• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawiatura 400 zł
#1
  • twój budżet: 400 zł
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)? - Mechanik
    • jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników – red/black
    1. czy masz masywne dłonie czy nie? - raczej nie
    2. czy dużo piszesz na klawiaturze? - nic specjalnego, jak większość trochę fb, komunikatory więc ogólnie raczej mało
    3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? - może być, raczej normalnie też będzie dać się pisać :D
  • czy chcesz podświetlenie? - nie wymagane
  • czy chcesz makra? - przydałyby się
  • czy chcesz dodatkowe klawisze? - w kontekście makr raczej też by się przydały, jednak bez makr nie są aż tak strasznie potrzebne
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? - nie, jednak może być
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? - może być, fajna opcja, aczkolwiek nie wymagana
  • twoje uwagi (wygląd, firma): posiadam myszkę Roccata, więc może to mieć jakiś wpływ (Roccat Talk)
Odpowiedz
#2
akurat mechaniki roccata nie cieszą się dużym zaufaniem więc jakoś nie specjalnie je polecamy. W tej cenie z makrami to nie bardzo coś dostaniesz :(

Jak podobają Ci się tenkeylessy i moze być makr to za 389 zł masz Cm QuickFire TK na Redach, jest to świetna klawiatura zdecydowanie warta tych pieniędzy. Jako podpórkę pod nadgarstki (niestety ale tu się mocno przydaje) użyj kilku podkładek pod myszkę, po parę zł w markecie kupisz takie :P
Odpowiedz
#3
Ogólnie ciekawi mnie ten wzrost cen produktów cm (chyba, że było tak w kontekście wszystkich mechaników) ponieważ u was w polecanych no i w innych recenzjach ceny zwykle są co najmniej 50 czasem nawet i około 100 (np. Trigger z) zł. tańsze (swoją drogą jakby ten Trigger z nie miał brownów i cena by się zgadzała najpewniej padłby moim łupem). W każdym razie, czy jest do polecenia jakiś inny tenkeyless w tych granicach? Ewentualnie mogę poszerzyć budżet o 50 zł jeśli to ma coś zmienić (wiem, że pewnie nie haha) no i czy są jakieś większe różnice między tymi z polecanych modeli, które się kwalifikują w cenie 400 konkretnie chodzi mi o Tesoro Durandala, Zowie Celeritas, SS 6gv2 i Qpad mk-70. Ah, kolejny edit... Co jest nie tak z klawiaturami Roccata? W sensie czy cierpią na coś w stylu rolek z ich starszych myszek?
Odpowiedz
#4
w ostatnich miesiącach wszystkie mechaniki podrożały nei tylko CM ;) gdy było robione nasze zestawienie to tyle kosztowały co tam jest pokazane, takze jak widać mocno ceny skoczyły.

Wszystkie te machaniki są podobne, żadna nie cierpi na poważne problemy (w tych bez podświetlenia jednak ścierają się literki, niemniej zawsze możesz sobie kupić inny keyset) MK-70 ma podświetlenie i z tych jest imo najciekawszym wyborem. Odnośnie roccata to na różnych forach czyta i sklepach czyta się głównie o problemach z elektroniką, dwukliki, to się zawiesza, to przycina... w droższych podobno bardzo szybko pada podświetlenie. Może w następnych modelach coś poprawią, ale póki co trzymałbym się z daleka ;)
Odpowiedz
#5
Kuuuuurde to kiepska sprawa mocno. :/ Ponieważ podobno mysz z klawiaturą świetnie współpracuje, no i do tego posiada makra. Ale skoro tak twierdzicie, poszukam kogoś kto może posiada takie cudo żeby mi powiedział realne opinie bez specjalistów od pr konkurencji. :D Propo podpórek pod nadgarstki, to znalazłem inny sposób, wziąść rolkę ręcznika papierowego (regulacja wysokości wydzierając listki XD) i podłożyć pod rękę, też działa dobrze plus do tego wpija pot haha. Dzięki wielkie za pomoc. Jeśli nie odnajdę nikogo z Roccatem MK to najpewniej skuszę się na qpada. Jednak jeśli serio poprawiliby te problemy o których mówisz to świetna klawiatura, makra, podpórka, podświetlenie (wersja glow), dodatkowe przyciski, niestety. Tak btw. skoro teraz jest trend wznoszący na mechaniki to czy można się spodziewać w najbliższym czasie (2-3 miesiące) trendu opadającego? (Tak pytam, bo ja w branży nie siedzę to wy możecie się bardziej orientować.)
Odpowiedz
#6
raczej nic nie wskazuje, aby miały tanieć ;)
Odpowiedz
#7
Okej okej, dzięki wielkie za pomoc. Nie wiem czy na tym forum jest coś w stylu zamykania tematów. Mogę obiecać, że napiszę post jak znajdę kogoś kto posiada Roccata więcej niż rok. Ale jeśli tutaj się zamyka to proszę bardzo.
Odpowiedz
#8
nie chce mi się nigdy zamykać :D jak ktoś chce to tylko wtedy ;P
Odpowiedz
#9
To ten tego, od siebie mogę powiedzieć tak, znalazłem dzięki potędze internetu kogoś kto posiada właśnie taki model Roccata. Nie skarżył się. Także jak obiecałem tak teraz piszę. :D Problemy zdają się tyczyć tego podświetlania. Wygląda na to, że jest okropne haha, ale nie mam zamiaru dodawać do podświetlania. :d Muszę tylko kupić gdzieś gdzie nie płaci się za gwarancje, tak dla pewności. No i dziwi mnie serio brak dostępności makr w klawiaturach poniżej 500 zł. Ehh. Znalazłem jeszcze model Natec Genesis RX 88 , (tak w kontekście poszukiwania makr) ale tutaj każda recenzja prawie wspominała o brakach w wykonaniu. Także cóż, spróbuje Roccata. Odezwę się za jakiś czas z recenzją, chyba, że ktoś ma jakąś cudowną propozycję z kapelusza haha.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.