• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawiatura podobna do Dell KB216
#1
Cześć.
W domu używam do gier, pracy (programowanie) i pisania na messager itd. klawiatury SPC Gear GK530 Kailh Brown TKL link.
W pracy dostałem Dell KB216 link i tak mi się ona spodobała, że już nie potrafię pisać na tym GK530.
Testowałem Aurora K6 i Gembdrid KB-uml3-01 ale źle mi się na nich pisalo.
I tutaj przechodząc do sedna, proszę o pomoc w znalezieniu klawiatury podobnej do Dell KB216 ale ulepszonej:
- musi mieć podświetlenie jednokolorowe (najlepiej białe, czerwone lub zielone, nie chcę tęczowego.),
- może być membranowa, nożycowa lub mechaniczna na przełącznikach brown,
- żeby była jak najniższa, maksymalnie tak wysoka jak Dell KB216,
- chciałbym namiastkę anti-ghostingu do takich gierek jak Fortnite, CS, Apex gdzie te 5-6 przycisków się wciska często,
- najlepiej jakby miała taki sam układ klawiszy jak Dell, to US ANSI jak dla mnie ale pewny nie jestem.
Będę wdzięczny za każde propozycje od 100 do 500 zł.
Zastanawiałem się nad Logitech MX Keys albo Apple Magic Keyboard ale szczerze nie wiem czy warto dawać tyle pieniędzy i jak u nich z anti-ghostingiem czy do gier się nadają. MX Keys też jakiś inny układ klawiszy i dużo ludzi narzeka z tego co patrzyłem w internecie.

EDIT: W oko wpadła mi też Keychron K5 i Keychron K5 SE co o niej myślicie w porównaniu do MX Keys i Apple Magic?
Z tym keychron jest mały dylemat bo na ich stronie jest masa wariantów i nie wiem na co się zdecydować. Rozpisałem to sobie.
Jaka jest różnica między K5 SE a K5:
1. K5 SE został zaprojektowany ze wzmocnioną aluminiową górną obudową i dolną plastikową obudową, podczas gdy K5 ma całkowicie aluminiową konstrukcję.
2. Dodano niskoprofilowy mechaniczny przełącznik Gateron z możliwością wymiany podczas pracy.
3. Uzbrojony w gumowe nóżki z regulacją na dwóch poziomach, zapewniające ergonomiczne podparcie.
4. Pięć dolarów mniej w cenie niż K5.
Keychron K5: 
Podświetlenie: Białe / RGB -> Białe
Rodzaj przełącznika: Red / Blue / Brown -> Brown
Przełączniki: Low Profile Gateron Mechanical / Low Profile Keychron Optical (Hot-Swappable) -> ???
Keychron K5 SE: 
Podświetlenie: Białe / RGB / Białe podświetlenie z czarnymi klawiszami w tym ESC / -> ????
Rodzaj przełącznika: Red / Blue / Brown -> Brown
Przełączniki:  
Jeśli Białe Podświetlenie z czarnymi klawiszami w tym ESC to tylko Low Profile Gateron
Jeśli białe podświetlenie z pomarańczowym ESC to:  Low Profile Gateron / Low Profile Keychron Optical (Hot-Swappable) / Low Profile Gateron Mechanical (Hot-Swappable)

Z tego co wyczytałem to chyba to jest najlepsza opcja, tylko boli kolor szary, nie mieli na stanie czarnego w tym configu: https://prnt.sc/Z2PO3FhW1y5C


Awaryjnie wasz formularz: 
- twój budżet: do 500 zł
- jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)? obojętne
- jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników – jeżeli nie wiesz, to napisz nam: brown
- czy masz masywne dłonie czy nie? nie
- czy dużo piszesz na klawiaturze? tak
- czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? nie
- czy chcesz podświetlenie? tak ale nie tęczowe, najlepiej białe
- czy chcesz makra? nie
- czy chcesz dodatkowe klawisze? nie
- czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? nie
- czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? nie
- twoje uwagi (wygląd, firma): solidna, najlepiej czarna
Odpowiedz
#2
No z mechaników to ten Keychron K5 SE byłby najbardziej zbliżony, ale nie będzie to takie samo odczucie na pewno, mechanik to mechanik i chyba jest trochę wyższa.
Jak zdecydujesz się na Keychron K5 to weź opcję z białym podświetleniem, Hotswap gateron low profile mechanical, z tego co widzę mają tylko na niebieskich przełącznikach, ale to najwyżej dokupisz sobie np. czerwone, lub brązowe na aliexpress i podmienisz.

Z takich low profile membranowych to niestety, ale nie mam co polecić
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz
#3
Witam ponownie. Trochę mi się zmieniły wymagania odkąd testuje A4tech KV-300H. Dla mnie ta klawiatura jest mega i mega mi się na niej pisze.
Teraz chciałbym taką klawiaturę jak wspomniany A4tech tj:
- nie musi mieć podświetlenia,
- płaska i nożycowa najlepiej,
- fajnie by było jakby z lewej lub z przodu miała port USB na lampkę led (zastąpi podświetlenie)
A z różnic to żeby była TKL :D
Wiem, że jest Apple Magic Keyboard za około 450 zł ale wolałbym coś tańszego :D
Edit: Znalazłem Satechi Slim X1 i W1 w zależności czy przewodowa czy bezprzewodowa. Czy ona jest zwykłą membraną czy jest nożycowa? Co o niej myślicie? Jest w tej cenie coś lepszego?
Edit 2: znalazłem też a4tech fx51 na nożyczkach ale chyba ciężko będzie ją dostać, a wydaje się idealna.
EDIT 3: Wczoraj zamówiłem satechi slim x1, jak dojdzie dam znać jak się sprawuje.
Mam to satechi i klawiatura na prawdę spoko ale nie wiem czy zdołam się przyzwyczaić do zamienionego ctrl z fn i command z lewym altem...
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.