaca sie jej kupować za 400zl... nie dałbym za nią tyle... nie polece tutaj jej bo nigdy jej nie posiadałem ... za duży wydatek
Odpowiedz
#9
Cytat:Mysz bezprzewodowa jest konieczna, bo czasem ląduje na blacie.
Takie myszy jak sensei wireless i razer orochi, pomijając bezprzewodowa komunikację zwiększającą opóźnienie sygnału, oferują jakość materiałów i sensora na poziomie 3-4 krotnie tańszych myszy przewodowych, zastanów się, czy jest to tyle warte
Cytat:o Sensei'u czytałem, jednak spotkałem się z opiniami ze sensor jest kiepski
Jest kiepski na tle aktualnie oferowanych sensorów optycznych w myszach z tej samej klasy cenowej.
Cytat:Nie mam jakoś zaufania do optycznych, no i laser mi łapał trochę nad blatem, a optyczna już nie :/
Są różne optyki i rózne lasery, zasadniczo im jest mniejszy LOD (LOD - lift of distance :wysokość na jakiej sensor przestaje odczytywać ruch) tym jest uznawany za lepszy, nie możesz również bazować swojej opinii na przykładzie takich myszy jak ta twoja aktualna, bo zasadniczo jest odwrotnie, to optyki mają większy lod. Jedyną przewagą dobrego lasera nad nowszymi optykami jest współpraca z niektórymi rodzajami powierzchni, z którymi optyki sobie nie radzą jak np. szkło, przy optycznym sensorze pwm3310 w przypadku większości posiadąjacych go myszek LOD jest regulowany.
Przy okazji, jeżeli dobierzesz dobrą podkładkę uzyskasz lepszy ślizg niż na biurku, a optyk nie będzie miał problemu z kompatybilnością.
Ja bym brał pod uwagę roccat kone pure (wersja laserowa) lub roccat kone pure military (optyczny pwm 3310), obie są dość małe, ale nadal większe niż twoja obecna. Dostajesz za to jedną z najlepszych rolek i przełączników na rynku, i jeden z najlepszych stosunków ceny do ogólnej jakości, chociaż w zasadzie nie widzę sensu w wydawaniu więcej niż 100 zł na mysz, jeżeli ma ona służyć do zwykłych codziennych czynności.
Odpowiedz
#10
Nie miałem jej nigdy w rękach, tak mi parę osób napisało, uparcie mi wciskali g700 mimo iż zupełnie mi ona nie pasuje.
Po przeczytaniu recenzji stwierdzam iż Razer nie jest dla mnie, raz ze chciałbym więcej niż te 2000dpi, dwa nie posiadam modułu bluetooth w komputerze.
Tak więc pozostaje mi Sensei, wole wydać te 400zł i mieć coś co mnie w pełni zadowoli, niż mniej i mieć jakieś ale.
Miałem bezprzewodowa teraz i nadal chce, głównym problem jest i tak zużycie prądu optycznej w tym wypadku.
Ślizg nie ma dla mnie znaczenia, a nawet będę wolał jak będzie chodzić ciężej, zależy mi na tym aby przy jak najmniejszym ruchem przemieszczać się do skrajnych punktow
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.