• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podkładka pod SS Sensei RAW
#1
Witam
No więc posiadam teraz mysz Steelseries Sensei Raw Rubberized, czyli laserową, razem z podkładką Razer Goliathus Alpha Speed(z 2009-2010r.). Raczej ciężko ocenić szybkość tej podkładki po tylu latach, jedynie moje porównanie to Razer Destructor 2, która jest dla mnie o wiele za szybka.
Mam dylemat, gdyż po przeczytaniu testu na stronie, myszka lubi wariować na niektórych podkładkach. Ja na swojej nie miałem żadnych najmniejszych problemów, jest już za to stara i myszka jakby nierównomiernie po niej chodzi.

Zastanawiam się bardzo mocno nad Zowie G-SR Dark Grey. Z wyglądu jest dużo "bezpieczniejsza" od wersji niebieskiej z białym logo na środku i wydaje się być kompatybilna z myszką. Bardzo podoba mi się ta podkładka i raczej wpasowuje się w mój styl gry.
Druga podkładka to pewniak - Roccat Taito King-Size 3mm, ale wydaje się zbyt podobna do Goliathusa i troszkę żałowałbym, że nie mam G-SRa - gdyby wersja dark gray nie powodowała problemów.
Także podsumowując,
Poszukuję materiałowej (ew. hybrydowej), dużej (+400mm), raczej wolniejszą ale z równomiernym ślizgiem(bez uciążliwie przesadnego tarcia statycznego), współpracującą z wybrednym sensorem. Za około stówkę (100zł), na conajmniej 2 lata, pod CSa powiedzmy, no i żeby była łatwo dostępna, żebym nie musiał do przesyłki dopłacać.
Pozdro
Odpowiedz
#2
Z tym wariowaniem sensora w Sensei jest widać różnie, sam mam SS Sensei i używam podkładki G-SR, po przeczytaniu testu podłączyłem senseia i nie zauważyłem żadnych problemów z poruszaniem się po białbym logo. Dodam tylko że ja mam zwykłą wersje nie RAW, tak więc to może powodować różnicę chociaż teorytycznie RAW to ta sama myszka tylko bez ekranu pod myszką i różnokolorowego podświetlenia.
Odpowiedz
#3
RAW ma inaczej skalibrowany sensor niż w zwykłym, stąd te różnice. Zobacz na Roccat Taito Control, brzmi jakbyś właśnie taką podkładkę potrzebował.
Odpowiedz
#4
A wie ktoś może na czym polega ta kalibracja sensora? :D Z tego co widzę, w ADNS-9500 można regulować lift detection(domyślnie 2.4mm), a cały sensor z PCB i soczewką w RAW jest od producenta, w zwykłym senseiu trudno mi ocenić, ale też wydaje się ten sen sam zestaw - tylko bardziej osłonięty plastikiem i naklejkami. Wysokość nad powierzchnią też wydaje się być katalogowa, może mógłbym coś wykombinować.. U mnie na 2letnich ślizgaczach,goliathusie i biurku LOD wynosi 1.5CD.
Tylko po tych całych testach ja nadal nie rozumiem o co chodzi z tym zawirowaniem. Bo jeżeli chodzi tylko i wyłącznie o to białe logo na środku, no to przecież w wersji DARK GREY tego logo tam nie ma. A jak wariuje na całości, a w logo jest masakra, to co innego.
Taito Control już badałem, na razie jestem bardziej za Taito, niż Taito Control, ale jeszcze się zastanowię.
Odpowiedz
#5
z tego co pamiętam to na logo jak nachodziło to wariował ;) Moze być inny firmware w raw a senseiu zwykłym, ciężko powiedzieć, ale są różne sensory ;)
Odpowiedz
#6
A myślicie, że na tych białych liniach też sensor by wariował?
[Obrazek: gsr-dark-grey-1.jpg?osCsid=rj2kissp946ifd0rqvuism79b4]
[Obrazek: fKtfNb8.jpg]
Odpowiedz
#7
No a czy czasem G-SR-ki czasem nie są pomalowane jakimś specjalnym barwnikiem, żeby właśnie nie było problemów z sensorami? Gdzieś mi się to obiło o uszy, a raczej oczy, ale pewności nie mam.
Odpowiedz
#8
Podobno są malowane jakąś inną metodą rozprowadzania farby, a czy te linie będą wpływać na sensor tego niestety nie wiem.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.