• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowa myszka +/- 200zł
#1
Od wielu lat na moim biurku zamieszkuje sobie A4TECH XL-740k, jest w pełni sprawna, kursor praktycznie nigdy nie drga.  Czemu chcę ją zmienić? Strasznie głośno klika, co mi ze słuchawkami na głowie nie przeszkadza, ale kiedy reszta domowników śpi, a ja sobie gram... słychać po prostu na pół mieszkania. Proszę o propozycje myszek, które wielkością i kształtem będą niemal identyczne do mojej obecnej.

  • jaką obecnie myszkę używasz: A4TECH XL-740k
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 2000
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): raczej wysoka
  • czułość w Windows: j/w
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): nie wiem
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): mniej niż 17
  • w co grasz (podaj tytuły gier): swtor, skyrim, me, da, simsy, wiesiek... (głównie rpg, rzadziej wyścigi i typowe strzelanki)
  • jaką masz obecnie podkładkę: drewniane biurko (i tak, dobrze mi się tak gra)
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): prawy/lewy, klik rolką i od zmiany dpi, bocznych nie używam i są mi obojętne
  • twój budżet: +/- 200zł, im mniej tym lepiej oczywiście
  • jaki chwyt stosujesz: głównie palm grip
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): u leworęcznych jest to trochę inaczej, więc napiszę słownie: mały i serdeczny na lewym boku, środkowy i wskazujący na LPM (lub środkowy LMB a wskazujący na rolce lub RMB), a kciuk na prawym boku
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? lewus, ale od zawsze używam myszek dla praworęcznych
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): prawie 18cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego? ~1.8cm środkowy
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: zdecydowanie nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: myszka może mieć kilka rozdzielczości z podaną przeze mnie wyżej
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: głośność klików
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? zdecydowanie
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): wygląd obojętny, coś wygodnego i wytrzymałego, całkiem duża
Odpowiedz
#2
z podobnej kształtem może być problem, ale dosyć cichy klik ma SS Rival, takich zupełnie bezgłośnych to nie ma... Ewentualnie może spróbuj a4tech AL90 co ma te nowe optyczne przełączniki, poproś aby sprowadzili Ci tą mychę do sklepu i zobaczysz jak głośne są głośne, w teorii powinny być cichsze od standardowych. Do tego kształt wydaje się podobny do tego co miałeś.
Odpowiedz
#3
Chyba zamówię sobie tą z A4Tech, pomimo, że wiele osób uważa, że to po prostu podróba lepszych myszek. Jednak posiadanie mojej przez dobre 7 lat o czymś świadczy. A kliki na bank będą cichsze, bo moja większość czasu klikała znośnie, a teraz to już nawet rolka się zaczęła zacinać. Jak mi ta AL90 nie podpasuje to wtedy pomyślę o tym droższym zamienniku. Dziękuję :)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.