• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawiaturka mechaniczna MX Brown
#1
Witam.

Poszukuję klawiaturki mechanicznej na MX Brown (chyba ten rodzaj będzie dla mnie najlepszy), jednak z "polecanych" w poradniku żadna mnie nie urzekła...
  • twój budżet: Najlepiej do 400 zł, ale jak będzie trochę powyżej krzywda się nie stanie.
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)?MX Brown
    • jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników – jeżeli nie wiesz, to napisz nam: Na wszelki wypadek napisz na dole, może coś lepszego polecicie.
    1. czy masz masywne dłonie czy nie? Duża dłoń, ale średniej grubości palce.
    2. czy dużo piszesz na klawiaturze? 80% pisanie 20 % gry (ew. 70/30) ;-)
    3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? NIE
  • czy chcesz podświetlenie? TAK
  • czy chcesz makra? NIE
  • czy chcesz dodatkowe klawisze? Tylko numeryczne z prawej strony.
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? NIE
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? Nigdy takiej nie używałem ale raczej nie.
  • twoje uwagi (wygląd, firma): Ciężkie pytanie, do tej pory używałem "zwykłych" klawiatur głównie firmy Logitech takich za 50 zł :), ostatnio przy szukaniu myszki znalazłem waszą stronę, zakup okazał się trafiony w 100% temu teraz mam nadzieję iż uda się mnie miło zaskoczyć z klawiaturą.
Odpowiedz
#2
Witaj, przy proporcji 80/20 to można nawet zacząć myśleć o niebieskich przełącznikach. Nasuwa się pytanie czy akceptuje ewentualnie przełączniki Kailh - które nie są wcale takie złe, a trochę już z nimi obcujemy przy okazji testów. Mi osobiście Kailh Blue w niczym nie przeszkadzały i uważam je za fajniejsza od MX Blue (wiem jednak, że nie każdy nawet wśród nas podziela moje zdanie :}). Natomiast odnośnie Kailh Brown to autentycznie wszystkim się bardzo spodobały (sam je używam na co dzień).

Za 399 zł (w procpu) z kailh brown lub blue masz bardzo fajną i ładną (jak lubisz prostotę) Tesoro Excalibur RGB. jeżeli to dalej nie to, to coś jeszcze pomyślimy :)
Odpowiedz
#3
Kailhy są spoko nie ma co się bać :)
Odpowiedz
#4
Dokładnie czegoś takiego szukałem, konfigurowalne podświetlenie oraz prosty wygląd, bez zbędnych bajerów :) Co do przełączników Kailh - nigdy w życiu nie używałem mechanicznej klawiatury także bez różnicy. Po prostu napisałem MXBrow bo wychodzę z założenia, że jeżeli kupować to droższy, lepszy sprzęt ale na lata (choć to nie zawsze tak wychodzi ;-). Skoro polecacie Kailh to nie ma co się zastanawiać tylko brać.

Dzięki za pomoc.

P.S.

Fajny portal oby tak dalej!
Odpowiedz
#5
Jak się uzależnisz od mechanika to będziesz kupować następne pomimo, że wszystkie będą działać :P
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.